تنها دو شرکت ۵۰ درصد از بیت کوین‌های استخراج شده در سه‌ماهه‌ اول ۲۰۲۰ را خریداری کرده‌اند

تنها دو شرکت ۵۰ درصد از بیت کوین‌های استخراج شده در سه‌ماهه‌ اول ۲۰۲۰ را خریداری کرده‌اند

داده‌های اخیر نشان می‌دهد که دو شرکت بزرگ سرمایه‌گذاری، نیمی از بیت کوین‌های استخراج‌شده در سه‌ماهه‌ی اول سال ۲۰۲۰ را برای مشتریان سازمانی و خرد خود خریداری کرده‌اند.

به گزارش یو‌تودی، به دلیل دیدگاه‌ صعودی درباره قیمت بیت کوین، به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران سازمانی و خرد، برای خرید مقدار زیادی بیت کوین دست‌به‌کار شده‌اند.

براساس اطلاعاتی که به‌تازگی به‌دست آمده است، دو شرکت بزرگ در زمینه ارزهای دیجیتال بیش از ۵۰ درصد بیت کوین‌هایی را که تا به اینجای سال جاری میلادی تولید شده‌اند خریداری کرده‌اند.

تنها دو شرکت ۵۰ درصد از بیت کوین‌های استخراج شده در سه‌ماهه‌ اول ۲۰۲۰ را خریداری کرده‌اند
سهم بیت کوین‌های خریداری‌شده توسط دو شرکت سرمایه‌گذاری

اندکی بیش از ۵۰ درصد تمام بیت کوین‌هایی که ماینرها در سه‌ماهه‌ی نخست سال ۲۰۲۰ استخراج کرده‌اند، توسط دو شرکت گری‌اسکیل (Grayscale)، یک صندوق سرمایه‌گذاری ارزهای دیجیتال و کش‌اپ (CashApp)، یک اپلیکیشن برای پرداخت آنلاین و انجام کارهای بانکی، خریداری شده است. این داده‌ها توسط یک سرمایه‌گذار و معامله‌گری به‌نام آلیستر میلن (Alistair Milne) در توییتر منتشر شد. او در توییتر نوشت:

در کمتر از پنج روز چه اتفاقی می‌افتد اگر دو شرکت ۵۲ درصد تمام بیت کوین‌های استخراج شده را خریداری کنند؟

سردبیر وب‌سایت مارتیز‌بنت (Marty’s Ƀent) نیز اطلاعات مشابهی را گزارش کرده است:

حتی افراد بیشتری در کش‌اپ درحال انباشت بیت کوین هستند.

پیش‌تر نیز گزارش شده بود که این احتمال وجود دارد که وال‌استریت پنج درصد تمامی بیت کوین‌های در گردش، یعنی ۹۰۰ هزار واحد از این ارز دیجیتال را در اختیار داشته باشد.

جیسون ویلیامز (Jason A. Williams)، هم‌بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری مورگان کریک دیجیتال (Morgan Creek Digital)، در صفحه توییتر خود اعلام کرده است که قصد دارد مقدار زیادی بیت کوین خریداری کند.

اکنون قصد دارم مقدار زیادی بیت کوین خریداری کنم.

وقتی از او پرسیده شد که منظورش از «مقدار زیادی بیت کوین» چیست، در پاسخ گفت:

یک خانه‌ی خوب.

ظاهراً جیسون با این پاسخ به مقدار وجهی اشاره دارد که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است.

مورگان کریک دیجیتال یک صندوق سرمایه‌گذاری است که به سرمایه‌گذاران سازمانی کمک می‌کند وجوه نقد خود را مدیریت کنند. همانطور که اخیراً یکی دیگر از بنیان‌گذاران این شرکت به‌نام آنتونی پومپلیانو بیان کرده است، مورگان کریک دیجیتال برای مشتریان خود سرمایه‌گذاری‌های بسیاری را در بیت کوین انجام داده است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
اس بی
اس بی
۴ سال قبل

خب خریدن
بعدش چی
چطوری میتونند این حجم را بفروشند وقتی قیمت گران است کمتر کسی در قیمت گران میخره ازشون
مگر اینکه ارزان با ضرر بفروشند
چون نقدینگی کافی نداره بازار

محسن احمدی
محسن احمدی
۴ سال قبل
پاسخ  اس بی

خب اینکه خبر خیلی خوبیه میخرین انباشت میکنن