ایجاد یک توکن با لوگوی دوج کوین به ارزش ۱۲۹,۰۰۰ دلار!

ایجاد یک توکن با لوگوی دوج کوین به ارزش ۱۲۹,۰۰۰ دلار!

شبکه انجین به کاربران اجازه می‌دهد که توکن‌های دارای پشتوانه و منحصر بفرد (NFT) ایجاد کنند. به‌تازگی یک توکن به نام «It’s good to be the King» روی شبکه انجین منتشر شده که آن را به گران قیمت‌ترین توکن مبتنی بر «ERC-1155» تبدیل کرده است. این توکن منحصر به فرد توسط ۱,۱۵۵,۷۷۷.۱ واحد انجین (Enjin) پشتوانه‌سازی می‌شوند. در زمان نگارش این مطلب، این رقم معادل ۱۱۷,۰۰۰ دلار است. توکن‌های منحصر به فرد توکن‌هایی هستند که تنها یک واحد از آنها تولید می‌شود و امکان ایجاد دوباره آنها وجود ندارد. در طرف دیگر توکن‌های همسان قرار دارند که امکان تولید دوباره واحدهای دیگر از آنها وجود دارد.

به گزارش کوین تلگراف، این توکن جدید با عنوان «پادشاه بودن لذتی دارد» (It’s good to be the King)، اول مارس (۱۱ اسفند) ایجاد شده است. لوگوی این توکن جدید با الهام از دوج کوین، یک سگ شیبا اینو است که تاجی بر سر و عصای پادشاهی در دست دارد.

این توکن ارزشمندترین توکن مبتنی بر ERC-1155 است. مانولیت (Monolith) که حالا در رده دوم قرار دارد، کمتر از ۰.۱ انجین با NFT جدید فاصله دارد و ارزش آن ۱,۱۵۵,۷۷۷ واحد انجین است!

استاندارد توکن ERC-1155 توسط انجین به منظور حل مشکلات و محدودیت‌های پروتکل ERC-721 ایجاد شده است.

انجین از تشریح ERC-1155 آن را پروتکلی برای ذخیره چندین توکن مختلف در قالب یک قرارداد هوشمند، می‌خواند که از کمترین داده‌های ممکن برای ایجاد تمایز میان توکن‌ها استفاده می‌کند.

انجین همچنین در توصیف ERC-721 عنوان می‌کند که این پروتکل نیازمند ساخت و اجرای یک قرارداد هوشمند کامل برای هر NFT جداگانه است.

با پروتکل ERC-1155 می‌توان توکن‌های همسان هم ساخت.

مانولیت یک توکن همسان است که می‌توان آن را در پلتفرم مولتی ورس (Multiverse) انجین نیز بکار برد.

مولتی ورس یک دنیای پیوسته برای بازی‌های رایانه‌ای است که به وسیله مجموعه‌ای از دارایی‌های بلاک چینی در قالب چندین بازی ایجاد شده است. توسعه‌دهندگان بازی‌ها یک پایگاه‌داده غیرمتمرکز را برای دارایی‌های داخل بازی به اشتراک ‌می‌گذارند و هر یک از این پایگاه‌ها، به تنهایی یک جهان مجزا را ایجاد می‌کنند که در نهایت یک مولتی ورس یا چند جهانی را خلق می‌کنند.

از مزیت‌های چنین سیستمی می‌توان به این مورد اشاره کرد که بازیکنان می‌توانند دارایی‌های یک بازی را در بازی دیگر و به عبارتی یک جهان دیگر، خرج کنند.

اکو سیستم توکن‌های منحصر به فرد اخیرا توانسته است تا توجهات زیادی را به سمت خود جلب کند. افزایش تعداد پروتکل‌هایی که برای پاسخ به نیاز نرم‌افزارها و توسعه‌دهندگان ایجاد شده‌اند را می‌توان از عوامل چنین جلب توجهی دانست.

۵ مارس (۱۵ اسفند)، دپر لبز (Dapper Labs)، توسعه‌دهنده بازی بلاک چینی کریپتو کیتیز (CryptoKitties)، اینترفیس فلو پلی گراند (Flow Playground) را منتشر کرد. این اینترفیس به توسعه‌دهندگان امکان می‌دهد تا NTFها و قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین فلو ایجاد کنند.

اواخر ماه فوریه (دی) نیز دپر لبز خبر از آغاز همکاری با UFC را داده بود. همکاری این دو قرار است منجر به عرضه یک بلاک چین توکنیزه‌شده مخصوص بازی دهد که در آن بتوان مبارزانی را تربیت و بهبود بخشید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
HAJARIAN
HAJARIAN
۴ سال قبل

سلام تشکر ازشما تحلیل خوبتون