آیین‌نامه استخراج ارزهای دیجیتال در هفته جاری رونمایی می‌شود

آیین‌نامه استخراج ارزهای دیجیتال در هفته جاری رونمایی می‌شود

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تدوین و رونمایی از آیین‌نامه استخراج ارزهای دیجیتال در هفته جاری خبر داد.

به گزارش ارزدیجیتال و به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین از اتاق بازرگانی تهران، امیر ناظمی روز شنبه در نشست با اعضای کمیسیون اقتصاد فناوری و تحول دیجیتال اتاق بازرگانی تهران با اشاره به دیدگاه‌های متفاوت برخی وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های دولت درباره موضوع ارز دیجیتال در کشور، خبر داد:

در هفته جاری آیین‌نامه مربوط به کسب‌وکار ماینینگ و تولید ارزهای دیجیتال نهایی و ابلاغ می‌شود.

وی در ادامه یادآور شد:

طرح پیشنهادی که بر اساس آن نرخ تعرفه محاسبه برق مصرفی صنعت استخراج ارز دیجیتال هفت سنت به ازای هر کیلووات ساعت مطرح شده بود، در هیئت دولت رد و برای بررسی بیشتر به کمیسیون اقتصادی دولت برگشت داده شده است.

رئیس سازمان فناوری اطلاعات تصریح کرد:

بر اساس آیین‌نامه دولت، تنها مزارع رسمی تولید و استخراج ارزهای دیجیتالی اجازه فعالیت در داخل کشور را خواهند داشت و سایر کسب‌وکار شکل گرفته در این بخش که تاکنون به صورت خانگی یا در اماکن عمومی مشغول به استخراج بوده‌اند، متوقف خواهند شد.

آیین‌نامه استخراج ارزهای دیجیتال در هفته جاری رونمایی می‌شود

ناظمی همچنین به اختلاف‌نظر وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات با وزارت نیرو بر سر نرخ برق مصرفی برای مزارع ارز دیجیتال اشاره کرد و گفت:

مسئولان وزارت نیرو معتقدند که این نرخ باید میانگین قیمت صادراتی برق و معادل هشت تا ۹ سنت به ازای هر کیلووات ساعت در نظر گرفته شود، اما طرح و ایده وزارت ارتباطات بر این اساس است که باید بازار ثانویه برای این بخش تشکیل شده و نرخ تعرفه برق مصرفی این صنعت از محل عرضه و تقاضا به دست آید.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

3 دیدگاه
علی
علی
4 سال قبل

قطعا نرخ و تعرفه غير متعارف بالا باعث ميشه در کوتاه مدت وزارت نيرو سود خوبی ببره ولی در بلند مدت نتيجه عکس خواهد داشت.
بهترين روش هم بازار ثانويه پيشنهادی وزارت ارتباط هست که تعرفه ها رو به سمت واقعی بودن و آزاد بودن ميبره.

درمانده
درمانده
4 سال قبل

این قیمت برق 7 سنت ماله امریکاست نه ایران. بازم وزارت نیرو خوبه نگفته5 دلار. مثلا بیاد با قیمت برق در کره مریخ مقایسه کنه. اخه وزارت نیرو که فروشنده هست معلومه بالاترین و غیر ممکن ترین قیمت رو اعلام میکنه باید جوری که بشه کار کرد با این موضوع برخورد کرد نه تعطیل کردن اون. قیمت رویایی 7 سنت اب سردی ست بر پیکره ی ماینینگ در ایران و کشوندن دستگاها به منازل به جای استفاده از این فرصت برای مقابله با تحریم ها و تبدیل این صنعت به غده سرطانی

Miner
Miner
4 سال قبل

چین با نرخ برق ۳.۴ سنت براتون هاستینگ میکنن‌. کشورهای همسایه با نرخ زیر ۴ سنت به همچنین. مشکلی نیست اعداد ۷ سنتی مطرح کنید تا سرمایه دارهای این حوزه کوچ کنند به دیگر کشورها.

#کشتن_فرصتها