سامسونگ در آزمایش ارز دیجیتال ملی کره با بانک مرکزی این کشور همکاری می‌کند

سامسونگ در آزمایش ارز دیجیتال ملی کره با بانک مرکزی این کشور همکاری می‌کند

سامسونگ قرار است در پروژه آزمایش ارز دیجیتال ملی کره جنوبی با بانک مرکزی این کشور همکاری داشته باشد. این غول تولید محصولات الکترونیکی به‌دنبال راهی است که بداند آیا می‌توان پرداخت‌ها را با استفاده از ارز دیجیتال ملی کره و فقط با استفاده از یک تلفن همراه هوشمند و بدون اتصال به اینترنت انجام داد یا خیر.

به گزارش کوین دسک، شرکت سامسونگ، غول تولید محصولات الکترونیکی جهان، قرار است عضوی از پروژه آزمایش ارز دیجیتال ملی کره جنوبی باشد.

بر اساس گزارش کوریا تایمز (The Korea Times)، سامسونگ در پروژه آزمایش ارز دیجیتال ملی کره جنوبی با بانک مرکزی این کشور همکاری خواهد کرد و قرار است تمرکز این شرکت بر روی تراکنش‌های پرداختی باشد.

این غول تولید محصولات الکترونیکی قصد دارد عملکرد ارز دیجیتال ملی کره جنوبی را با تلفن‌های هوشمند سری گلکسی خود مورد آزمایش قرار دهد.

به‌گفته یک منبع ناشناس، سامسونگ مشخصاً می‌خواهد بداند که چگونه می‌توان بدون دسترسی به اینترنت، از طریق یک تلفن همراه که از ارز دیجیتال ملی کره جنوبی استفاده می‌کند، عملیات پرداخت انجام داد.

قرار است سامسونگ فرایند انتقال ارز دیجیتال ملی کره را به دیگر تلفن‌های هوشمند و حساب‌های بانکی متصل به آنها آزمایش کند.

بانک مرکزی کره جنوبی گفته است که این برنامه آزمایشی شامل «عرضه و توزیع ارز دیجیتال ملی این کشور و بررسی عملکرد آن در فضای مجازی» است.

قرار است پروژه ارز دیجیتال ملی کره جنوبی در دو فاز مورد آزمایش قرار گیرد. فاز اول که از این ماه تا دسامبر (آذر) به طول می‌انجامد، فناوری‌های موردنیاز این پروژه را تعیین می‌کند. فاز دوم هم که قرار است از ژانویه (دی) تا ژوئن (خرداد) سال آینده اجرایی شود، بر تراکنش‌ها و پرداخت‌های حقیقی تمرکز دارد.

بانک مرکزی کره جنوبی ماه گذشته با انتشار بیانیه‌ای از شرکت‌ها دعوت کرد تا با ارائه پیشنهادهای خود، برای به‌دست‌آوردن موقعیت همکاری در توسعه ارز دیجیتال ملی این کشور با یکدیگر رقابت کنند. در نهایت هم شرکت توسعه بلاک چین گراند ایکس (GroundX)، یکی از زیرمجموعه‌های شرکت کره‌ای کاکائو (Kakao) که در صنعت اینترنت فعالیت دارد، در این مزایده پیروز شد.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.