کمیسیون بورس آمریکا از یونی سواپ تحقیق می‌کند

کمیسیون بورس آمریکا از یونی سواپ تحقیق می‌کند

گزارش‌های تازه نشان می‌دهد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا در حال تحقیق درباره صرافی غیرمتمرکز یونی سواپ (Uniswap) است. سخنگوی یونی سواپ گفته است در صورت لزوم با قانون‌گذاران همکاری می‌کنند.

به گزارش «The Block»، وال‌استریت ژورنال روز جمعه گزارشی را منتشر کرد و در آن به نقل از «منابع آگاه»، مدعی شد که وکلای کمیسیون بورس آمریکا به‌دنبال اطلاعاتی درباره نحوه استفاده سرمایه‌گذاران از یونی سواپ و شیوه بازاریابی این صرافی غیرمتمرکز هستند.

کمیسیون بورس آمریکا از یونی سواپ تحقیق می‌کند
نمودار حجم معاملات صرافی‌های غیرمتمرکز

گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا، ماه گذشته گفته بود که این نهاد دولتی می‌تواند بر پروژه‌های حوزه امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) نظارت کند. به‌گفته گنسلر، به‌طور ویژه آن دسته از پروژه‌های امور مالی غیرمتمرکز که به کاربران خود با توکن‌های دارای ارزش و یا مشوق‌های مشابه پاداش می‌دهند، فارغ از میزان غیرمتمرکز بودنشان، می‌توانند تحت نظارت قرار گیرند.

سخنگوی یونی سواپ به وال‌استریت ژورنال گفت:

شرکت ما متعهد به انطباق فعالیت‌های خود با قوانین و مقررات حاکم بر این صنعت است و [خود را موظف می‌داند تا] اطلاعات لازم را برای تحقیق نهادهای نظارتی به آنها ارائه کند.

گفتنی است که سخنگوی کمیسیون بورس از اظهارنظر در رابطه با این موضوع خودداری کرده و گفته است این نهاد دولتی تحقیق درباره یونی سواپ را رد و یا تأیید نمی‌کند.

همان‌طور که در گزارش وال‌استریت ژورنال آمده است، به نظر می‌رسد که تحقیقات مراحل ابتدایی خود را پشت سر می‌گذارد و ممکن است اصلاً به ادعای رسمی این کمیسیون مبنی بر تخلف یونی سواپ منجر نشود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
علی دوستی
علی دوستی
2 سال قبل

بفروشیم یونی رو؟

مهشید‌
مهشید‌
2 سال قبل

چرا مقاله هاتون نيمه تمام انتشار ميكنيد
لطفا رفع عيب بفرماييد