کریپتوباز

کریپتوباز

آخرین بازدید: ---
عضویت: 2 سال و 6 ماه قبل
20
121
7
20
121
7

تحلیل ارز PHA/USDT

تحلیل ارز PHA/USDT
صعودی

سلام به همه  روی تایم فریم ۱۲ ساعته روی سامانه ATA  ارز PHA/USDT  رو با استراتژی Price Above Bullish Institutional Order Block پیدا کردم که همینطور که در تصویر میبینید نقطه ابتدایی  اوردربلاک  که ATA رسم کرده با یک حرکتی شارپ و یا اسپایک روند نزولی خودش رو بریک کرده و بعد ۳۲۵ روز داره به این ناحیه واکنش نشون میده یا به اصطلاح پولبک میزنهمیتونید این ارز و در واچ لیست خودتون داشته باشید  و با توجه به وضعیت فعلی بازار و موقعیت خوبی که داره زیر نظر بگیریدشhttps://dashboard.ata.trade/market/crypto/periscope

اشتباهات متداول سرمایه گذار (بخش3)

اشتباهات متداول سرمایه گذار (بخش3)
آموزشی

اشتباهات متداول سرمایه گذار (بخش3)ویلیام جی اونیلترجمه: رباب وفائی11. سرمایه گذاران گاه نگران مالیات و کارمزد هستند. فعالیت شما باید در وهله ی اول منجر به سود خالص گردد.نگرانی بیش از حد در مورد مالیات معمولا منجر به سرمایه گذاری غلط، به امید بدست آوردن یک پناه مالیاتی می گردد.در زمان های گذشته، سرمایه گذاران سود خوب را با نگه داشتن بیش از حد طولانی سهم از دست می دادند. هزینه های کمیسیون خرید یا فروش سهام، به ویژه از طریق تخفیف کارگزار، یک عامل نسبتا جزئی، در مقایسه با جنبه های مهم تر مانند تصمیم گیری درست در وهله اول و اقدام عمل در زمانی که مورد نیاز است. یکی از مزیت های بزرگ داشتن سهام نسبت به املاک واقعی، کمیسیون قابل ملاحظه ی پایین و قابلیت نقدینگی آن هست.این شما را قادر به محافظت از خود با هزینه پایین و یا استفاده از گرایش های جدید بسیار سود آور می سازد.12. سفته بازان در قراردهای آتی بیشتر هستند، چون آنها فکر می کنند ثروت بیشتری در زمان کمتری بدست می آورند.وقتی آنها اختیار خرید یا فروش می خرند، آنها کاملا در کوتاه مدت تمرکز می کنند. قراردادهای اختیار خرید و فروش کوتاه مدت، نوسان و ریسک بیشتری دارند، این عملکرد ناصحیح سرمایه گذاری هست.13. سرمایه گذاران تازه کار معمولا برای خرید و فروش خود محدودیت قیمتی قرار می دهند، آنها به ندرت سفارشات باز قرار می دهند.این روش ضعیفی است زیرا سرمایه گذار به جای تاکید بر جنبش و حرکت مهم تر و بزرگتر، درگیر ابهام در نقطه ی قیمتی است.سفارشات محدود در نهایت منجر به از دست دادن کامل بازار می شود و عدم خروج از سهامی که باید به فروش می رفت تا از ضرر قابل توجهی جلوگیری شود.14. برخی سرمایه گذاران در تصمیم به خرید یا فروش دچار آشفتگی اند، به عبارت دیگر، دو دل هستند و نمی توانند تصمیم بگیرند، در حقیقت نمی دانند چه می کنند.آنها برنامه و طرح ، مجموعه از اصول یا قوانینی ندارند تا هدایتشان کنند و این باعث عدم اطمینان در آنچه باید انجام دهند، می شود.15. بسیاری از سرمایه گذاران نمی توانند بی طرفانه به سهام نگاه کنند. آنها همیشه امیدوارند و علایقی دارند و بر علایق و وعقاید شخصی خود تکیه می کنند ، بدون توجه به دیدگاه بازاری که به مراتب درست تر هست.اگر شما مشتاق تبدیل شدن به یک سرمایه گذار برنده هستید، این آیتم ها را بارها با دقت بخوانید و با خود روراست باشید!

اهرم مالی (Leverage) چیست؟

اهرم مالی (Leverage) چیست؟
آموزشی

 اهرم مالی (Leverage) چیست؟اهرم  یا لوریج در علم مدیریت مالی به معنای روشی برای تکثیر کردن سود یا زیان است.در واقع  اهرم به معنی قرض کردن پول به منظور چندبرابر کردن درآمد حاصل از دادوستد است.به طور مثال فرض کنید ۱۰ سکه دارید و با آن معامله‌ای می‌کنید که یک سکه سود خالص برای شما به ارمغان می‌آورد. سپس به یک کارگزار رجوع کرده و ۹۰ سکه از او قرض می‌گیرید. این‌بار معامله مشابهی انجام می‌دهید اما این‌بار ۱۰۰ سکه وارد معامله می‌کنید و از این طریق ۱۱۰ سکه به‌دست می‌آورید. سپس ۹۰ سکه‌ای که قرض کرده بودید را به کارگزار پس می‌دهید، ۱۰ سکه اولیه‌تان را هم به جیب بازگردانده و ۱۰ سکه سود خالص در دست خواهید داشت. با این روش برای خود یک اهرم مالی ایجاد کرده‌اید.روش‌های معمول کسب اهرم، قرض گرفتن پول، خریدن دارایی ثابت و استفاده از ابزار مشتقه است.

10 نکته مهم در بازار کریپتو(بازار های مالی)

10 نکته مهم در بازار کریپتو(بازار های مالی)
آموزشی

1 – قبل از قدم گذاشتن در بازار خوش خط و خال رمز ارزها  استراتژی خود را تعیین کنید. نوسانگیری – کوتاه مدت (تا 3 ماه) – میان مدت (3 تا 6 ماه)- بلند مدت از 6 ماه به بالا2 – اگر قصد دارید سرمایه‌گذاری بلندمدت انجام دهید بازهم کمی تحلیل تکنیکال بیاموزید و مفاهیم اولیه تحلیل تکنیکال از قبیل حمایت‌ها و مقاومت‌ها را بشناسید. تجزیه و تحلیل کنید تا ورزیده شوید.3 – حتما در هر خرید حد ضرر مشخصی برای خود تعیین کنید مثلا 10% و بر این حد ضرر کاملا پایبند باشید. خیال سودهای تپل می تواند به ضرر های تپل تر هم بیانجامد4- براساس صحبت‌های افراد خرید و فروش نکنید. (حتی صحبت‌های کسانی که به ایشان صددرصد اعتماد دارید). صحبت‌ها و توصیه‌های خرید و فروش را فقط گوش کنید و بخوانید ولی سریع اجرا نکنید5 – برخی افراد سودجو در فضای مجازی قصد دارند با تعیین هدف‌های اغواکننده و جذاب برای رمز ارز های  مختلف، سرمایه‌گذاران را فریب داده و هیجان‌زده کنند. پس به رمز ارز هایی هایی که در فضای مجازی بشدت روی آنها تبلیغ می شود سعی کنید وارد نشوید6 – همیشه 30% سرمایه‌تان نقد داشته باشید. امتحان کنید حاشیه امنیت بالایی برای شما ایجاد خواهد کرد. تا زیر و بم کار را یاد نگرفتید7 – اگر اطلاعاتی درباره تحلیل تکنیکال و بنیادی ندارید، برای خرید و فروش عجله نکنید و ابتدا مراحل یادگیری را سپری کنید .8 – هرگز به خود نگویید که اگر امروز نخریدم دیگر سود نخواهم کرد. بیش از  100 رمز ارز در حال معامله شدن است اگر این سهم نشد بازهم رمز ارز های خوب دیگر موجود است. در ابتدای کار همین که ضرر نکنید کلی سود است پس در خرید عجله نکنی9 – روی هیچ رمز ارزی تعصب نداشته باشید. برخی‌ معامله‌گران فقط در گروه خاصی از بازار فعال هستند و برخی‌ دیگر به ارزی  که خریداری شده تعصب خاصی نشان می‌دهند؛ هردو اشتباه است. هدف معامله‌گر در بازار سرمایه سودکردن است و هدف این نیست که با ارز های مد نظر ازدواج کنید10 – خرید یک رمز ارز  با اراده خود فرد انجام می‌شود. پس قبل از هر خرید فکر کنید و عواقب خریدتان را از همین ابتدا بر عهده بگیرید. تقصیر اشتباه‌تان را بر گردن دیگران نیندازید

مارکت یعنی!!!!

مارکت یعنی!!!!
آموزشی

بدونی استاپ زندگیت کجاست (حدود جسارت‌هایت کجاست)مارکت یعنیبدونی تا کجا میتونی پیش بری (حدود معامله)مارکت یعنیتا کجا باید لذت ببری (تیک پروفیت)مارکت یعنیتا کجا حرمت خودت رو نگه داری (یعنی کندل صفر)مارکت یعنیپیش بسوی خواسته‌هایت (یعنی حرکت در جهت روند)مارکت یعنیامید، ولی نه انتظار بیش از حدمارکت یعنیصبوری، صبوری برای رشد توانایی‌ها مارکت یعنیخودشناسی، هیچ جایی به این وضوح نمیتونی خودت رو بشناسیمارکتجایی که خودت رو به خودت نشون میده، همه ترسها و طمع ها و آرزوها و .....

روانشناسی در سرمایه گذاری

روانشناسی در سرمایه گذاری
آموزشی

با فرض اینکه تئوری‌های روانشناسی بازار معتبر باشند، سرمایه‌گذاران می‌توانند با استفاده از آن زمان‌های بهتری را برای ورود به معامله و خروج از آن انتخاب کنند. به طور کلی اتخاذ استراتژی ضد تولید و یا ضد حمله در بازار بسیار معمول است؛ برای مثال وقتی بازار به طور کلی نا امید بوده و قیمت‌ها بسیار پایین هستند، بهترین فرصت برای یک خریدار به وجود می‌آید. در نتیجه بعضی از سرمایه‌گذاران و معامله‌گران شروع به مطالعه احساسات بازار کرده تا تفاوت‌های بین مراحل مختلف را در یک چرخه مشخص کنند. به طور ایده‌آل این افراد باهوش در زمان ترس و وحشت که قیمت‌ها پایین هستند، اقدام به خرید و در زمان حرص و خوش‌بینی شروع به فروش می‌کنند.نکته مهم اینجاست که انجام این کار به همین آسانی‌ای که نوشته شده است نیست و گرفتن تصمیمات درست در بین سرمایه‌گذاران بسیار کمیاب است؛ برای مثال ممکن است یک تحلیلگر سطح حمایت را به اشتباه تشخیص داده و قیمت‌ها حتی از آن نیز پایین‌تر بروند.

برخی اصطلاحات بازار ارزهای دیجیتال

برخی اصطلاحات بازار ارزهای دیجیتال
آموزشی

توکن سواپ (token swap): هنگامی که توکن ها از یک شبکه به شبکه دیگر (مثلا وقتی که شبکه خودشان ایجاد می شود) مهاجرت میکنند عملیات توکن سواپ انجام میشود.آی. سی. او (Initial Coin Offering): مانند پذیره نویسی سهام یک شرکت فرآیند ثبت نام محدود برای خرید توکن‌ها یا کوین‌های جدید.دیوار فروش/خرید (sell/buy wall): نمایش گرافیکی اوردهای خرید و فروش که اصطلاحاً عمق بازار (market depth) را نمایش می دهد. با بررسی عمق بازار می توانید حدس بزنید که قیمت به کدام سمت می رود.استیبل کوین (stable coin): ارز مجازی که قیمت آن همیشه تقریبا ثابت است. تتر (tether) یک نمونه استیبل کوین است که است قیمت آن همیشه حدود یک دلار ثابت می ماند و از روند کلی بازار (چه صعود و چه سقوط) پیروی نمیکند. تتر کردن اصطلاحا تبدیل ارزهای مجازی به ارز تتر است که در حال سقوط بازار از کاهش ارزش سرمایه گذاری جلوگیری می کند.شیل کردن (shilling): کسی که تبلیغ یک ارز مجازی را میکند (به این شخص shill می گویند). مفهوم منفی دارد. ساتوشی (satoshi): کوچکترین واحد بیت کوین. هر بیت کوین 100 میلیون ساتوشی است.هولد(hold): به معنی دست نگه داشتن برای فروش که بعداً تبدیل به شعار ارزهای مجازی در زمان کرش ها شد و حتی حروف اختصاری آن نیز درآمد (Hold For Dear Life یا به قیمت جونتون هم که شده دست نگه دارید!). به کسانی که هادل می کنند هادلر (Hodler) می گویند.پامپ و دامپ (Pump and Dump): پامپ از قبل هماهنگ شده قیمت یک ارز و دامپ ناگهانی آن برای کسب سود. پامپ و دامپ در بازار بورس اوراق بهادار غیر قانونی است ولی در دنیای ارزهای مجازی هنوز رواج دارد. تمام گروه های پامپ و دامپ کلاه برداری هستند و معمولاً پیش از اعلام یک پامپ خودشان ارز مورد نظر را خریده اند و وقتی شما آن را بخرید و قیمت پامپ شود آن ها می فروشند و اکثر کسانی که در پامپ شرکت کرده اند ضرر می کنند.ارز فیات (FIAT): ارزی که توسط دولت صادر میشود مانند دلار یا ریالآلت کوین (مخفف alternative coin): هر کوینی غیر از بیت کوینکوین (coin): ارزهایی که شبکه خود را دارند.توکن (token): ارزهایی که بر مبنای یک شبکه دیگر ایجاد شده اند.

پیش بینی آینده از طریق تحلیل گذشته

پیش بینی آینده از طریق تحلیل گذشته
آموزشی

—بخش بزرگی از مباحث تحلیل تکنیکال و مطالعه رفتارهای بازار، مشابه روانشناسی در انسان‌ها می‌باشد . به عنوان مثال الگوهای نمودارهایی که چندسال پیش ترسیم شده‌اند دقیقاً منعکس کننده تأثیر مسائل آن دوره از نظر روانشناسی در روند قیمت‌ها هستند. —نمودارها به وضوح روانشناسی بازار را آشکار می کنند. از زمانی که الگوها به خوبی در گذشته عمل کرده‌اند فرض شده که در آینده نیز به همان خوبی جوابگو خواهند بود. —پایه و اساس آنها اصول روانشناسی است که این امر باعث می‌شود که آنها را به عنوان اصل ثابت بپذیریم و بتوانیم به آنها اعتماد کنیم. —بیان دیگری از این موضوع این است که بگوییم: تاریخ تکرار می شود و این کلیدی است برای پیش بینی آینده از طریق تحلیل گذشته و یا اینکه بگوییم آینده چیزی نیست جز تکرار گذشته.

تئوری داو

تئوری داو
آموزشی

تئوری «داو» و مراحل تشکیل یک روند صعودی در بازار: 1-تجمیع : زمانی که اخبار بسیار بد اقتصادی در حال انتشار در بازار است ، اما ریزش های سنگین در حال اتمام بوده و حرفه ای ها مشغول خرید هستند.2-رشد پایدار : در این مرحله اغلب تازه کارها از بازار ناامید و خارج شده اند. بازار در حال رشدی مساعد،پیوسته اما آرام است.معمولا اخبار در این شرایط با بدبینی همراه بوده و بسیاری از رکود مجدد بیمناک اند.3-انفجار بازار : در این مرحله خریدها جنبه هیجانی و غیرمنطقی یافته و زمانی است که یک سرمایه گذار حرفه ای از خود می پرسد چه زمانی برای فروش مناسب است؟یعنی قیمت ها بیش از حد رشد کرده و باید کاهش یابند

تحلیل MKR

تحلیل MKR
خنثی

با حمایت صورت گرفته در قیمت 1000 دلاری و  افزایش حجم خرید قدرت تقاضا افزایش پیدا کرده است و باعث ایجاد  یک کانال صعودی نیز شده است همچنین  میانگین 50 روزه در تایم فریم 4 ساعته در زیر کندل های قیمتی رو به بالا نشون از حمایت داردتارگت اول 1800 دلار در نظر میگیرم

آپدیت تحلیل بیت کوین تایم فریم 4 ساعته

آپدیت تحلیل بیت کوین تایم فریم 4 ساعته
خنثی

روند نزولی بیت کوین قدرت قبلی خودش رو از دست داده وارده فاز رنج زدن شده است  بنابراین با توجه به کف ها و سقف های بالاتری که داره میزنه  تارگت اول 32 هزار دلار استو اگر بتونه مقاومت 32 هزار دلاری را بشکونه و روند قبلی را اصلاح کند تارگت دوم 37 هزار دلار استدر غیر این صورت در همون فاز رنج باقی خواهد ماند و بین قیمت 28 الی 31 به صورت خنثی حرکت خواهد کرد

مشاهده بیشتر