هم‌بنیان‌گذار اتریوم: اتریوم ۲.۰ خیلی زود تأثیر خودش را نشان خواهد داد

هم‌بنیان‌گذار اتریوم: اتریوم ۲.۰ خیلی زود تأثیر خودش را نشان خواهد داد

جوزف لوبین (Joseph Lubin) بر این باور است که توسعه اتریوم ۲.۰ سریعتر از آنچه که مورد انتظار بسیاری است، پیش می‌رود. او پیش‌بینی می‌کند که این پروتکل جدید در آینده‌ای نه چندان دور اتریوم ۱ را خواهد بلعید.  

به گزارش کوین تلگراف، جوزف لوبین، مشارکت‌کننده در اتریوم و بنیان‌گذار کانسنسیس (ConsenSys)، در کنفرانس آسیا پسفیک (Asia Pacific)، پیش‌بینی کرد که اتریوم ۲.۰ در آینده‌ای نه چندان دور اتریوم ۱ را در خود خواهد بلعید. او گفت:

افرادی که در این اکوسیستم هستند و از وضعیت آگاهی دارند، در مورد سرعت انجام امور بسیار خوش‌بین هستند زیرا کار واقعا پیچیده‌ای برای راه‌اندازی فاز صفر انجام شده است.

در حالی که اعتقاد بر این است که انتشار اتریوم ۲.۰ در مراحلی بسیار دقیق سازماندهی شده است، لوبین تأکید می‌کند که جنبه‌های دیگر اتریوم ۲.۰ هم به موازات پیش می‌رود و این بدان معناست که ارتقا‌های این پروتکل بسیار سریع‌تر از آنچه که انتظار می‌رود، انجام خواهد شد. او در این مورد چنین می‌گوید:

به احتمال زیاد، مقدار عظیمی داده به‌صورت شارد موجود خواهد بود و تعداد زیادی از عملکرد‌های مهم نیز از اتریوم ۱ به اتریوم ۲.۰ منتقل خواهد شد. اساسا اتریوم ۲.۰ در آینده‌ای نه چندان دور اتریوم ۱ را خواهد بلعید.

لوبین پیش‌بینی می‌کند که مرحله بعدی اتریوم ۲.۰ بین ۹ تا ۱۲ ماه دیگر اجرایی می‌شود. او با قطعیت اظهار داشت افزایش میزان دسترس‌پذیری داده‌ها در آینده، به شبکه‌های لایه ۲ این امکان را خواهد داد که تا حد زیادی بازده تعداد تراکنش‌ها در ثانیه را افزایش دهند. او در این رابطه گفت:

اساساً اتریوم ۲.۰ افزایش فوق‌العاده‌ای را در مقیاس‌پذیری ارائه می‌دهد، بنابراین با شبکه‌های لایه دوم همین حالا هم در حال دستیابی به مقیاس‌پذیری عظیمی هستیم.

لوبین همچنین خاطرنشان کرد که کانسنسیس اخیراً در زمینه فناوری مدرن ارز‌های دیجیتال بانک‌های مرکزی و پروژه‌های پرداخت با بانک‌های مرکزی مختلف مشارکت و همکاری داشته است. از جمله این بانک‌های مرکزی می‌توان به بانک مرکزی هنگ‌کنگ، تایلند و استرالیا اشاره کرد.

او در این باره چنین می‌گوید:

یکی از مهم‌ترین کاربرد‌های مربوط به پرداخت‌ها، پرداخت‌های برون‌مرزی است؛ زیرا شبکه‌های بانکی مربوطه و کل زیرساخت‌های آنها پر از اشکال، پرهزینه و کند هستند.

او در ادامه اظهار داشت:

پرداخت‌های خرد واقعاً جالب هستند. کانسنسیس ساختار‌هایی را ایجاد کرده است که می‌تواند حدود ۲۰,۰۰۰ تراکنش در ثانیه را بر روی یک شبکه مبتنی بر اتریوم مدیریت کند.

لوبین در پایان گفت:

ما در حال بحث و گفتگو هستیم و می‌خواهیم این (قابلیت کانسنسیس برای پردازش تراکنش‌ها) را برای همه ارائه‌دهندگان بزرگ خدمات پرداخت مهیا کنیم. تعدادی از فناوری‌های ما هم دارند در اپلیکیشن ترکیبی تجاری بانک‌های مرکزی مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
مهتاب عزیزی
مهتاب عزیزی
۳ سال قبل

بیت کویین رایگان ک برخی دوستان میگیرن ا عتبار داره؟

مسعود
مسعود
۳ سال قبل

سلام
بله اعتبار داره ولی شرایطی داره با توجه به تحریمها که بایستی رعایت بشه و البته پروسه زمان بری هست .
خواستید ایمیل بزنید راهنمایی کنم