پامپ و دامپ (Pump and Dump)

default-image

پامپ و دامپ یک استراتژی در بازار است که سرمایه گذاران وظیفه شناس و با وجدان به شدت با آن مخالفند. افرادی که وقتی قیمت ها پایین باشد روی کالا و سهام سرمایه گذاری هنگفتی می کنند و سپس به شدت تبلیغات انجام می دهند، اغلب از اظهارات دروغین و گمراه کننده استفاده می کنند .این کار بخشی از اصطلاح بالاست که “پامپ” نامیده می شود و مثلا با تبلیغات ادعا می کنند که اکنون بهترین موقع برای خرید ارز است و این باعث افزایش تقاضا و بالا رفتن قیمت می شود. هنگامی که دامپ رخ دهد، افراد مورد نظر سهام خود را با بالاترین قیمت می فروشند. این کار معمولا برای آنها سود به همراه دارد اما باعث می شود که ارزش همان کالا بعد از مدتی پایین بیاید. این بخش از اصطلاح “دامپ” نامیده می شود.

بازارهای ارزدیجیتال به اندازه بازارهای دیگر مستعد پذیرش استراتژی های پامپ و دامپ هستند. برای در امان ماندن از آن، باید از سرمایه گذاری زیاد و تهاجمی اجتناب کرد و سرمایه گذاران باید به سرعت منشا اطلاعات نادرست را دریابند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد تجارت ارزدیجیتال به بخش مبادلات جامع مراجعه کنید.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

7 دیدگاه
هیرساد
هیرساد
۳ سال قبل

در مورد cbm میتونین ی سرچ بکنین. من سرچ کردم معتبر هست و تا الان با 150 ایرلاین قرار داد بسته اما تحلیل شما قویتره قطعا. رتبه خوبی نداره و قیتش هم 23 تومان هست حدودا. لینکش و میزارم
https://medium.com/@aeronaero/cryptobonusmiles-cbm-roadmap-is-revealed-90e78fc76bae

Developer
Developer
۳ سال قبل

<b>b:سلام.<b>
<b>b:نمونه ای از این افراد «ایلان ماسک» هست که روی دوج و بیت کوبن پامپ کرد بعدش میلیون دلار دامپ کرد!<b>
<b>b:تنها افراد معمولی متضرر همچین افرادی میشوند...<b>
<b>b:به این نمیگویند زرنگی، میگویند فریب دادن عوام و سرکیسه کردن ...<b>

رامین احمدی
رامین احمدی
۳ سال قبل
پاسخ  Developer

دقیقا ایلان ماسک همچین رفتاری داره و اکثر تریدرا ازش متنفرن

mtrader
mtrader
۳ سال قبل
پاسخ  Developer

اقای عزیز الان کجاش دامپ شده ؟ بالای 50000 دلار قیمته بیته 60000 دلارم رد میکه . باعث شده چند صد در صد سود کنن همه کجاش دامپه؟کی رسید به قیمت قبلی ک میگی ریزش کرده؟همه چی تو دنیا داره میره به طرف ارز دیجیتال تا شما نیازی ب چنج کردن پول نداشته باشی و کل دنیا با ی کیف پول خرید کنی . خواسته زودتر بهت خبرشو بده بگیری بیت عقب نیفتی خواب نباش. بورس ایرانه مگه!!!!

سعید مسعودی
سعید مسعودی
۳ سال قبل
پاسخ  mtrader

جالبه الان بعد ۲۵ روز کامنتتون 😄😄😄😄

mtrader
mtrader
۳ سال قبل

بله بایدم جالب باشه چون از اونوقت تاحالا خیلی از ارزها بالای 200 درصد سود ساختن. doge.bnb.ltc.eos.etc.eth جالبترش بازار بورس خودمونه معکوس اونور ضرراش تمومی نداره.اگر شخصی مثل ایلان ماسک میاد میگه دوج. برای همین این اتفاق میفته که بتونن از خبرش استفاده کنن و دوج ( ارزی هستش که معروفه به ارز خبری ) رو بخرن تا استفاده کن وهمه با سودش شریک بشن . نه اینکه اینجا یدفعه کل سهم ها رو بدون اینکه بدونی صف فروشش میکنن تا نفهمی از کجا خوردی....

متین
متین
۳ سال قبل

عزیز الانم بعد از ۲۶ روز وضع تغیر زیادی نکرده و همچنان بازار عالیه دوستمون درست گفتن دیگه چیش برای شما خنده اور بود?