شرکت FiCAS یک ETP برای ارزهای دیجیتال عرضه کرد

شرکت FiCAS یک ETP برای ارزهای دیجیتال عرضه کرد

شرکت سوئیسی «FiCAS» که یک شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال است،‌ توانست با موفقیت یک محصول قابل‌معامله در بورس (ETP) را با نام «Bitcoin Capital Active» به ثبت برساند. در حوزه ارزهای دیجیتال، این ETP نخستین محصول قابل‌معامله در بورس در جهان است که به‌صورت فعال مدیریت می‌شود و در بورس سیکس (SIX) سوئیس به ثبت رسیده است. این ETP‌ اختیاری را که به نام Bitcoin Capital Active صادر شده است، FiCAS مدیریت می‌کند. در این ETP، پانزده ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار معامله خواهد شد و هدف آن، ارائه سود بیشتر برای سرمایه‌گذاران است. قیمت ابتدایی هر سهم از این محصول، ۱۰۰ فرانک سوئیس است.

به گزارش ارزدیجیتال، FiCAS یک مجوز قانونی را برای فهرست‌کردن این محصول در سوئیس کسب کرده است. این مجوز به‌منزله‌ چراغ سبزی برای سرمایه‌گذاران خرد و سازمانی است تا به شیوه‌ای ساده و مطمئن از این دارایی در حال رشد بهره ببرند.

علی میزانی اسکویی، بنیان‌گذار FiCAS، در این باره می‌گوید:

ایجاد اولین ETP ارزهای دیجیتال، نقطه عطفی در تلاش‌های ما برای ارائه سودی بیشتر از میانگین بازار برای مشتریانمان است. برپایه تجارب عمیق ما در ترید و تحلیل، مدیریت فعالِ دارایی‌هایی که این محصول را تشکیل می‌دهند، به ما این امکان را می‌دهد که با خرید یا فروش اختیاری دارایی‌های دیجیتال، قبل از دیگران به حرکات بازار واکنش نشان دهیم تا بتوانیم سودهایی با ریسک تعدیل‌شده به دست آوریم. من شخصا از سال ۲۰۱۳ شروع به کسب تخصص در زمینه ترید ارزهای دیجیتال کرده‌ام و سابقه عملکردم بسیار بهتر از میانگین بازار است. مشتاقانه منتظرم تا با این محصول پیشگام، تجارب معامله‌گری خود را در اختیار بازارهای جهانی و سرمایه‌گذاران سازمانی قرار دهم.

نحوه خریدوفروش و جزئیات ETP شرکت FiCAS

سرمایه‌گذاران می‌توانند مانند خرید سهام در بازار ثانویه بورس، از طریق کارگزاری‌ها یا مشاوران مالی که در بانک‌ها مستقرند و به بورس سوئیس دسترسی دارند، اقدام به خرید این ETP کنند.

هدف اصلی FiCAS از سرمایه‌گذاری، افزایش ارزش دارایی خالص Bitcoin Capital Active است. این کار از طریق ترید فعال بیت کوین و آلت کوین‌هایی که با وسواس انتخاب ‌شده‌‌اند، انجام می‌شود. این دارایی‌ها در مواقع ضروری، یعنی مواقعی که عملکرد بازار ارزهای دیجیتال خوب نیست، به فیات تبدیل می‌شوند. در راهبرد سرمایه‌گذاریِ FiCAS، از تحلیل تکنیکال، فاندامنتال، الگوریتم‌های اختصاصی، سیگنال‌های کمّی و تجربه تیم برای رسیدن به سودهای نمایی استفاده می‌شود.

ETP بیت کوین
علی میزانی، مدیرعامل FiCAS

شرکت مشاوره «Big Four»، عملکرد شخصی تریدینگ علی میزانی اسکویی را که بنیان‌گذار FiCAS بوده و به‌خاطر پیش‌بینی‌های دقیقش درباره افزایش قیمت بیت کوین شهرت دارد، در بین سال‌های ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸ بررسی کرده است. در این بررسی مشخص شد که استراتژی علی میزانی از اکتبر ۲۰۱۵ (مهر ۹۴) تا ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۹۶)، یعنی دقیقا زمانی که قیمت بیت کوین به اوج تاریخی خود رسید، در مقایسه با خرید و نگه‌داری بیت کوین، ۱۱۰ درصد سود بیشتری به همراه داشته است. به‌محض اینکه بیت کوین به سقف تاریخی ۲۰,۰۰۰ دلار رسید، میزانی دارایی‌های خود را به پول نقد تبدیل کرد. در این مدت، صندوق سرمایه‌گذاری او نسبت به دلار آمریکا، بیش از ۹۰ برابر سود به همراه داشته است. این صندوق متعاقبا تعطیل شد تا در اواخر سال ۲۰۱۹ در قالب قانونی و سازمانی جدید، در کریپتو ولیِ (Crypto Valley) سوئیس بازگشایی شود.

ETP بیت کوین
متیا راتاگی

سپس این استراتژی در یک سبد سرمایه‌گذاری که FiCAS آن را مدیریت می‌کرد، برای یک سرمایه‌گذار خصوصی به‌صورت زنده موردآزمایش قرار گرفت و از ژانویه ۲۰۲۰ (دی ۹۸) تا ژوئن ۲۰۲۰ (خرداد ۹۹)، ۱۰ درصد عملکرد بهتری نسبت به خرید و نگه‌داری بیت کوین ثبت کرد.

دکتر متیا راتاگی (Mattia Rattaggi)، رئیس هیئت‌مدیره و مشاور ارشد سرمایه‌گذاری در FiCAS با بیش از ۲۵ سال سابقه در زمینه مدیریت تخصصی صنایع مالی در این باره می‌گوید:

در بحبوحه شرایط فعلی بازارهای مالی، نرخ بهره پایین و نوسانات بازار جهانی سهام، ما شاهد تمایل واقعی سرمایه‌گذاران برای متنو‌ع‌سازی سبد دارایی‌هایشان ازطریق سرمایه‌گذاری در دارایی‌های جدید هستیم. با درنظرگرفتن این موضوع، راه‌اندازی ETP نوآورانه‌ی FiCAS، که اولین موفقیت بزرگ در این صنعت است، یک فرصت ایده‌آل برای کسب سودهای بیشتر و گسترش تنوع دارایی‌هاست. یک ETP که به‌صورت اختیاری مدیریت می‌شود، وسیله‌ای مناسب‌تر برای سرمایه‌گذاری در بازار نوپای ارزهای دیجیتال و پلی بین سرمایه‌گذاری در دارایی‌های سنتی و دیجیتال است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
فرمهینی
فرمهینی
3 سال قبل

آیا این ETF در صرافی بایننس قابل معامله هست؟

مجید جهادی
مجید جهادی
3 سال قبل
پاسخ  فرمهینی

نه. ETF یه کوین یا توکن نیس. یه صندوقه که برای سرمایه‌گذاری بیت کوین در قالب صندوق‌های بورسی به درد میخوره

امید
امید
3 سال قبل

فردا باز یه عده از میان شرکت پانزی میسازن که از طرفت اینجا عضو شن