تصمیم‌گیری درباره الگوریتم ProgPoW اتریوم برای مقاومت در برابر اسیک‌ها به تعویق افتاد

تصمیم‌گیری درباره الگوریتم ProgPoW اتریوم برای مقاومت در برابر اسیک‌ها به تعویق افتاد

توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم تصمیم خود برای پیاده‌سازی الگوریتم اثبات کار مقاوم در برابر دستگاه‌های اسیک به نام ProgPoW را تعویق انداخته‌اند. طبق نشستی که روز ۱ فوریه (۱۲ بهمن) بین توسعه دهندگان اصلی اتریوم برگزار شد، توسعه دهندگان خواستار این هستند که تا زمان ارزیابی الگوریتم توسط یک شخص ثالث، صبر کنند.

یکی از توسعه دهندگان اصلی اتریوم، هادسون جیمسون در جریان نشست اظهار داشت که گروه‌ یا گروه‌هایی در حال شکل‌گیری هستند تا هر کدام به ارزیابی جداگانه الگوریتم ProgPoW بپردازند. او توضیح داد که این ارزیابی به این منظور انجام می‌شود تا کارآمدی الگوریتم در ایجاد توزیع قدرت بین سخت افزارهای استخراج مختلف از جمله کارت‌های گرافیک، مدار مجمتع دیجیتال برنامه‌پذیر (FPGA) و اسیک‌ها مشخص شود.

جیمسون همچنین اشاره کرد که داده‌های بدست آمده از ارزیابی الگوریتم، اطمینان خاطری برای توسعه دهندگان خواهد بود تا بتوانند تصمیم‌گیری کنند. در حالی که هیچ زمانبندی مشخصی برای به نتیجه رسیدن این ارزیابی مشخص نشده است، جیمسون خاطرنشان کرد که انتظار می‌رود تا مارس یا اوایل آوریل شاهد پایان آن باشیم.

سپس یکی دیگر از توسعه دهندگان اصلی، مارتین هولست اظهار داشت که مدت‌هاست به دنبال تصمیم‌گیری در این مورد هستند و کنکجاو است بداند که بالاخره چه گونه به پاسخ سوال خواهند رسید. گریگ کالوین، یکی دیگر از توسعه دهندگان، با لحنی عصبانی پاسخ داد:

با گرفتن اون تصمیم لعنتی همه چی حل میشه

همچینین وقتی در جلسه پرسیده شد که آیا نیاز به اطلاعات بیشتری داریم یا باید تصمیم‌ بگیریم کالوین پاسخ داد که باید زودتر تصمیم گرفته شود.

تصمیم‌گیری درباره الگوریتم ProgPoW اتریوم برای مقاومت در برابر اسیک‌ها به تعویق افتاد

گریگ کالوین – توسعه دهنده ماشین مجازی (VM) اتریوم

با این حال نظر اکثریت این بود که صبر کنند و قبل از تصمیم‌گیری منتظر اتمام بررسی الگوریتم توسط یک شخص ثالث بمانند. در پایان کالوین گفت:

اگر امروز تصمیم‌گیری انجام می‌شد، خوشحال میشدم اما من متخصص نیستم. در صبر کردن برای بررسی الگوریتم مشکلی نیست اما دوست ندارم که این تصمیم در ماه می یا حوالی آن گرفته شود. افراد زیادی می‌خواهند بدانند که بالاخره باید کسب و کار ماینینگشان را ادامه دهند یا نه […] آیا باید ۱۰۰۰ دلار برای کارت گرافیک خرج کنم یا نه؟

تیم توسعه اتریوم همچنین درباره جمع‌آوری بازخوردهای پیاده‌سازی الگوریتم ProgPoW از اعضای جامعه اتریوم به ویژه ماینرها، گفتگو کردند. طی عملی به نام علامت‌دهی ماینرها (miner signaling) استخراج کنندگان اتریوم می‌توانند با جاسازی داده روی زنجیره، نظر خود را درباره الگوریتم اعلام کنند.

چندی پیش در گزارشی اعلام شد که توسعه‌دهندگان اصلی اتریوم به توافق جمعی برای پیاده‌سازی الگوریتم جدید اثبات کار دست به منظور مقابله با ASIC‌ها یافتند. در این الگوریتم که ProgPow نام دارد، نابرابری قدرت تاثیرگذاری بین دستگاه‌های اسیک و کارت‌های گرافیک کاسته خواهد شد.

منبع: Cointelegraph
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
فهیمه علی محمدی
فهیمه علی محمدی
۵ سال قبل

سلام دوستان من ولت لدجر خود را به نسخه 1.5.5 به روزرسانی کردم ولی متاسفانه درحین به روزرسانی ولت خاموش شده وحالا هرکاری میکنم روشن نمیشه با کامپیوتر دیگر وبا موبایل هم امتحان کردم وضمنا ویندوز من سون بودکه رفتم ارتقا دادم به 10 آیا کسی نظری داره آیا قابل تعمیر هست واینکه کجا برای تعمیر بدم وسوال دیگرم اینه که اگر برای تعمیر بدم آیا میتونند به اطلاعات دسترسی پیداکنند