رشد خیره‌کننده سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ در بازار بیت کوین در طول سال ۲۰۲۱

رشد خیره‌کننده سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ در بازار بیت کوین در طول سال ۲۰۲۱

داده‌‌های تازه نشان می‌دهد که حجم سرمایه‌گذاری مؤسسات بزرگ در بازار بیت کوین در طول سال ۲۰۲۱، به میزان قابل‌توجهی افزایش یافته است. بخشی از معامله‌گران بازار بورس هم با خرید سهام این شرکت‌ها به‌دنبال راهی برای سرمایه‌گذاری غیرمستقیم در بازار بیت کوین هستند.

به گزارش کوین تلگراف، مقدار بیت کوینی که شرکت‌های خصوصی در اختیار دارند، در طول سال ۲۰۲۱ و نسبت به سال قبل‌تر از آن، به‌طور چشم‌گیری رشد کرده است.

ویلی وو (Willy Woo)، تحلیلگر داده‌های درون‌زنجیره‌ای بازار ارز دیجیتال، روز گذشته با انتشار توییتی نوشت سهم شرکت‌های عمومی فعال در بازار بورس که بیت کوین در اختیار دارند، از بازار ETF‌های نقدی افزایش یافته است. معامله‌گران با سرمایه‌گذاری در محصولات مالی مرتبط با این شرکت‌های سهامی، به‌نوعی و به‌طور غیرمستقیم بخشی از سرمایه خود را به بیت کوین اختصاص می‌دهند.

آمار مربوط به این رشد، از زمانی قابل‌توجه‌تر شده است که شرکت مایکرواستراتژی کنفرانس «بیت کوین برای مؤسسات» را در ۳ و ۴ فوریه ۲۰۲۱ (۱۵ و ۱۶ بهمن ۹۹) برگزار کرد. هدف از برگزاری این رویداد آنلاین، توضیح درباره ملاحظات قانونی برای شرکت‌هایی بود که می‌خواستند در بیت کوین سرمایه‌گذاری و آن را وارد کسب‌و‌کار خود کنند.

مایکرواستراتژی یکی از شرکت‌های پیشرو در زمینه هوشمندسازی کسب‌وکارهاست که به‌خاطر حمایت همیشگی‌اش از بیت کوین مشهور شده و در حال حاضر چیزی حدود ۶ میلیارد دلار بیت کوین در اختیار دارد.

مایکرواستراتژی چندی پیش در ۳۰ دسامبر (۹ دی) ۱,۹۱۴ بیت کوین دیگر به ارزش ۹۴ میلیون دلار خرید. این شرکت از زمان خرید اولین بیت کوین خود در اوت ۲۰۲۰ (مرداد ۹۹)، بیش از ۲.۱ میلیارد دلار سود کرده است.

وو به نمودار «بیت کوین‌های موجود در ETFها و خزانه شرکت‌های بزرگ» که معامله‌گران می‌توانند از طریق بازار سهام در آنها سرمایه‌گذاری کنند اشاره کرده است. این نمودار بر اساس داده‌های مربوط به خزانه‌‌داری مؤسسات گردآوری شده است.

رشد خیره‌کننده سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ در بازار بیت کوین در طول سال ۲۰۲۱
نمودار حجم بیت کوین‌هایی که از طریق بازار بورس در دسترس معامله‌گران است

گفتنی است ETFهای نقدی، بیت کوین واقعی نگهداری می‌کنند و ETFهای آتی تنها قراردادهای بازار آتی در بورس کالای شیکاگو (CME) را معامله می‌کنند.

همچنین بخوانید: همه چیز درباره ETF بیت کوین به زبان ساده

ویلی‌وو دو روز پیش در توییتر خود نوشته بود:

از زمان کنفرانس «بیت کوین برای مؤسسات» که مایکرواستراتژی آن را در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن ۱۳۹۹) برگزار کرد، سهم شرکت‌های بزرگی که بیت کوین نگه می‌دارند، از بازار ETF‌های نقدی به‌شدت افزایش یافته است. خرید سهام شرکت یا ETF نقدی این مؤسسات راهی برای سرمایه‌گذاری در بازار بیت کوین است.

در میان این شرکت‌های بزرگ، گری‌اسکیل (Grayscale) بزرگترین مؤسسه مدیریت دارایی‌های دیجیتال جهان، بیشترین بیت کوین را در اختیار دارد. تا انتهای سال ۲۰۲۱، تعداد بیت کوین‌های این شرکت به ۶۴۵,۱۹۹ واحد رسیده بود که ۷۱ درصد از بازار شرکت‌های هولدر بیت کوین را تشکیل می‌دهد. مجموع بیت کوین‌های موجود در تمام ETF‌های نقدی و خزانه‌داری شرکت‌ها نیز ۹۰۳,۹۸۸ واحد، معادل ۴۱.۵ میلیارد دلار است.

مایکرواستراتژی بزرگترین شرکتی است که در بیت کوین سرمایه‌گذاری کرده است. طبق داده‌های وب‌سایت بیت کوین ترژریز (BitcoinTreasuries)، این شرکت ۱۲۴,۳۹۱ بیت کوین دارد و ارزش آنها حدود ۵.۸ میلیارد دلار است. بعد از مایکرواستراتژی، شرکت تسلا با حدود ۴۳,۲۰۰ بیت کوین به ارزش تقریبی ۲ میلیارد دلار، در جایگاه دوم قرار می‌گیرد.

در طول سال ۲۰۲۰ هم مقدار بیت کوین شرکت‌های بزرگ، در طول ۱۲ ماه ۴۰۰ درصد افزایش یافت و به ۳.۶ میلیارد دلار رسید.

guest

استفاده از کلمات و محتوای توهین‌آمیز و غیراخلاقی به هر شکل و هر شخص ممنوع است.

انتشار هرگونه دیدگاه غیراقتصادی، تبلیغ سایت، تبلیغ صفحات شبکه‌های اجتماعی، قراردادن اطلاعات تماس و لینک‌های نامرتبط غیرمجاز است.

دیدگاه‌هایی که از قوانین فوق تخطی کرده باشند، تأیید نمی‌شوند و حساب کاربران خاطی ممکن است مسدود شود.

در صورت وقوع کلاهبرداری یا فریب، ارزدیجیتال این حق را دارد که از مراجع قضایی پیگیری کند یا با این نهادها همکاری داشته باشد.

0 دیدگاه
ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.