قیمت بیت کوین از ۱۸,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ پادشاه ارزهای دیجیتال همچنان می‌تازد!

قیمت بیت کوین از ۱۸,۰۰۰ دلار عبور کرد؛ پادشاه ارزهای دیجیتال همچنان می‌تازد!

قیمت بیت کوین ساعاتی پیش با رکوردشکنی مجدد به بالای ۱۸,۰۰۰ دلار رسید. البته در زمان نگارش این گزارش، قیمت بیت کوین کمی با اصلاح همراه بوده است.

به گزارش کوین دسک، بیت کوین که به‌عنوان پادشاه ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود، ساعاتی پیش توانست از مرز ۱۸,۰۰۰ دلار بگذرد. این در حالی است که طی ۲۴ ساعت گذشته، قیمت این ارز دیجیتال بین ۱۶,۵۶۰ و ۱۸,۰۶۲ دلار در نوسان بوده است. در حال حاضر نیز هر واحد بیت کوین در محدوده ۱۷,۵۰۰ دلار معامله می‌شود.

قیمت بیت کوین از ابتدای سال جاری میلادی تا به حال، ۱۴۶ درصد رشد کرده است. ۷۰ درصد از این رشد تنها در سه‌ماهه جاری رخ داده است.

آنتونی ترنچف (Antoni Trenchev)، از مدیران ارشد پلتفرم وام‌دهی نکسو (Nexo)، در این باره گفت:

برخی از اتفاقات اخیر در این جهش تأثیرگذار بوده‌اند. سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگی همچون مایکرواستراتژی، اسکوئر و پی پل در حوزه ارزهای دیجیتال و هاوینگ بیت کوین در ماه مه (اردیبهشت)، باعث شده تا رشد بیت کوین ادامه‌دار باشد.

برخی دیگر کرونا و نرخ سود منفی را در بازارهای سهام کشورهایی مثل آلمان به‌عنوان عامل اصلی رشد بیت کوین در نظر می‌گیرند. کی یونگ یو (Ki Young Ju)، مدیرعامل شرکت تحلیلی کریپتو کوانت (CryptoQuant)، در اظهارنظر خود گفت:

نرخ سود منفی مهم‌ترین عامل در تصمیم‌گیری افراد مبنی بر سرمایه‌گذاری است. مطمئنم که نرخ سود منفی باعث افزایش پذیرش ارزهای دیجیتال، چه به‌صورت خرید مستقیم یا شاخص‌های صندوق‌های سرمایه‌گذاری و چه به‌صورت استفاده از خدمات سهام‌گذاری، خواهد شد.

بیت کوین به‌سرعت در حال نزدیک شدن به اوج قیمت خود در سال ۲۰۱۷ است. این در حالی است که قیمت اتریوم هم با رسیدن به ۴۸۹ دلار، رکورد سال ۲۰۲۰ خود را شکست. این رکورد چندی پیش و با رسیدن قیمت اتریوم به ۴۸۸ دلار ثبت شده بود.

اتخاذ سیاست‌های تسهیل کمی هم به‌عنوان یکی از عوامل افزایش قیمت بیت کوین مطرح می‌شود. در حال حاضر بانک‌های مرکزی اروپا و آمریکا با چاپ پول و استفاده از این سیاست‌ها به‌دنبال حمایت از بازارهای سهام هستند.

کایل دیویس (Kyle Davies)، از بنیان‌گذاران تری اروز کپیتال (Three Arrow Capital)، با بیان این مسئله که افزایش قیمت بیت کوین «اساساً» ناشی از سیاست‌گذاری بانک‌هاست، افزود:

بانک‌های مرکزی می‌توانند نرخ سود را کاهش دهند و سرانجام آن را آرام‌آرام به نرخ منفی برسانند. سپس مجبور می‌شوند پول چاپ کنند.

او در بخش دیگری از صحبت‌هایش افزود که وابستگی بانک‌های مرکزی به پول‌های تازه چاپ‌شده، باعث افزایش جذابیت بیت کوین می‌شود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

6 دیدگاه
امین
امین
۳ سال قبل

???

sss
sss
۳ سال قبل

اونایی که حرف مفت زدن راجب بیت کوین ، الان کجان ؟؟؟

reza
reza
۳ سال قبل

مثل برگ خزان میفته، به زیر 10k .... ببینید کی گفتم.

رها
رها
۳ سال قبل
پاسخ  reza

به نظرتون بعد از این صعود تا چند میریزه؟؟؟

سپهر آیینه وند
سپهر آیینه وند
۳ سال قبل
پاسخ  reza

اثرات سوزشه که چرا تو اون کانال نخریدی بشین تا بیاد تا میاد دوغتو بنوش

sss
sss
۳ سال قبل
پاسخ  reza

مهم تر از داشتن فن بیان اینه که بدونی کجا باید دهنتو ببندی.