آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به ۱۷۰۰ دلار؟

آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به ۱۷۰۰ دلار؟

با دستیابی بیت کوین به قیمت ۸ هزار دلار و آرام گرفتن فعلی آن در محدوده ۷ هزار دلار، تحلیل‌گران سعی کردند پیش‌بینی خود را از آینده قیمت بیت کوین به صورت فرمول و نمودار درآورند.

سایت اتریوم‌وردنیوز در پستی به تحلیل اظهارات پر تور دمیستر (Per Tuur Demeester)، یکی از شرکای ادامنت کپیتال (Adamant Capital)، که به تازگی در رابطه با صنعت بیت کوین گزارش خوبی منتشر کرده است، پرداخت.

او اذعان داشت که بیت کوین در حال حرکت در فاز «انفجار» است و پس از اتمام این مرحله یک دوره «انباشت مجدد» انتظار این ارز دیجیتال را می‌کشد.

دمیستر نموداری را منتشر کرد که نشان می‌دهد، این ارز دیجیتال می‌تواند برای سال آتی ارزشی بین ۶,۰۰۰ تا ۱۰,۰۰۰ دلار داشته باشد و پس از آنکه نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین اتفاق بیافتد، وارد فاز «بازار صعودی» خواهد شد.

براساس نظر این تحلیلگر قیمت بیت کوین در ۵ فاز مختلف «بازار صعودی»، «بازار نزولی»، «انباشت»، «انفجار» و «انباشت مجدد» حرکت می‌کند.

آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به 1700 دلار؟

چشم‌انداز و تاثیر نصف شدن پاداش استخراج بر قیمت بیت کوین

او تنها کسی نیست که به این اتفاق اشاره کرده است. بخش تجزیه و تحلیل بازار وب‌سایت کوین‌دسک، در گزارش‌های اخیر خود نشان داد که بیت کوین به بالای میانگین متحرک ۲۰ ماهه خود رسیده است؛ این اولین نشانه بازار صعودی در اواخر سال ۲۰۱۵ محسوب می‌شد.

آخرین باری که بیت کوین به بالای میانگین متحرک ۲۰ ماهه خود رسید، ماه‌ها انباشت اتفاق افتاده بود؛ در حالی‌که دارایی‌های دیجیتال در بازه قیمتی با محدوده نوسان کم، بدون این‌که اشاره به هدف خاصی در آینده داشته باشند، معامله می‌شدند.

آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به 1700 دلار؟

چرخه نصف شدن پاداش استخراج و افزایش قیمت بیت کوین، کوین‌دسک

در لبه سقوط؟

هیچ شکی در این نیست که روند نجومی افزایش قیمت بیت کوین طی چند ماه گذشته، معامله‌گران را شگفت‌زده کرده است. تقریبا هیچ کس انتظار نداشت که در اوایل سال ۲۰۱۹ ارزش این دارایی از مرز ۶,۰۰۰ دلار عبور کند، چه برسد به این‌که ۸,۰۰۰ دلار هم یک هدف قابل دسترس برای آن باشد.

با این‌ حال، هم‌اکنون به این محدوده دست‌یافته‌ایم؛ روی سطحی که شاید چند ماه پیش، رسیدن به آن یک رویای آرمان‌گرایانه محسوب می‌شد. برخی هم‌اکنون ادعا می‌کنند که الان زمان مناسبی برای آن است که طلای دیجیتال همان مسیر قبلی را طی کند.

آخرین باری که نمودار بیت کوین شبیه به الان بود، منجر به یک پولبک (Pullback) قوی شد. پولبک در واقع اصلاح قیمتی است که پس از شکستن خط روند برای آخرین بار آن را لمس می‌کند.

جاش راجر (Josh Roger) یکی از تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال به تازگی خاطر نشان کرد که طی بهبود سال ۲۰۱۵ پس از بازار نزولی وحشتناک، که بسیار شبیه به سال ۲۰۱۸ بود، قیمت کف بیت کوین حدود ۲۰۰ دلار، قیمت فاز انباشت برای ماه‌ها حدود ۳۰۰ دلار بود و به صورت سهموی تا ۵۰۰ دلار نیز رسید. در نهایت هم یک پولبک ۴۰ درصدی پس از رسیدن به مرز قیمت ۵۰۰ دلار اتفاق افتاد.

علاوه بر این، سوپر گاپی (Super Guppy) سه روزه، یک شاخص روند بلند مدت کلیدی، سیگنال خرید (رنگ سبز) را تا زمانی که یک پولبک اتفاق نیافتاده باشد، نشان نمی‌داد.

آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به 1700 دلار؟

نمودار ۳ بعدی سوپر گاپی بیت کوین

اما این تنها می‌تواند آغاز یک بازار نزولی کوتاه مدت باشد. پیش‌تر نیز گزارشی مبنی بر این‌ منتشر شده بود که نشان می‌داد سه بار اخیری که نمودار هفتگی این دارایی دیجیتال رفتاری این‌چنینی از خود نشان داده، پس از آن با ریزش ۸۲، ۸۵ و ۸۳ درصدی مواجه شدیم.

در حقیقت آخرین دفعاتی که شاخص قدرت نسبی (RSI)، شاخص جریان پول (MFI) و نسبت تراکنش‌ها به ارزش شبکه (NVT)، همانند سطح فعلی بوده‌اند، ارزش بیت کوین به میزان قابل توجهی افت داشته است.

همان‌طور که در نمودار زیر نیز دیده می‌شود، زمانی که این سه شاخص همانند الان به سطح «اشباع خرید» رسیده باشند، یک ریزش شدید اتفاق می‌افتد.

آینده قیمت بیت کوین در بلندمدت چیست؟/ ورود به فاز انباشت مجدد یا سقوط به 1700 دلار؟

اگر در قیمت فعلی یک سقوط ۸۰ درصدی رخ دهد، قیمت بیت کوین به ۱,۷۰۰ دلار خواهد رسید.

چنین حرکتی، بیت کوین را از محدوده انباشت خارج می‌کند، حتی ممکن است فضای ارز دیجیتال را درون زمستانی هسته‌ای فرو برد، که با خروج گسترده سرمایه‌گذاران و پروژه‌ها همراه خواهد بود.

اما برخی مطمئن هستند از آن‌جایی که ذات و طبیعت بازار ارزهای دیجیتال این‌گونه است که درون یکی از چرخه‌های شدید صعودی و نزولی، پیشروی‌های سهموی و ریزش‌های ناامیدکننده قرار دارد، در نتیجه اقدامات و اتفاق‌های تاریخی قیمت نشان‌دهنده عملکرد آینده نمی‌تواند باشد.

به نظر شما آیا در آینده‌ای نزدیک با اصلاح ۸۰ درصدی قیمت بیت کوین مواجه خواهیم شد یا تا اواخر ماه جاری بیت کوین ۱۰,۰۰۰ دلاری را خواهیم دید؟

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

30 دیدگاه
محسن تقوی
محسن تقوی
3 سال پیش

سلام
من چند ماه قبل بیت کوین رو در 6700 دلار خریده ام اما با توجه به شناخت مختصر و مطالعه اندک مقالات مختلف ، میدونستم و حدس میزدم بازار تا پایان اردیبهشت 98 به 10 هزار دلار هم برسه.!!!
اما همیشه بعد یک افزایش ، یک افت منطقی هم وجود داره
– هیچوقت فوریه 2011 رو فراموش نکنید :
قیمت بیت کوین تازه به یک دلار رسیده بود !
بله ، فقط یک دلار ….
من توصیه میکنم طولانی مدت به بازارهای دیجیتال نگاه کنید.
بیت کوین 10 ، 25 ، 50 یا شاید 100 هزاردلاری در سال 2027 دور از چشم نیست …

بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
3 سال پیش

من نمی فروشم ولی صدرصد تا 3200 سقوط میکنه به دنیا بیت کوین خوش آمدید الان 10 درصد بالا بعد ریزش تا 3200

اسنایپر
اسنایپر
3 سال پیش

پیشرویهای سهموی یعنی چه؟ دو جا اینجوری تایپ
شده تا حالا نشنیدم ?

مهدی
مهدی
3 سال پیش

سال 2019 همچین ریزشی نخواهیم داشت تا پایان سال بازار گاوی با حمله های خرس کوچولوها

امیر عالی
امیر عالی
3 سال پیش

من موندم چرا در این سایت میخواهید همیشه ارزهای دیجیتال رو خراب کنید این دو روزم که قیمت پایین بود هی میگفتید میاد پایین تر ولی الان که دوباره رفته روی 7800 باز میگید که قیمت 80 درصد میشکنه الان قیمت شما روی 7300 هست به جای این حرفا قیمت هارو به روز کنید این کار ها فکر کنم فقط برای جذب مخاطب و بالا بردن رتبه سایت هست

نیما ملک پور
مدیر
نیما ملک پور
3 سال پیش

سلام
این تحلیل بر مبنای نظرات یک عده تحلیلگر ارائه شده و صرفا جنبه تکنیکال رو در نظر گرفته
ما همواره سعی کردیم دیدگاه بی‌طرفانه‌ای نسبت به قضیه داشته باشیم و در کنار اینکه جنبه‌های مثبت چیزی رو معرفی می‌کنیم، جنبه‌های منفیش رو هم بگیم.
عدم بروزرسانی لحظه‌ای قیمت‌ها هم یک مشکل فنی بود که برطرف شد.
از شما هم به خاطر اینکه ما رو همراهی می‌کنید و به فکر بالا بردن کیفیت سایت هستید، سپاس‌گذاریم 🙂

میثم مرادی
میثم مرادی
3 سال پیش

1700 دلار…!؟؟!؟!؟!
دیگه چه خبره , فیلم هندی که نیس, وقتی بیت از رو 20 هزار اومد رؤ 3200 اصلاح 85 درصدیشو زده و 3200 هم کف قیمت بود, متاسفانه یکسری از افراد که نتونستن رو 3200 خرید بزنن این تحلیلها رو میذارن, 16 ماه تو بازار نزولی بودیم, بس نیس واقعا, ولی یه عده نمیخوان باور کنن که دیگه وارد بازار صعودی شدیم

امیر
امیر
3 سال پیش

سلام دوستان، من می خواهم یه ماینر بگیرم به نظرتون با این تفاسیر الان بخرم یا صبر کنم.

امیر
امیر
3 سال پیش

به نظرم بهتره که بیاد پایین..چون هم سختی شبکه پایین تر می یاد و هم اینکه استخراجش بسیار بهتر می شه و بازار به شدت سودجویانه و سواستفاده گرانه شرکت های وارد کننده اسیک ماینر هم تا مدتی می خوابه و همون روند معمول ۲ ماه قبل ادامه پیدا می کنه…

علی
علی
3 سال پیش

یعنی جوک خوبی رو ترجمه کردین شما هم برای جذب مخاطب میگردین چه خبرهای آبکی پیدا میکنید.
قیمت بره زیر 2000 دلار فقط حلما و خرگوشش دستگاشون روشن میمونه کل دنیا خاموش میکنن بابا 4 تا خبر درست و حسابی ترجمه کنید حیفه وقتیه که میذارید

نیما ملک پور
مدیر
نیما ملک پور
3 سال پیش
پاسخ  علی

سلام
همونطور که یک عده تحلیلگر بالا رفتن قیمت رو با توجه به رفتارهای قبلی قیمت پیش‌بینی کردن، یک عده دیگه با توجه به اندیکاتورها پایین رفتنش رو محتمل دونستن.
مبنای تحلیلای ارائه شده در این پست هم صرفا تکنیکال بوده
دیدگاه متعصبانه نسبت به قیمت‌ها یا هر چیز دیگری پسندیده نیست و سعی ما هم بر پوشش دادن نظرات مختلف درباره یک موضوع خواهد بود

بابک
بابک
3 سال پیش

سلام
موضوع تعصب مطرح نیست جناب ملک پور، همه ما در روزهای گذشته شنیدیم که ماینینگ بیتکوین زیر قیمت 3000 دلار دیگه به صرفه نیست و ماینر ها خارج خواهند شد بنابراین ریزش قیمت به اون شدت بعید به نظر می رسد

نیما ملک پور
مدیر
نیما ملک پور
3 سال پیش
پاسخ  بابک

بله صحبت شما کاملا صحیحه ولی این بخش فاندامنتال قضیه هستش.
از نظر تکنیکال هیچ مسئله دیگری جز قیمت‌ها و حجم معاملات اهمیت نخواهند داشت و همونطور که گفته شد این مطلب تنها به بخش تکنیکال قضیه پرداخته است

مهدی
مهدی
3 سال پیش

مزخرف ترین تکنیکالی که تا حالا شنیدم

کورش
کورش
3 سال پیش

اتریوم رقیب بیت کوین هست و بهتر از این درباره بیت کوبن نخواهد نوشت

ساتوشی ناکاموتو زاده
ساتوشی ناکاموتو زاده
3 سال پیش

بیت کوین همیشه همه رو شگفت زده کرده . چه در صعود چه در نزول

علی مهری
علی مهری
3 سال پیش

به نظر من این اتفاق میتونه رخ بده ولی حداکثر سقوط تا ۳۹۰۰ خواهد بود. یک ذهنیت ایجاد شده که نهنگ هایی که در حدود قیمت ۳۷۰۰ تا ۴۰۰۰ خرید کردند حالا بخواهند با سیو سود ۵۰ درصدی و یا حتی کمتر طی ۳ ماه خارج شوند. و دوباره در آن محدوده خرید نمایند. این نهنگ ها میتواند دولت ها نیز باشند که جریانات سیاسی در آن دخیل است. مثلا فرض کنید دولت ها برای بدست آوردن بودجه ای خاص دست به این سیو سود بزنند.

اینسام
اینسام
3 سال پیش

نهنگ ها اگر تصمیم به تور كردن سود 50% داشته باشند همیشه،پس قیمت هیچگاه صعودی نخواهد شد.خارج می كنند سرمایه هارو تا بیاد 3900 بعد وارد می كنند واسه سود 50% بعد قیمت 7000 بعد دوباره همین اش و همین كاسه.
جوك به نظر میرسه بیشتر

بابک
بابک
3 سال پیش

سلام بنظرتون بفروشیم بره

علی
علی
3 سال پیش
پاسخ  بابک

شک نکن .

دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
دیجیتال نوت | DigitalNote_XDN
3 سال پیش

آیا در آینده‌ای نزدیک با اصلاح ۸۰ درصدی قیمت بیت کوین مواجه خواهیم شد ؟!
مسخره ترین جمله ممکن !
احتمالا اگه سقوط کنه تنهایتا 5200 رو تاچ میکنه

علی دهقان
علی دهقان
3 سال پیش

اتفاقا خیلی هم محتمله، مخصوصا سقوط تا 2500 دلار

حامی
حامی
3 سال پیش

با این دوستمون کاملا موافقم گفتم باز هم میگم از رو تحلیل تکنیکال میگم نه همینجوری بین 5200تا5400ریزش داره بعد صعود ….

بابک
بابک
3 سال پیش

قیمت زیر ۳۲۰۰ دلار شبکه بیت از کار میافته

مهمان
مهمان
3 سال پیش
پاسخ  بابک

قیمت زیر 3200، خیلی ها رو از بازی خارج میکنه و سختی شبکه کاهش پیدا میکنه و برای همین دوباره سود ده میشه

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.