آموزش دریافت بیت لون؛ وام ارز دیجیتال از صرافی بیت پین

آموزش دریافت بیت لون؛ وام ارز دیجیتال از صرافی بیت پین

بیت لون، سرویس وام‌‌دهی ارز دیجیتال در صرافی بیت پین است که در ازای وثیقه گذاشتن رمزارز، امکان دریافت وام ریالی را تا سقف ۴۰ میلیون تومان و به صورت کاملا آنلاین برای کاربرانش فراهم می‌کند.

صرافی ارز دیجیتال بیت پین، به صورت رسمی از سرویسی جدید خود، بیت لون (BitLoan)، رونمایی کرد. این سرویس، امتیازی است که از طریق پلتفرم ونسی در اختیار صرافی ارز دیجیتال بیت پین قرار گرفته است.

ونسی پلتفرمی است که با وثیقه‌گذاری اقلامی توافقی مانند ملک و سفته و …، از بانک‌ها و برخی صندوق‌های نوآوری شکوفاییَ، اعتبار کسب کرده و سپس این اعتبار را در قالب امتیازِ گرفتن وام به صرافی بیت پین ارائه می‌دهد. صرافی بیت پین هم با گرفتن وثیقه در قالب ارز دیجیتال از کاربر، وام تامین شده از سمت پلتفرم ونسی را در اختیار کاربر قرار می‌دهد. کاربران بیت پین می‌توانند، با استفاده از سرویس بیت لون، با سپرده‌گذاری برخی ارزهای دیجیتال، به صورت آنلاین و در کوتاه‌ترین زمان ممکن، اعتبار درخواستی خود را دریافت کنند، چنانچه کاربری، به هر دلیلی قسط وام خود را به موقع پرداخت نکند، صرافی بیت پین این اختیار را خواهد داشت تا ارز دیجیتال وثیقه گذاشته شده را برای کاهش نسبت وام‌دهی ارز دیجیتال به ارزش دارایی، به‌فروش برساند.

از زمان پیدایش ارزهای دیجیتال تا به امروز، اقتصاد جهانی تحولات زیادی را تجربه کرده و تغییرات قابل‌توجهی در بازارهای مالی ایجاد شده است؛ وام‌دهی با ارزهای دیجیتال هم نمونه‌ای از این تغییر و تحولات است و انتظار می‌رود که این نوع از وام‌ها، به‌زوی جایگزین وام‌های سنتی شوند.

در فرایند گرفتن وام ارز دیجیتال، افراد می‌توانند با سپرده‌گذاری رمزارزهای مشخص‌شده، از صرافی‌ها، وام کریپتویی دریافت کنند. این نوع وام‌دهی، یکی از هزاران کاربرد فناوری بلاک چین در حوزه‌ی دیفای (امور مالی غیرمتمرکز) بوده و با توسعه روزافزون آن، استفاده از وام‌های کریپتویی بین کاربران فعال در این حوزه، افزایش پیدا می‌کند. مزایای گرفتن وام با ارز‌های دیجیتال، امنیت زیاد، نرخ پایین بهره، تنوع در انتخاب رمزارزها و سرعت بالای دریافت این وام‌ها است.

سرویس بیت لون چیست؟

صرافی ارز دیجیتال بیت‌ پین با بهره‌مندی از زیرساخت‌های امنیتی قوی، همواره تلاش می‌کند تا خدمات نوینی را در حوزه بلاک چین و به‌خصوص در امور دیفای، ارائه دهد و در همین راستا هم، به صورت رسمی از سرویس جدید بیت لون، رونمایی کرده است. سرویس بیت لون، یکی از خدمات نوین بیت‌ پین، برای کاربران این پلتفرم است که امکان دریافت وام کریپتویی تا سقف ۴۰ میلیون تومان را در ازای سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال مشخص شده – در حال حاضر، بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT)، یو اس دی کوین (USDC)، بی یو اس دی (BUSD) و دای (DAI) – فراهم می‌کند.

دریافت وام کریپتویی با سرویس بیت لون، در سریع‌ترین زمان ممکن و آنلاین است و به محض دریافت وام، ارز دیجیتال سپرده‌گذاری‌شده، قفل خواهد شد و تا زمان تسویه‌حساب کامل و پرداخت تمام اقساط، قابل معامله یا برداشت نخواهد بود. درواقع، تا زمان تسویه کامل وام، بیت پین امانت‌دار رمزارزهای کاربر خواهد بود و موجودی قفل‌شده به هیچ عنوان از حساب کاربر خارج نخواهد شد.

شرایط دریافت بیت لون چیست؟

کاربران بیت پین برای بهره‌مند شدن از سرویس بیت لون، نیاز خواهند داشت تا:

  • در صرافی ارز دیجیتال بیت‌ پین، ثبت‌نام کرده و احراز هویت خود را تا سطح ۳ و بالاتر انجام دهند.
  • ارزهای دیجیتال مشخص شده و مقدار مورد نیاز از آن‌ها را برای دریافت وام کریپتویی، در کیف پول بیت‌ پین خود داشته باشند.

شرایط پرداخت اقساط و تسویه کامل بیت لون

کاربران بیت پین، برای پرداخت ماه‌به‌ماه اقساط، نیازی به مراجعه به درگاه بانکی نخواهند داشت و می‌توانند تنها با استفاده از موجودی کیف پول خود، قسط‌ها را تسویه کنند. البته چنانچه موجودی کیف پول کابر کافی نباشد، امکان پرداخت اقساط از طریق درگاه بانکی و به صورت مستقیم هم فراهم است. کاربران می‌توانند با تسویه ماه‌به‌ماه وام، تا پایان دوره بازپرداخت، وام خود را تسویه و ارز دیجیتال سپرده گذاشته‌ شده خود را آزاد کنند. علاوه‌بر‌این، این امکان وجود خواهد داشت تا در هر زمانی که کاربر بخواهد، با پرداخت مجموع تمام قسط‌ها وام خود، تسویه کامل را انجام دهد.

در فرایند گرفتن وام با ارز دیجیتال، زمانی که ارزش سپرده از آستانه مشخصی پایین‌تر بیاید، صرافی بیت پین از کاربر خواهد خواست تا دارایی دیجیتالی حساب خود را برای حفظ وام، افزایش دهد (Margin Call) و به مارجین خود بیفزاید؛ از آنجایی که ارزهای دیجیتال در کوتاه‌مدت بسیار بی‌ثبات هستند، احتمال وقوع این اتفاق، بالا بوده و در چنین شرایطی، حتی ممکن است صرافی وام‌دهنده، مقداری از ارزهای دیجیتال کاربر را با اطلاع قبلی و برای کاهش نسبت وام‌دهی ارز دیجیتال به ارزش دارایی، به فروش برساند.

البته صرافی ارز دیجیتال بیت‌ پین، برای حل این نگرانی، تمهیدات مختلفی در نظر گرفته است:

در صورت نزدیک شدنِ زمان پرداخت اقساط وام دریافتی، کارشناسان و تیم پشتیبانی بیت پین، از طریق ایمیل و پیامک کاربر را مطلع کرده و حتی در صورتی که ایمیل یا پیامک ارسالی، به هر دلیلی به دست کاربر نرسید، تیم مرکز تماس بیت پین با او تماس خواهد گرفت و اطلاعات و راهنمایی‌های لازم را در اختیار او خواهد گذاشت. علاوه‌بر‌این، کاربران عزیز بیت پین، می‌توانند با افزایش مقدار سپرده، در هر زمان که بخواهند، ریسک نقد شدن سپرده وام خود را کاهش دهند.

راهنمای دریافت بیت لون در بیت پین

پس از انجام تمام اقدامات و شروط لازم برای دریافت وام کریپتویی بیت پین، برای شروع ثبت‌نام و دریافت وام، کاربر ابتدا باید وارد صفحه بیت‌ لون، که با عبارت وام آنی در پلتفرم بیت پین، مشخص شده، روی عبارت درخواست وام، کلیک کند.

آموزش دریافت بیت لون؛ وام ارز دیجیتال از صرافی بیت پین
آموزش دریافت بیت لون؛ وام ارز دیجیتال از صرافی بیت پین

در مرحله بعدی، مبلغ درخواستی خود را با جابجایی اهرم میله‌ای، مشخص و میزان ضمانت برای وام را نیز از میان ارزهای دیجیتال موجود در کیف پول خود انتخاب و ثبت کند. کاربر می‌توانید مدت بازپرداخت وام را بسته به شرایط خود از ۳ تا ۹ ماه تغییر داده و با توجه به مبلغ درخواستی و ضمانت‌ها، اقساط ماهیانه، مجموع اقساط و هزینه‌ی عملیاتی را به صورت لحظه‌ای مشاهده کند.

آموزش دریافت بیت لون؛ وام ارز دیجیتال از صرافی بیت پین
آموزش دریافت بیت لون؛ وام ارز دیجیتال از صرافی بیت پین
آموزش دریافت بیت لون؛ وام ارز دیجیتال از صرافی بیت پین
آموزش دریافت بیت لون؛ وام ارز دیجیتال از صرافی بیت پین

پس از ثبت درخواست، کاربر برای دریافت وام ارز دیجیتال، در لیست انتظار قرار خواهد گرفت و در صورت احراز اطلاعات، به مرحله «ارائه ضمانت» هدایت خواهد شد. در نهایت، کاربر باید پس از خواندن متن قرارداد دریافت وام کریپتویی و تایید آن، کد دریافتی در ایمیل و پیامک را وارد کرده و روی امضای قرارداد، کلیک کند. وام کریپتویی پس از اتمام مراحل ثبت‌نام، در سریع‌ترین زمان ممکن، به حساب کاربر واریز شده و کاربر می‌تواند این اعتبار را به کارت بانکی خود منتقل کند؛ پرداخت اقساط وام کریپتویی هم از همین پنل وام آنی بیت پین، انجام خواهد شد.

گفتار پایانی

در این مقاله بیت لون، سرویس وام دهی ارز دیجیتال صرافی بیت پین را معرفی کردیم؛ این سرویس برای هولدرهای ارز دیجیتالی که خیلی سریع به پول نیاز دارند و در عین حال هم تمایلی ندارند تا دارایی دیجیتال خود را به فروش برسانند، مناسب است. این هولدرها می‌توانند پس از ثبت نام در صرافی بیت پ‍ین، از سرویس بیت لون استفاده کرده و با وثیقه گذاشتن ارزهای دیجیتال مشخص شده، تا سقف ۴۰ میلیون تومان، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و به صورت آنلاین وام بگیرند.

کاربران بیت پین، برای پرداخت اقساط، نیازی به مراجعه به درگاه بانکی نخواهند داشت و می‌توانند تنها با استفاده از موجودی کیف پول خود، قسط‌های خود را تسویه کنند. در ضمن، این امکان وجود دارد تا هر زمانی که کاربر بخواهد با پرداخت مجموع تمام قسط‌ها، وام خود را تسویه کند؛ بیت‌ پین تا زمان تسویه کامل وام، امانت‌دار ارزهای دیجیتال کاربر خواهد بود و موجودی قفل‌شده را به هیچ عنوان از حساب او خارج نخواهد کرد.

سوالات متداول

  • بیت لون چیست؟

بیت لون، نوعی سرویس وام‌ دهی ارز دیجیتال صرافی بیت پین است که در ازای وثیقه گذاشتن برخی ارزهای دیجیتال، امکان دریافت وام ریالی را تا سقف ۴۰ میلیون تومان و به صورت کاملا آنلاین فراهم می‌کند.

  • شرایط دریافت بیت لون چیست؟

برای دریافت وام کریپتویی بیت لون، کاربران باید در صرافی بیت‌ پین ثبت نام کرده، احراز هویت خود را تا سطح ۳ و بالاتر انجام دهند و مقداری ارز دیجیتال فهرست‌شده را در حساب خود در بیت پین داشته باشند.

  • در صورت رسیدن دارایی به آستانه نقد شدن وثیقه چه اتفاقی میفتد؟

در چنین شرایطی وام‌گیرنده باید مقدار دارایی دیجیتالی حساب خود را برای حفظ وام، افزایش دهد؛ در برخی شرایط هم ممکن است صرافی وام‌دهنده، مقداری از ارز دیجیتال وثیقه گذاشته شده را برای کاهش نسبت LTV، به فروش برساند.

  • چه ارزهای دیجیتالی را می‌توان برای بهره‌مند شدن از بیت لون به وثیقه گذاشت؟

کاربران صرافی بیت پین می‌توانند برای دریافت وام کریپتویی بیت لون، ارزهای دیجیتال مشخص شده، مطرح و محبوب بازار را سپرده‌گذاری کنند. در حال حاضر، این رمزارزها عبارت‌اند از: بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، تتر (USDT)، یو اس دی کوین (USDC)، بی یو اس دی (BUSD) و دای (DAI)

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
محمدرضا
محمدرضا
۱۱ ماه قبل

23% عجب