جهش بیت کوین و دوج کوین پس از فروش توییتر به ایلان ماسک؛ روند صعودی ادامه خواهد داشت؟

جهش بیت کوین و دوج کوین پس از فروش توییتر به ایلان ماسک؛ روند صعودی ادامه خواهد داشت؟

با نهایی‌شدن فروش توییتر به ایلان ماسک، بیت کوین و دوج کوین در ۲۴ ساعت گذشته با جهش قیمت همراه شدند و بسیاری از تحلیلگران نیز تاکنون از چشم‌انداز خود برای بازار صحبت کرده‌اند. دلایل زیادی وجود دارد که نشان‌دهنده صعودی‌بودن روند کلی بازار ارزهای دیجیتال است.

به گزارش کوین تلگراف، بازار ارزهای دیجیتال در اوایل روز ۲۵ آوریل (۵ اردیبهشت) با افزایش فشار فروش مواجه شد؛ اما پس از آنکه مشخص شد ایلان ماسک خرید توییتر را با پرداخت ۴۴ میلیارد دلار نهایی کرده است، نشانه‌هایی از حرکات قیمتی صعودی در بازار را شاهد بودیم.

بعد از کاهش قیمت بیت کوین تا سطح ۳۸٬۲۱۰ دلار در اوایل روز دوشنبه، با انتشار اخبار فروش توییتر در رسانه‌ها، این ارز دیجیتال با جهشی ۵.۷۲ درصدی همراه شد و به بالاترین سطح چند روز اخیر خود یعنی حدود ۴۰٬۸۰۰ دلار رسید.

نمودار قیمت بیت کوین در نمای ۱روزه.
نمودار قیمت بیت کوین در نمای ۱ روزه.

در ادامه وضعیت داده‌های درون‌زنجیره‌ای و نظرات تحلیلگران را نسبت به آینده قیمت، بررسی خواهیم کرد.

کاهش ذخایر صرافی‌ها به انباشت شدید اشاره دارد

یک معامله‌گر ارزهای دیجیتال با نام فینیکس (Phoenix) در توییتر، در رابطه با تسلط احساسات نزولی اخیر روی بازار ارزهای دیجیتال صبحت کرده است. او با انتشار نمودار زیر از کاهش ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها خبر داده که نشان‌دهنده انباشت قوی میان سرمایه‌گذاران است.

نمودار تغییرات ذخایر بیت کوین در صرافی‌ها.
نمودار تغییرات جریان ورودی و خروجی بیت کوین در صرافی‌ها.

فینیکس گفته است:

چرا تصور می‌کنید اکنون در شرایط توزیع بیت کوین قرار گرفته‌ایم؟ این نمودارهای ساده نشان می‌دهند روند انباشت ماه‌هاست که ادامه دارد. چیزی که شاید نداشته باشید و به آن نیاز دارید، صبر است.

بیت کوین با توجه به کف‌های قیمتی قبلی همچنان صعودی است

شرکت تحلیل داده‌های درون‌زنجیره‌ای ویل‌مپ (Whalemap) با اشاره به نمودار زیر گفته در حالی که اصلاح قیمت‌های اخیر هنوز تمام نشده، سطح حمایتی که کف قیمت بیت کوین را در طول تاریخ نشان می‌دهد، همچنان بدون برخورد باقی مانده است. همان طور که از نمودار زیر پیداست، خرید بیت کوین در زمان برخورد با این سطح حمایت، سودهای بسیار خوبی در آینده برای سرمایه‌گذاران ایجاد کرده است.

نمودار قیمت تحقق‌یافته بیت کوین بر اساس آدرس‌های سرمایه‌گذاران.
نمودار قیمت تحقق‌یافته بیت کوین بر اساس آدرس‌های سرمایه‌گذاران.

همان طور که نمودار بالا نشان می‌دهد، قیمت فعلی بیت کوین بسیار بالاتر از خط حمایتی است که انتهای هر چرخه کلان را مشخص می‌کند. این نمودار را می‌توان به چند روش مختلف تفسیر کرد؛ یا روند نزولی حاکم بر بازار هنوز به انتهای خود نرسیده است، یا اینکه همچنان روند صعودی بیت کوین ادامه دارد. از طرفی دیگر، سرمایه‌گذاران ممکن است این‌طور برداشت کنند که اگر کمبود قدرت کنونی در روند صعودی با سقوط به زیر ۲۰٬۰۰۰ دلار همراه شود، بازار ارزهای دیجیتال با ضربه‌ای جدی روبه‌رو خواهد شد.

آیا روند صعودی ادامه خواهد داشت؟

مایکل ون دپوپ (Michaël van de Poppe)، تحلیلگر مطرح ارزهای دیجیتال، با انتشار نمودار زیر نظر خود را درباره آینده بیت کوین بیان کرده است. ون دپوپ معتقد است سطح ۳۹٬۶۱۰ دلار یک سطح حیاتی برای غلبه بر فشار فروش و ادامه بیشتر روند صعودی است.

نمودار قیمت بیت کوین در نمای ۴ساعته؛ تحلیل مایکل ون دپوپ.
نمودار قیمت بیت کوین در نمای ۴ ساعته؛ تحلیل مایکل ون دپوپ.

ون دپوپ گفته است:

واگرایی قوی صعودی در روند بیت کوین وجود دارد که ممکن است در بلندمدت باعث جهش از قیمت‌های فعلی تا سطوح بالاتر شود. به نظر من بیت کوین برای ادامه روند صعودی آماده است.

ارزش کل بازار ارزهای دیجیتال اکنون به ۱.۸۳۶ تریلیون دلار رسیده و نرخ تسلط بیت کوین نیز ۴۲.۰۲ درصد است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
seyyedSMS
seyyedSMS
۲ سال قبل

ی حسی دارم ک بیت تا حدود ۲۵هزار میاد بایین🥲