نهنگ‌های اتریوم همچنان در حال انباشت واحدهای بیشتر هستند

نهنگ‌های اتریوم همچنان در حال انباشت واحدهای بیشتر هستند

پس از چندین هفته عملکرد ضعیف‌تر نسبت به بیت کوین، اتریوم طی چند روز گذشته شاهد یک روند صعودی چشم‌گیر بود که قیمت آن ‌را در روز یک‌شنبه به ۲۴۵ دلار، یعنی بالاترین قیمت از اوایل ماه مارس (اواسط اسفند) رساند. از آن زمان تاکنون، قیمت اتریوم چهار درصد رشد داشته است، اما افزایش تعداد سرمایه‌گذاران برجسته‌ای که از این دارایی حمایت کرده‌اند باعث شده تا این ارز دیجیتال تمایل چندانی به پیش‌گرفتن روند نزولی نداشته باشد.

به نقل از کریپتو اسلیت، گری تن (Garry Tan) یکی از اولین خریداران این ارز دیجیتال در سیلیکون ولی به شمار می‌آید. او یکی از کارمندان مایکروسافت بود که طی چند سال، به یکی از اولین مدیران اجرایی استارتاپ ۲۰ میلیارد دلاری پالانتیر (Palantir) تبدیل شد و سپس شرکت سرمایه‌گذاری اینیشالایزد کپیتال (Initialized Capital) را بنیان گذاشت.

براساس مقاله‌ای که ۵۰۰ Startups که یک شرکت شتاب‌دهنده‌ استارتاپ‌‌ است منتشر کرد، صندوق سرمایه‌گذاری اینیشالایزد کپیتال یکی از اولین سرمایه‌گذارها در پلتفرم‌های پیشگامی همچون کوین‌ بیس (Coinbase) و اینستاکارت (Instacart) بود. درواقع، گری تن یکی از اولین سرمایه‌گذارهای کوین ‌بیس به شمار می‌رود که بر اساس جدیدترین ارزیابی این شرکت، ارزش سرمایه‌گذاری او معادل ۸ میلیارد دلار است. او همچنین در حساب شخصی خود مقداری بیت کوین نگهداری می‌کند. اولین بیت کوینی که تن دریافت کرد، از سوی برایان آرمسترانگ (Brian Armstrong)، مدیرعامل کوین‌بیس، بود.

اکنون، مشخص شده است که در سبد گری تن اتریوم نیز وجود دارد. او در توییتی در ۳۱ می (۱۱ خرداد) نوشت:

دوباره دارم اتر می‌خرم.

گری تن پس از اشاره به خرید مجدد اتریوم، در نظرات بعدی خود اضافه کرد که قصد دارد برای کاهش مالیات‌، اترهای خود را به جای خرید و فروش کوتاه‌مدت، برای طولانی‌مدت نگه‌داری کند.

علاوه بر این، یکی از مدیران شرکت اینیشالایزد کپیتال نیز اظهار داشت گری تن به‌طور مداوم در حال خرید و انباشت ساتوشی بوده است. انباشت ساتوشی یکی از روش‌های جمع‌آوری بیت کوین با مقادیر اندک، اما در دراز مدت است. این مسئله نشان می‌دهد که گری تن نسبت به بیت کوین خوش‌بین است، یا حداقل پیش از این خوش‌بین بوده است.

هنوز مشخص نیست گری تن چه میزان اتریوم در اختیار دارد و یا در حال خرید است. با این حال، این امر می‌تواند نشان‌گر تمایل سرمایه‌گذاران به جمع‌آوری و انباشت دارایی‌های دیجیتال طی چند ماه اخیر باشد.

کامرون وینکلووس (Cameron Winklevoss)، هم‌بنیان‌گذار صرافی جمینی، طی مصاحبه‌ای با کامیلا روسو (Camila Russo)، بنیان‌گذار نشریه‌ای مرتبط با اتریوم به نام دیفاینت (Defiant)، در خصوص دارایی‌های دیجیتال خود و برادرش اظهار داشت:  

موجودی اتر ما بسیار زیاد است. تعداد آن واقعا زیاد و چشم‌گیر است. بله، خیلی خیلی زیاد… چند سال پیش ما با هم همکاری کردیم و مقدار بسیار زیادی اتر خریدیم.

کامرون وینکلووس همچنین افزود که سرمایه‌گذاری دوقلوهای وینکلووس روی اتر، مشابه سرمایه‌گذاری یک میلیارد دلاری بیت کوین آن‌ها است. با توجه به این‌که این دوقلوها مالک یک درصد از تمام بیت کوین‌های در گردش هستند، این اظهارنظر می‌تواند به این معنی باشد که آن‌ها یا یک میلیارد دلار و یا یک ‌درصد از تمام اترهای موجود را در اختیار دارند.

علاوه بر این، نهنگ‌های ناشناخته دیگر نیز در حال حاضر در حال خرید و انباشت اتریوم هستند. ۱۰۰ کیف پول برتر اتریوم (از نظر اندازه دارایی) موجودی اتر خود را به بیش‌ترین میزان طی ۱۰ ماه گذشته رسانده‌اند که این رقم برابر است با بیش از ۴.۵ میلیارد دلار. شرکت تحلیل داده بلاک چین سانتیمنت (Santiment)، که این آمار را منتشر کرد، در تاریخ ۲۷ می (۷ خرداد) افزود که فقط طی دو روز گذشته، میزان واریز اتر به این آدرس‌ها برابر با ۳۰ میلیون دلار بوده است.  

به نظر می‌رسد بخش اعظم این احساسات خوش‌بینانه و مثبت نسبت به آینده اتریوم با امور مالی غیرمتمرکز مرتبط است که تحت عنوان دیفای (DeFi) شناخته می‌شود.

طی مصاحبه‌ای که پیش از این اشاره شد، کامرون وینکلووس اظهار داشت:

امور مالی غیرمتمرکز، چشم‌انداز جدیدی برای بلاک چین است. نوعی سیستم نوین که بیت کوین آن را پایه‌گذاری کرده است.

سایر شرکت‌کنندگان در این بازار نیز معتقد هستند که پذیرش امور مالی غیرمتمرکز و همچنین کاهش تعداد موسسات سنتی، اتریوم را در آستانه تحولی عظیم قرار داده است.   

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه