کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۱۶,۰۰۰ دلار همزمان با رکوردشکنی وال‌استریت

کاهش قیمت بیت کوین به زیر ۱۶,۰۰۰ دلار همزمان با رکوردشکنی وال‌استریت

در حالی که وال‌استریت در روز گذشته رکوردهای تازه‌ای را ثبت کرد، قیمت بیت کوین تا زیر ۱۶,۰۰۰ دلار افت کرد، اما دوباره توانست به بالای این محدوده بازگردد. در حال حاضر بیت کوین با افت ۰.۹ درصدی نسبت به ۲۴ ساعت گذشته، در قیمت ۱۶,۰۱۰ دلاری معامله می‌شود.

به گزارش دیکریپت، بیت کوین در هفته اخیر روندی صعودی را تجربه کرد و از ۱۵,۰۰۰ دلار در روز یکشنبه، به بیش از ۱۶,۰۰۰ دلار در روز پنج‌شنبه رسید. در روزهای اخیر بیت کوین توانست قیمت ۱۶,۴۸۰ دلاری را ثبت کند که بیشترین قیمتِ ثبت‌شده از سال ۲۰۱۸ است. طبق اطلاعات وب‌سایت مساری (Messari)، بیت کوین در تاریخ خود فقط در ۱۲ روز در بالاتر از این قیمت معامله شده است.

اما روز گذشته، قیمت بیت کوین دوباره به کانال ۱۵,۰۰۰ دلار برگشت و این نگرانی را ایجاد کرد که روند گاوی بیت کوین به اتمام رسیده باشد. عده‌ای نیز معتقدند که بازار بیت کوین به‌سمت اتفاقی مشابه با اواخر ۲۰۱۷ می‌رود، زمانی که قیمت بیت کوین به ۲۰,۰۰۰ دلار رسید و بلافاصله در ژانویه ۲۰۱۸ (دی ۱۳۹۶) سقوط کرد. عده‌ای نیز معتقدند که بیت کوین همین حالا در اوج قیمتی خود قرار دارد. اما واقعیت کدام است؟ کسی نمی‌داند!

همزمان با بی‌تحرکی قیمت بیت کوین در اواخر هفته، وال استریت صعود چشمگیری را تجربه کرد. به‌دنبال موفقیت‌های اخیر در روند ساخت واکسن بیماری کووید-۱۹، بازار سهام این هفته را با رشد بالایی به پایان رساند. هر چند تعداد مبتلایان به کرونا، به‌ویژه در ایالات متحده، در حال افزایش است، اما این پیش‌بینی که واکسن تولیدشده می‌تواند به پایان همه‌گیری منجر شود، خوش‌بینی‌ به آیندهٔ نزدیک را افزایش داده است.

اما تنها دلیلِ رکوردزنی بازار سهام، تولید واکسن نبوده است. پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری (با وجود اینکه ممکن است ترامپ آن را باور نکند)، به‌نفع سرمایه‌گذاران است. همهٔ این خبرهای خوب باعث شده‌ است تا بازار سهام به بالاترین رکورد خود از ماه ژوئن (خرداد) برسد.

هفته گذشته نیز همین اتفاق افتاد. وال استریت در پایان هفته عملکرد خوبی از خود نشان داد و بسته شد. سپس روند صعودی بیت کوین متوقف شد. کمی بعد از آن جو بایدن در انتخابات پیروز شد و قیمت بیت کوین اندکی افت کرد. سپس روند خود را بازیابی کرد و در طول هفته بعدی افزایش یافت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
Corona
Corona
۳ سال قبل

بزارید خیالتون رو راحت کنم.
قیمت بیت کوین از سال 2020 به بعد سقوط نخواهد کرد یا در یک محدوده کوچیک نوسان خواهد داشت یا صعود خواهد کرد تا وقتی که تمام بشود.
تمام.

احمدی نژاد
احمدی نژاد
۳ سال قبل

بیت کوین تا قبل ژانویه سقف تاریخی 20000 دلار را خواهد شکست

BIT
BIT
۳ سال قبل

درسته قبلمنم گفتم تا 20000 دلار پرواز میکنیم