برادران وینکلواس از اختراع جدید خود مربوط به ارزهای دیجیتال رونمایی کردند

برادران وینکلواس از اختراع جدید خود مربوط به ارزهای دیجیتال رونمایی کردند

شرکت متعلق به دوقلوی های وینکلواس، بنیان گذاران صرافی Gemini، موفق به دریافت حق ثبت اختراع سیستمی شده، که به دنبال بهبود امنیت معاملات دیجیتال است.

درخواست اولیه این امتیاز نامه در ماه نوامبر نوشته، و روز گذشته با اعطای آن موافقت شد. روز سه شنبه اداره ثبت اختراع و نشان تجاری ایالات متحده آمریکا (USPTO) با درخواست امتیاز نامه مذکور موافقت کرد.

در درخواست نامه ارائه شده، نام برادران وینکلواس در لیست سرمایه گذران درج نشده است. سرمایه گذاران این پروژه (Andrew Laucius)، (Cem Paya) و (Eric Winer) هستند. این پروژه در فرم درخواست مذکور با چنین عنوانی توصیف شده است: «سیستم، روش، و برنامه ای برای پردازش امن تراکنش ها در یک سیستم محاسبات ابری»

این سیستم ترکیبی از تکنیک های رمزنگاری رایج، از جمله توابع هش و امضاهای دیجیتالی را بکار می گیرد. طرح های موجود در درخواست نامه توضیح می دهند که این سیستم برای ارائه امنیت در یک صرافی ارز دیجیتالی مبتنی بر فضای ابری در نظر گرفته شده است.

البته می توان گفت که در درخواست مذکور به طور غیر مستقیم به این موضوع اشاره شده:

سیستم پیشنهاد شده می تواند در زیر ساخت های Gemini مورد استفاده قرار بگیرد.

برادران وینکلواس از اختراع جدید خود مربوط به ارزهای دیجیتال رونمایی کردند

این اختراع برای فناوری امنیت رایانه ای نوعی پیشرفت و بهسازی به حساب می آید. در متن درخواست نامه آن نوشته شده:

سیستم های کامپیوتری تا به امروز مستعد وقوع حملات بوده اند، حملاتی نظیر معرفی کد مخرب یا دسترسی غیر مجاز به اطلاعات، که از طریق اتصال داده های خارجی مثل اینترنت میسر می شوند.

در ادامه متن آن نوشته شده است:

از آنجا که سیستم های محاسباتی به طور فزاینده ای به سمت ساختارهای محاسباتی توزیع شده، نظیر محاسبات ابری، در حال حرکتند، اتصال به داده های خارجی اغلب برای عملکرد سیستم محاسباتی ضرورت پیدا می کند.

نهاد قانونی Winklevoss IP, LLC کنترل این امتیازنامه را در دست دارد. این نهاد دارنده چند نام تجاری و پنج حق امتیاز دیگر است.

بر اساس یک گزارش قبلی در کوین دسک؛ طی چند ماه اخیر تعداد درخواست نامه های این چنینی افزایش پیدا کرده است. برای نمونه، اخیرا به یک شرکت وابسته به فورد موتور امتیازنامه تعلق گرفته، که به منزله هدف این شرکت برای استفاده از فناوری ارزهای دیجیتال به منظور تسهیل تراکنش های دستگاه به دستگاه است.

منبع: coindesk
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
علی
علی
۶ سال قبل

وقتی میخاین برین سیب بخرین باید برین یک پلاستیک بردارین سیبهارو دونه دونه بندازین توش بعدش بدین به میوه فروش بزاره تو ترازو بعد حساب کتاب کنه شما هم پولشو حساب کنین و بخرین . حالا فرض کنید میرید میوه فروشی و میوه فروش خیلی تمیز و مرتب سیبهارو تو جعبه گذاشته و فقط کافیه بزارین تو ترازو و حساب کنید و راحت جعبه محکم و تر تمیز رو بزاین تو ماشین و یا علی . این تکنولوژی هم همینطوریه برای کسانیکه تعداد بالا بیتکوین میخرن امنیت بالاتر و تراکنش سریعتری داره یعنی بیتکوین ها به صورت بلاک فروخته میشه مثلا هر بلاک بیست و یک بیتکوین داره و هم در خرید و فروش امنیت بالاتری داره و هم اعتبار بیشتری داره...چون شما خیالتون راحته که یک بلاک کامل در بلاکچین خریداری کردین.

احسان
احسان
۶ سال قبل

من که نفهمیدم چی شد، ولی هرچی هست حتما خوبه دیگه!

رضا حیدری
رضا حیدری
۶ سال قبل

خیلی مبهم و کوتاه نوشتید.

ثریا نیل درار
ثریا نیل درار
۶ سال قبل

سلام،
این مطلب نقل قولی از کوین دسک بود.
منبع در انتهای مطلب ذکر شده است.