غول خودروسازی BMW هم به بلاک چین روی‌ می‌آورد

غول خودروسازی BMW هم به بلاک چین روی‌ می‌آورد

گروه خدمات مالی شرکت خودروسازی آلمانی BMW همکاری خود را با استارت‌آپ بلاک چینی بلوم (Bloom) جهت تسهیل سفر مشتری (Customer Journey) و تجربه کاربری اعلام کرد.

در این راستا بلوم فرآیندهای قدیمی را آسان‌تر خواهد کرد تا با اینکار خطراتی که اطلاعات مصرف‌کننده را تهدید می‌کند، کاهش دهد. افراد از این پس قادر خواهند بود از امنیت بالا در دستگاه‌های خود بهره ببرند و اطلاعات خود را در معرض خطر قرار ندهند. همچنین با استفاده از برنامه گوشی همراه مبتنی بر بلاک چین بلوم، از پروسه سر راست این روش خلاقانه بهره ببرند. بخش سرویس مالی BMW با این حرکت، انقلابی در روش تامین مالی افراد ایجاد خواهد کرد.

آنه چینگ، مدیر بخش همکاری‌ها در بلوم در این باره گفت:

بلوم از اینکه در این حرکت ابتکارانه و رو به جلو شرکت کرده، بسیار خوشحال است. من نیز از همکاری با سرویس مالی BMW برای ساخت تجربه‌‌ای در وام‌دهی آسان به مشتریان در جهت بهبود سفر مشتری هیجان‌زده‌ هستم.

همچنین یان اسمیت مدیرعامل بخش سرویس مالی BMW آمریکا اضافه کرد:

بی‌ام‌و به دنبال آزمایش تمامی راهکارهای موجود با دفتر کل توزیع شده بلاک چین است تا راه‌حل مناسبی برای چگونگی انتقال اطلاعات ذخیره شده فعلی، پرداخت‌ها و پیگیری اطلاعات مشتری پیدا کند.

طبق نظر آقای اسمیت، بی‌ام‌و در تلاش است تا قسمت اعظم پروسه‌ها را به صورت اتوماسیون درآورده و روی رهگیری و امنیت داده‌ها تمرکز کند.

غول خودروسازی BMW هم به بلاک چین روی‌ می‌آورد

یان اسمیت (Ian Smith)

البته این روش ابتکارانه تنها بخشی از برنامه آزمایشگاهی BMW collaboration Lab ۲۰۱۸ می‌باشد که شامل ۶ استارت‌آپ خواهد بود که در طول ۱۰ هفته در این آزمایشگاه و در دفاتر خدمات مالی بی‌ام‌و در اوهایو شرکت خواهند کرد. این برنامه بر روی موضوعات حساسی نظیر چیدن استراتژی بلاک چینی، آنالیز اطلاعات و نظرات، دیجیتالی کردن بخش سفر مشتری و داشتن یک برگ برنده تمرکز خواهد داشت.

شرکت خودروسازی بی‌ام‌و به دنبال حل برخی از مشکلات خود با فناوری بلاک چین بوده است. همچنین این غول خودروساز یکی از اعضای سازنده MOBI به همراه شرکت‌های فورد و جنرال موتورز نیز می‌باشد. این روش خلاقانه در جهت یکپارچگی بیشتر تکنولوژی دفاترکل توزیع شده و فناوری‌های مربوطه در صنعت خودروسازی انجام خواهد شد.

غول خودروسازی BMW هم به بلاک چین روی‌ می‌آورد

دیگر تولیدکنندگان خودرو نیز خدمات مالی مشتری مبتنی بر بلاک چین را توسعه ‌داده‌اند. در این میان خودروساز دایملر آگ شرکت PayCAsh Europe SA را سال گذشته خریداری کرد تا پلتفرم خدمات پرداخت الکترونیکی خود را که شامل گزینه‌های گوناگونی از جمله بیت کوین بود را راه‌اندازی کند. این سرویس پرداخت بخشی از استراتژی «حرکت و دیجیتالیزاسیون» دایملر بود که امکان پرداخت از طریق گوشی‌های هوشمند را به مشتریان می‌داد.

منبع: ccn
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه