atlasarzdigital

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۷ فروردین (۲۶ مارس)

تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۷ فروردین (۲۶ مارس)

سران کاخ سفید و سنای ایالات متحده‌ی آمریکا سرانجام در راستای حمایت از اقتصاد و آمریکایی‌هایی که به دلیل ویروس همه گیر COVID-۱۹ متحمل ضرر هستند، برای تزریق سرمایه‌ی محرک ۲ تریلیون دلاری به اقتصاد این کشور توافق کردند. در وضعیتی که بازارهای سهام تغییراتی مثبت داشته‌اند، مدیرعامل بایننس، چانگ‌پنگ ژائو برای هر بیت کوین هدف قیمتی ۱۰۰,۰۰۰ دلاری را پیش‌بینی کرده است.

ژائو معتقد است با توجه به اینکه بیشتر بیت کوین‌ها در اختیار سرمایه‌گذارانی است که دید بلند مدت دارند، حتی اگر بخش کمی از تزریق پولی که دولت‌ها انجام می‌دهند به بازار بیت کوین سرازیر شود، ارزش بازار بیت کوین می‌تواند به شدت افزایش یابد.

از طرف دیگر در حالی که بانک‌های مرکزی در سراسر جهان به دلیل همه‌گیر شدن ویروس کرونا نرخ بهره را به صفر می‌رسانند و اقدامات جدی علیه رکود اقتصادی اتخاذ می‌کنند، در چین، خانه اصلی ماینرهای بیت کوین، شرایط در حال برگشت به حالت سابق است و با توجه به نزدیک شدن به هاوینگ این موضوع ماینرها و سرمایه‌گذاران را امیدوار می‌کند. همچنین بانک مرکزی چین در حال تسریع در روند عرضه ارز دیجیتال ملی این کشور است. با توجه به بلاتکلیفی جهانی که به اوج خود رسیده، بیت کوین گویا در آغاز مرحله‌ی جدیدی قرار گرفته است. با توجه به معرفی بیت کوین بلافاصله پس از بحران ۲۰۰۸، نباید فراموش کنیم که شاید هدف ایجاد بیت کوین، رهایی از بحران‌های اقتصادی بوده است.

در حالی که ارزش دارایی‌های جهانی در حال حاضر و به طور کلی کاهش یافته است، تورم بیت کوین نیز در ماه می و پس از هاوینگ به نصف کاهش می‌یابد و به محض اینکه گرد و غبار در بازارهای جهانی بخوابد، ممکن است جریانی از پول‌های سرگردانی که دولت‌ها ایجاد کرده‌اند، به بازار بیت کوین وارد شود.

قیمت بیت کوین در کنار بازارهای سنتی دیگر در هفته‌ی گذشته رشد قیمت را تجربه کرد و با افزایش ارزش بیش از ۲۰ درصد در این هفته، بار دیگر به سمت سطح روانی ۷,۰۰۰ دلار حرکت کرد. حال برای فهمیدن اینکه چرا این مقاومت برای قیمت سنگین محسوب می‌شود و چرا قیمت در تقلا برای شکستن آن است، به سراغ نمودار می‌رویم.

تحلیل تکنیکال اختصاصی بیت کوین ۷ فروردین (۲۶ مارس)
ناحیه‌ی مقاومت کلیدی ۷,۰۰۰ الی ۷,۲۰۰ دلار در قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی

با توجه به سایه‌ی ابر کومو بر اساس سیستم ایچیموکو، و مقاومت‌های استاتیکی که در تصویر نمودار با پیکان‌های رنگی مشخص شده است، می‌توان گفت که ناحیه‌ی ۷,۰۰۰ الی ۷,۲۰۰ دلار برای قیمت ناحیه‌ی مقاومتی محکمی محسوب می‌شود. البته تعدد برخوردهای قیمت به این ناحیه در تایم فریم هفتگی و انباشت قیمت در زیر آن نشان از احتمال بالای شکسته شدن آن در آینده‌ی نزدیک دارد. انتظار داریم قیمت بیت کوین قبل از شکستن این مقاومت ابتدا تا ناحیه‌ی حمایتی ۶,۳۵۰ الی ۵,۴۰۰ اصلاح قیمت داشته باشد و قبل از شکستن مقاومت ۷,۰۰۰ دلار، یک الگوی برگشتی مانند کف دوقلو بسازد.

تحلیل تکنیکال اختصاصی بیت کوین ۷ فروردین (۲۶ مارس)
ناحیه‌ی مقاومتی و اهداف قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی

اولین هدفی که پس از عبور قیمت از ناحیه مقاومتی ۷,۰۰۰ الی ۷,۲۰۰ دلار مدنظر قرار می‌گیرد، ناحیه‌ی ۷,۹۰۰ الی ۸,۰۰۰ دلار و در بالای آن ۹,۰۵۰ دلار خواهد بود. همانطور که در تصویر مشاهده می‌کنید، اهدافی که با توجه به سطوح فیبوناچی اصلاحی و گسترشی جهش‌ها و کاهش‌های اخیر در قیمت مشخص شده‌اند، به صورت جالبی اعدادی به اصطلاح رند یا گرد شده هستند.

از دیدگاه نزولی، اگر دوباره قیمت از سطوح فعلی به عقب بازگردد و به زیر ناحیه‌ی حمایتی ۶,۳۵۰ الی ۵,۴۰۰ دلار برسد، اولین ناحیه‌ی حمایتی ۳,۹۴۰ الی ۴,۳۷۰ خواهد بود. با ریزش به زیر این ناحیه هم آخرین سنگر دفاع از قیمت بیت کوین کف ۳,۳۶۰ دلاری است.

تحلیل تکنیکال اختصاصی بیت کوین ۷ فروردین (۲۶ مارس)
نواحی حمایتی قیمت بیت کوین در تایم فریم هفتگی

جمع‌بندی

انتظار داریم بیت کوین قبل از شکستن ناحیه مقاومتی ۷,۰۰۰ الی ۷,۲۰۰، ابتدا تا ناحیه‌ی حمایتی ۵,۴۰۰ الی ۶,۳۵۰ اصلاح داشته باشد. سپس با صعود قیمت و تثبیت آن در بالای ۷,۰۰۰ دلار، اولین هدفی که مدنظر قرار می‌گیرد، ناحیه‌ی ۷,۹۰۰ الی ۸,۰۰۰ دلار و سپس ۹,۰۵۰ دلار خواهد بود.

از دیدگاه نزولی، اگر دوباره قیمت از سطوح فعلی به عقب بازگردد و به زیر ناحیه‌ی حمایتی ۶,۳۵۰ الی ۵,۴۰۰ دلار برسد، اولین ناحیه‌ی حمایتی ۳,۹۴۰ الی ۴,۳۷۰ خواهد بود. با ریزش به زیر این ناحیه هم آخرین سنگر دفاع از قیمت بیت کوین کف ۳,۳۶۰ دلاری است.

52
دیدگاه کاربران

avatar
ارسال عکس و تصویر
 
 
 
ارسال صوت و ویدئو
 
 
 
31 رشته دیدگاه‌ها
21 پاسخ‌های
37 دنبال‌کنندگان
 
دیدگاه با بیشترین واکنش‌
داغ‌ترین رشته دیدگاه
34 نویسندگان دیدگاه‌ها
محسنمحمد آذرنیواراستادمندMehranامین نویسندگان اخیر دیدگاه‌ها

استادمند
استادمند

عرض نکردم تا حالا یه تحلیل درست از سایت های ایرانی ندیدم و هیچ کدوم درست نبوده در صورتی که گفته بودید «به زیر ناحیه‌ی حمایتی ۶,۳۵۰ الی ۵,۴۰۰ دلار برسد، اولین ناحیه‌ی حمایتی ۳,۹۴۰ الی ۴,۳۷۰ خواهد بود.» پس چی شد ؟ چرا تا زیر ۶۰۰۰ اومد ولی ناحیه حمایتی که گفتین پیش نیومد؟ ودوباره رفت برای ۶۲۰۰$

از نویسنده مطلب خواهشا پاسخگو باشن

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار

خب دوست عزیز مگه زیر ۵۴۰۰ رسید؟

محسن
محسن

دوست عزیز بهتره جمع بندی رو با دقت مطالعه کنید آقای غلامی عزیز فرمودن یه اصلاحیه میخوره بین ۶۳۵۰ تا ۵۴۰۰ و بعد اگر از ۵۴۰۰ هم سقوط کرد میره تو ناحیه حمایتی ۴۳۷۰ تا ۳۹۴۰. حالا چون بین ۶۳۵۰ تا ۵۴۰۰ رسید یعنی حدود ۵۹۰۰ پمپ شد به سمت بالا که نظر و تحلیل ایشون عدد ۷۰۰۰ تا ۷۲۰۰

محمد رضا
محمد رضا

اقا امیر محمد قربانی سلام به نظرت الان بخریم یا صبر کنیم پایین میاد یا معلوم نیست احتمالات چند درصد

majid
majid

سلام دورود ممنونم از مقاله خوبتون مجید

محمد صادق
محمد صادق

سلام دوستان.کسی تا حالا تو اکسکوینو خرید و فروش بیت کوین انجام داده؟ من تازه کارم و در مرحله احراز هویتم و امروز باهام تماس گرفتن و سوالایی میکردن که یه کم غیرعادی بود بنظرم. اگه صرافی امن میشناسید میشه معرفی کنید؟

امین
امین

سلام.من کار‌کردم باهاشون.مشکلی نیست.این مراحل احراز هویت رو اکثر صرافی ها دارن.

Mehran
Mehran

دیروز پنج میلیون بیت خریدم صبح دیدم قیمت اومده پایین😢😭

سجاد
سجاد

هیچ اشکال نداره صبور باشی سود خوبی میکنی

Mehran
Mehran

امیدوارم

بازخورد
feedback
بازخورد شما درباره ارزدیجیتال

این بازخورد برای صفحه تحلیل اختصاصی قیمت بیت کوین ۷ فروردین (۲۶ مارس) ارسال خواهد شد.

گزارش خطا
  • گزارش خطا
  • انتقادات و پیشنهادات
  • نیاز به راهنمایی

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.