ارزهای دیجیتال در کارآفرینی و اشتغال تحول ایجاد کرده‌اند

ارزهای دیجیتال در کارآفرینی و اشتغال تحول ایجاد کرده‌اند

به گزارش ارزدیجیتال به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، محمد شریعتمداری در آئین بدرقه تیم ملی مهارت اعزامی به چهل و پنجمین مسابقات جهانی مهارت -۲۰۱۹ کازان روسیه ابراز امیدواری کرد: تیم ملی مهارت کشورمان با اقتدار و جنگندگی در مسابقات جهانی مهارت شرکت کند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود:

شناخت  جایگاه مهم افرادی که در رشته مهارتی امروز سرآمد هستند و این مسابقات را نمایندگی می کنند، بسیار ارزشمند است؛ این در حالی است که جوانی که امروز در رشته طراحی مهندسی به نقطه ای رسیده که یک ملت ۸۰ میلیونی  را با آن سابقه دیرینه همراه خود به یک مصاف علمی و فنی و یک مسابقه جهانی ببرد، کار بسیار خطیر و سنگینی است.

وی تصریح کرد:

امروز جوانان ما در ۱۰ رشته مهارتی در مسابقات بین المللی مهارت شرکت می کنند و به طور قطع، تجربه حضور در این رشته ها برای دیگرجوانان نیز ایجاد انگیزه می کند؛ بر همین اساس امید می‌رود که در این دوره از مسابقات با قوت بیشتری شرکت کنند و در دور بعدی مسابقات نیز با برنامه ریزی منسجم بتوانند قدرتمندتر حضور داشته باشند.

به گفته شریعتمداری، جهان کار امروز در حال تغییر گسترده است و در بعضی از زمینه ها در حال پوست‌اندازی است؛ این در حالی است که امروزه شکل کارآفرینی هم  دستخوش تغییرات شده است و شاید در گذشته کارآفرینی عمدتا معطوف به حوزه صنایع سخت می‌شد و دارای جایگاه بود و وقتی صحبت از صنعت می‌شد؛ در ذهن صنایع فولاد، سیمان و صنایع سنگین متصور بود؛ ولی امروز در فناوری اطلاعات و همچنین در حوزه خدمات تحول شگرفی رخ داده است؛ به طور مثال همین عواملی که  از آن به عنوان پول مجازی یاد می شود، تحول عمده ای در این بخش به وجود آورده است.

وی اظهار داشت:

امروز شاهدیم این قبیل ابزارهای مالی و مجازی همچون ارز دیجیتال، قابلیت مبادله و خرید و فروش پیدا کرده اند؛ بنابراین در دنیای کارآفرینی و اشتغال، این تحولات رخ داده که بخش اعظم آن به دانش و مهارت باز می گردد؛ ضمن اینکه از سوی دیگر به نظر می رسد اگر به این ویژگیها توجه شود، می توانیم قدمهای بزرگی برداریم؛ به خصوص اینکه انگیزه کافی نیز دراین زمینه وجود دارد.

شریعتمداری در خصوص امکان استفاده برگزیدگان مسابقات جهاتی مهارت از امریه سربازی نیز گفت:

تلاش خود را می کنیم که در این زمینه مکاتبه لازم را با فرماندهی معظم کل قوا داشته باشیم؛ همچنین می توانیم از طریق بانک توسعه تعاون یا بانک رفاه کارگران منابع و تسهیلاتی را در اختیار این دسته از برگزیدگان مسابقات جهانی مهارت قرار دهیم تا بتوانند ضمن راه اندازی کسب و کار، کارآفرینی نیز کنند.

وی افزود:

فکر می کنم در کنار کار و حرفه ای که دارید، معرفت و اخلاق را هم باید با خود همراه کنید و امیدوارم سفرای خوبی در همه زمینه ها باشید؛ ضمن اینکه جوانانی که امروز در عرصه مدیریتی کار می کنند، در حوزه های مختلف شگفتی آفریده‌اند که نظیرش را نمی توان در جای دیگر مشاهده کرد؛ ضمن اینکه از نظرات و تجارب افراد مجرب و معمر و صاحب فکر و اندیشه نیز بهره مند هستیم و آنان را اکرام می کنیم و به آن احترام می گذاریم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد:

یقینا شما جوانان با فکر ، خلاقیت و نوآوری می توانید در عرصه اجرا کشور را به سمت رشد و تعالی سوق دهید و توجه داشته باشید که همه چیز پول نیست ، بلکه آن چیزی که شما خلق می کنید و آن مهارت و امیدی که در دل جوانان بوجود می آورید که آنان نیز در این مسیر گام بردارند بسیار ارزشمند است . از همین رو  شما نماد مهارت افزایی برای ایران امروز هستید.

وی تصریح کرد:

متاسفانه امروز خروجی نظام آموزشی ما از دبیرستانها و دانشگاهها دارای مهارت کافی و مناسب با انتظارات نیستند؛ بنابراین اگر بتوانیم مجموعه افراد ارزشمندی که فارغ التحصیل می شوند را به زیور هنر و مهارت آراسته کنیم در این صورت به سمت توسعه و تعالی حرکت خواهیم کرد.

وی افزود:

از سوی دیگر شاهدیم افرادی که دارای مهارت هستند در پیدا کردن شغل در شرایط بهتری هم در داخل و هم در خارج از کشور قرار دارند؛ لذا در همین زمینه تاکیدمان بر شکل گیری نهضت مهارت افزایی درست است و مهارت افزایی  به عنوان نیاز جدی جامعه امروز ایران باید شناخته شود و خوشبختانه امروز شاهدیم که این موضوع نیز مورد توجه جدی مسئولان کشور نیز قرار گرفته است.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

5 دیدگاه
جهانگرد
جهانگرد
4 سال قبل

کاش شما موجودات بی کاربرد و بله قربان گو و متملق در کشور ما نبودید این کشور از امریکا هم جلوتر بود

کارگر درمانده
کارگر درمانده
4 سال قبل

اشتغال ایجاد کرده بودکه با درایت شما بزرگواران همه خاک تو سر شدن و البته خونه نشین

علی
علی
4 سال قبل

زدین همه کارآفرينایی که بدون يک ريال وام و حمايت از دولت داشتن کار ميکردن قلع و قمع کرديد. حالا ميگيد کارآفرينی؟
يکماه قبل کارآفرينی نبود؟ امروز شد کارآفرينی؟
وسه همه ملت پرونده های الکی درست شد حالا شد کارآفرينی؟ که آقازاده ها از حمايت های کارآفرينی بهره ببرن؟
چتونه شما؟ يکماه قبل ميگفتين مفسد اقتصادی و قاچاقچی؟ حالا شد کارآفرينی؟

شسی
شسی
4 سال قبل

به خاطر همینه می ریزید داخل خانه های مردم و جوان مردم رو به جرم داشتن دستگاه ماینر بازداشت می کنید و زندانی میکنید ؟؟
دولت اگه توی ایران وجود نداشت مردم ایران رو بهشت می کردن برای خودشون ! اما دولت جلوی هر پیشرفتی رو گرفته و همش گند می زنه

دادرس
دادرس
4 سال قبل

شاید بخاطر همین این صنعت رو نابود کردید!
آقای شریعتمداری واقعیت اینه که ایران جای خوبی برای زندگی جوان خلاق و با استعداد نیست!
تمام داشته های ما در این کشور خشک و بی آب و علف، نفت و انرژی هست که شما و همکارانتون تصمیم گرفتید اونرو با قیمت صادراتی به مردم بفروشید و از طرفی دنبال بستن قرارداد با چینی ها هستید تا در زمستان اینجا ماین کنن
تمام اینها در شرایطی است که کسی نفت و گاز مارو نمیخره! خدا میدونه اگر نفت و گاز و برق مشتری داشت چه تعرفه هایی تعیین میکردید برای مردم!
نکته غم انگیزتر اما این که حتی اگر چینی ها تشریف بیارن و با دولت همکاری کنن و خاک و برق رو به اونها اجاره بدید و مبلغش رو بگیرید در نهایت این پول سر از کانادا در میاره!
حالا شما خودت رو بگذار جای جوان پر انرژی و خلاق آیا ترجیح نمیدی بری تو همین ترکیه و ارمنستان زندگی کنی؟حکایت مسئولان دولت "امید" حکایت کبک و برف هست