تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۹ ژوئن (۸ تیر)

تحلیل تکنیکال هفتگی ارزهای دیجیتال ۲۹ ژوئن (۸ تیر)

در ادامه تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، ریپل، دوج کوین، پولکادات، یونی سواپ، بیت کوین کش و لایت کوین را می‌خوانید.

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین

قیمت بیت کوین بار دیگر به نزدیکی مقاومتش در میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه (EMA20) در ۳۵,۲۵۲ دلار رسیده است. این در حالی است که تسلیم‌نشدن خریداران را می‌توان یک نشانه مثبت در نظر گرفت. از سوی دیگر، شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می‌دهد که احتمالاً کنترل فروشندگان در بازار کمتر شده باشد.

نمودار قیمت بیت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، بیت کوین می‌تواند تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۳۸,۶۰۳ دلار اوج بگیرد. این احتمال وجود دارد که در این سطح شاهد مقاومت سنگینی باشیم. با این حال، اگر این مقاومت نیز شکسته شود، می‌توان انتظار جهش تا ۴۲,۴۵۱ دلار را داشت.

به احتمال زیاد فروشندگان با قدرت از مقاومت ۴۲,۴۵۱ دلار دفاع کنند. در صورتی که قیمت از این ناحیه سقوط کند، ممکن است شاهد سقوط تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه باشیم. جهش قوی از این حمایت بیانگر آن است که احساسات حاکم بر بازار مثبت شده است و شانس بیت کوین برای صعود تا ۴۲,۴۵۱ بالا می‌رود.

در طرف مقابل، اگر قیمت از سطوح فعلی سقوط کند، فروشندگان ممکن است قیمت را تا ناحیه حمایتی بین ۳۱,۰۰۰ تا ۲۸,۰۰۰ دلار پایین بکشند. شکسته‌شدن این حمایت می‌تواند به افزایش فشار فروش و بازشدن راه برای سقوط تا ۲۰,۰۰۰ دلار منجر شود.

 • مقاومت‌ها: ۳۵,۲۵۲ – ۳۸,۶۰۳ – ۴۲,۴۵۱
 • حمایت‌ها: ۳۱,۰۰۰ – ۲۸,۰۰۰ – ۲۰,۰۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت اتریوم

قیمت اتریوم روز شنبه بار دیگر از سطح ۱,۷۲۸ دلاری احیا شد که نشان می‌دهد در این سطح شاهد انباشت هستیم. خریداران حالا تلاش می‌کنند تا اتریوم را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲,۱۷۸ دلار برسانند. در صورتی که در انجام این کار موفق شوند، احتمال جهش تا خط روند نزولی وجود دارد.

نمودار قیمت اتریوم
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

با این حال، با توجه به شیب رو به پایین میانگین‌های متحرک و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت، به نظر نمی‌رسد این کار چندان آسان باشد. شکست معامله‌گران برای رساندن قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند فشار فروش را تقویت کند.

در صورتی که فروشندگان قیمت را به زیر ۱,۷۲۸ دلار برسانند، ممکن است شاهد سرعت‌گیری فروش از سوی افرادی باشیم که در کف اقدام به خرید کرده‌اند و حالا به‌دنبال خروجی سریع از بازار هستند؛ در این حالت بستر برای یک سقوط دیگر تا ۱,۵۳۶ دلار مهیا می‌شود.

 • مقاومت‌ها: ۲,۱۷۸ – خط روند نزولی
 • حمایت‌ها: ۱,۷۲۸ – ۱,۵۳۶

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بایننس کوین

بایننس کوین روز جمعه به سطحی پایین‌تر از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کرد، اما فروشندگان موفق نشدند قیمت بایننس کوین را به زیر حمایت کلیدی در ۲۱۱.۷ دلار بکشانند. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران به‌دنبال آن هستند که در ۲۶۴.۲۶ دلار کف بالاتری شکل دهند.

نمودار قیمت بایننس کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک شیبی رو به پایین دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده ۴۲ دلار است که نشان می‌دهد دست بالاتر از آن فروشندگان است. در صورتی که قیمت از سطوح فعلی یا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه سقوط کند، فروشندگان تلاش خواهند کرد تا بایننس کوین را به زیر ۲۶۴.۲۶ دلار بکشانند. اگر در انجام این کار موفق شوند، ممکن است شاهد سقوط تا حمایت کلیدی ۲۱۱.۷ دلار باشیم.

شکسته‌شدن و بسته‌شدن قیمت زیر این حمایت، فضا را برای یک سقوط دیگر آماده می‌کند و ممکن است باعث کاهش تا ۱۲۶.۷۵ دلار شود. در طرف دیگر، موفقیت خریداران در افزایش قیمت به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه می‌تواند باعث جهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۳۸۳ دلار و پس از آن ۴۳۳ دلار شود.

 • مقاومت‌ها: ۳۲۰ – ۳۸۳ – ۴۳۳
 • حمایت‌ها: ۲۶۴.۲۶ – ۲۱۱.۷ – ۱۲۶.۷۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در روزهای گذشته بین میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱.۳۹ تا ۱.۲ دلار در نوسان بوده است. این موضوع نشان می‌دهد که خریداران به‌دنبال ثبت سقفی بالاتر در ۱.۲ دلار هستند.

نمودار قیمت بایننس کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسانند، احتمال جهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱.۵۸ دلار وجود دارد. این محدوده احتمالاً به‌عنوان یک مقاومت قدرتمند عمل خواهد کرد؛ ولی شکسته‌شدن مقاومت می‌تواند به رسیدن قیمت به ۱.۹۴ دلار کمک کند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه رفته‌رفته در حال صاف‌شدن است و شاخص قدرت نسبی در بالای ۴۵ قرار دارد که نشان می‌دهد شانس خریداران برای بازگشت قدرتمند به بازار بالا است. در صورتی که قیمت به زیر ۱.۲ دلار برسد، این دیدگاه نزولی اعتبارش را از دست می‌دهد. در این صورت احتمال سقوط بیشتر تا ۱ دلار وجود دارد.

 • مقاومت‌ها: ۱.۳۹ – ۱.۵۸ – ۱.۹۴
 • حمایت‌ها: ۱.۲ – ۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت دوج کوین

قیمت دوج کوین روز یکشنبه موفق به عبور از سد میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۲۷ نشد، اما خریداران کار را به فروشندگان واگذار نکردند. این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان فشار فروش چندانی در بازار ایجاد نکرده‌اند.

نمودار قیمت دوج کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر خریداران اجازه سقوط قیمت به زیر ۰.۲۱ دلار را ندهند، این احتمال وجود دارد که قیمت دوج کوین به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه برسد. در این صورت بار دیگر شاهد رویارویی قیمت با گردنِ الگوی سر و شانه خواهیم بود.

شکسته‌شدن مقاومت اولین نشانه از پایان احتمالی اصلاح خواهد بود. در سوی دیگر، اگر قیمت از سطوح فعلی سقوط کند و به زیر ۰.۲۱ دلار برسد، رسیدن دوباره به ۰.۱۵ دلار ممکن خواهد بود. شکسته‌شدن این ناحیه می‌تواند بستر را برای یک سقوط دیگر تا ۰.۱ دلار آماده کند.

 • مقاومت‌ها: ۰.۲۷ – خط گردنِ الگوی سر و شانه
 • حمایت‌ها: ۰.۲۱ – ۰.۱۵ – ۰.۱

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت ریپل

به نظر می‌رسد که معامله‌گران منتظر رسیدن قیمت ریپل به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۷۴ دلار نمی‌مانند تا موقعیت‌های فروش خود را در آنجا ثبت کنند. این موضوع نشان می‌دهد که احساسات حاکم بر بازار نزولی است و معامله‌گران انتظار سقوط بیشتر از سطوح فعلی را دارند.

نمودار قیمت ریپل
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

اگر فروشندگان قیمت را به زیر حمایت روانی ۰.۵ دلار بکشانند، احتمال قوت‌گرفتن فشار فروش و سقوط به زیر خط حمایت کانال نزولی وجود دارد. این ناحیه ممکن است به‌عنوان یک حمایت قدرتمند عمل کند، با این حال گستردگی پولبک می‌تواند تعیین کند که آیا اصلاح به پایان رسیده است یا نه.

در طرف مقابل، اگر خریداران قیمت را به بالای مقاومت ۰.۷۵ دلاری برسانند، می‌توان گفت که آنها در سطوح پایین‌تر اقدام به خرید کرده‌اند. این مسئله ممکن است به افزایش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۰.۹۶ دلار و پس از آن ۱.۰۷ دلار شود.

 • مقاومت‌ها: ۰.۷۵ – ۰.۹۶ – ۱.۰۷
 • حمایت‌ها: ۰.۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت پولکادات

قیمت پولکادات در حال حاضر در بازه‌ای بین ۱۶.۹۳ تا ۱۳ دلار گیر افتاده است. دامنه نوسانات کوچک و تثبیت در این بازه باعث شده است تا وضعیت بازار بیشتر به نفع فروشندگان باشد.

نمودار قیمت پولکادات
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک در حال حاضر شیبی رو به پایین دارند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده منفی است که نشان می‌دهد کنترل فروشندگان در بازار بیشتر ست. کاهش به زیر ۱۳ دلار می‌تواند راه را برای سقوط به ۱۰ دلار و پس از آن به ۷.۵ دلار هموار کند.

در طرف مقابل، افزایش قیمت تا میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۸.۷۲ دلار، بیانگر انباشت در سطوح پایین‌تر است. این احتمال وجود دارد که شاهد افزایش تا مقاومت ۲۶.۵ دلاری باشیم.

 • مقاومت‌ها: ۰.۷۵ – ۰.۹۶ – ۱.۰۷
 • حمایت‌ها: ۰.۵

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت یونی سواپ

قیمت یونی سواپ در روزهای گذشته بین ۱۵.۱ تا ۱۸.۶ دلار در نوسان بوده است. در حال حاضر خریداران به‌دنبال آن هستند که قیمت را به بالای این دامنه و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۹.۸۶ دلار برسانند. نباید فراموش کرد که این کار چندان ساده نیست.

نمودار قیمت یونی سواپ
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک شیبی رو به پایین دارند و شاخص قدرت نسبی در محدوده منفی است که از قدرت بیشتر فروشندگان خبر می‌دهد. در صورتی که قیمت از مقاومت پیش روی خود سقوط کند، بیانگر آن است که فروشندگان کنترل بازار را در اختیار دارند. سقوط قیمت از مقاومت پیش رو باعث می‌شود تا فروشندگان تلاش خود را برای رساندن قیمت به زیر ۱۵ دلار آغاز کنند.

در این صورت، احتمال رسیدن دوباره به ۱۳ دلار وجود دارد. شکسته‌شدن حمایت ۱۳ دلاری می‌تواند به سقوط تا ۱۰ و حتی ۷ دلار بینجامد.

به‌علاوه، در صورتی که خریداران قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بکشانند و موفق به تثبیت آن شوند، احتمال رالی تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۲۵.۲۴ دلار وجود دارد. این ناحیه احتمالاً به‌عنوان یک مقاومت سنگین عمل کند، اما در صورت عبور از این مقاومت، احتمال جهش تا ۳۰ دلار وجود خواهد داشت.

 • مقاومت‌ها: ۱۸.۶ – ۲۵.۲۴ – ۳۰
 • حمایت‌ها: ۱۵.۱ – ۱۳ – ۱۰ – ۷

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت بیت کوین کش

در حال حاضر خریداران به‌دنبال افزایش قیمت بیت کوین کش تا ۵۳۸.۱۱ دلار هستند. از آنجا که میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۵۴۳ دلار قرار دارد و فاصله چندانی تا این مقاومت ندارد، معامله‌گران به‌خوبی آن را زیر نظر بگیرند؛ از همین رو، فروشندگان سعی بر دفاع سنگین از این مقاومت دارند.

نمودار قیمت بیت کوین کش
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک شیبی رو به پایین دارند و شاخص قدرت نسبی ۴۳ است که نشان می‌دهد دست بالاتر در اختیار فروشندگان است. در صورتی که قیمت از مقاومت پیش روی خود سقوط کند، فروشندگان بار دیگر سعی خواهند کرد تا قیمت را به ۳۷۰ دلار برسانند.

در صورت احیای قیمت از این ناحیه، ۳۷۰ دلار یک حمایت پراهمیت خواهد بود و می‌توان گفت که طی چند روز شاهد نوسان بین ۳۷۰ تا ۵۳۸.۱ دلار خواهیم بود. در طرف مقابل، شکستن حمایت ۳۷۰ دلاری بستر را برای سقوط بیشتر تا حمایت بعدی در ۳۰۰ دلار مهیا می‌کند.

 • مقاومت‌ها: ۵۳۸.۱ – ۵۴۳ – ۷۲۸
 • حمایت‌ها: ۳۷۰ – ۳۰۰

تحلیل تکنیکال هفتگی قیمت لایت کوین

قیمت لایت کوین روز شنبه از حمایت ۱۱۸ دلاری جهش کرد، اما شاهد ضعف در قدرت این جهش بودیم؛ این موضوع بیانگر آن است که قدرت خرید کافی در این ناحیه وجود ندارد.

نمودار قیمت لایت کوین
برای مشاهده سایز اصلی روی تصویر کلیک کنید

میانگین‌های متحرک شبیی رو به پایین دارند و شاخص قدرت نسبی در محدوده منفی است که نشان می‌دهد فروشندگان قدرت بیشتری در بازار دارند. در صورت کاهش قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۱۴۸ دلار، فروشندگان سعی خواهند کرد تا قیمت لایت کوین را به ۱۱۸ تا ۱۰۴.۹۲ دلار که یک ناحیه حمایتی است، برسانند.

در صورت موفقیت آنها، قیمت لایت کوین الگوی مثلث نزولی خود را تکمیل می‌کند. تکمیل این الگو ممکن است به سقوط تا ۷۰ دلار منجر شود. در طرف مقابل، اگر خریداران بتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، این دیدگاه نزولی باطل خواهد شد. باطل‌شدن دیدگاه نزولی ممکن است به معنی جهش تا میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱۶۶.۴۵ دلار باشد.

 • مقاومت‌ها: ۱۴۸ – ۱۶۶.۴۵
 • حمایت‌ها: ۱۱۸ – ۱۰۴.۹۲ – ۷۰
ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

11 دیدگاه
Mehdi
Mehdi
2 سال قبل

درود من چیزی از تحلیلهای تکنیکال نمیدونم فقط این شش ماه تنها چیزی رو که با نگاه کردن به اینا فهمیدم اینه که ۹۵ درصد این ارزها صعود یا نزولشون با حرکت بیت کوین هست پس شما جز تحلیل بیتکوین ، تحلیل هیچ ارزی رو نزارید ما دیگه خودمون حالیمونه اگه بیت بره بالا ۹۵ درصد ارزها باهاش میرن بالا اگه هم نره اونها هم نمیرن بالا .الان همین تحلیلهای بالا رو که نگاه میکنی کندلهای که انداختن تمامش شبیه حرکت بیت کویین هست .

باب
باب
2 سال قبل
پاسخ  Mehdi

دقیقا همینه رفیق . بقیه ارزها دنباله روی بیتکوینن.

Omid
Omid
2 سال قبل

چه جالب، تو این مدت که دقت کردم، فقط تو وضعیتای سبز بازار تحلیل میذارین و تو شرایط نزولی، ساکتید.

سید مرتضی
سید مرتضی
2 سال قبل

همه همه تحلیلها و پیشبینی ها غیر واقعیه. یه عده ای خودشون قیمتها رو بالا پایین میکنن. اکثر مواقع خودشون با تحلیلها بالا پایین میکنن تا همه به تحلیلها اعتقاد پیدا کنن. بعد در یه زمان خاص که همه توقع بالا رفتن دارن، ارزهاشون میفروشن و بعدش خدافس....

taha saki
taha saki
2 سال قبل

هیچ وقت ندیدم تحلیل درستی دارین

Mahsa Gholami
Mahsa Gholami
2 سال قبل

حمایت و مقاومت پولکادات اشتب زدین🤭

TE0
TE0
2 سال قبل

پولبک 👹👹👹👹👹👹

Moji
Moji
2 سال قبل

سلام تازه واردم حمایت میکنید؟

hosseinpda
hosseinpda
2 سال قبل
پاسخ  Moji

اموزش پرایس اکشن میخوای با قیمت نصف ؟

بهراد
بهراد
2 سال قبل

بازار در هر شرایطی سود خود را خواهد داد حتی در منفی اگه بلد باشی💫💫💫

hosseinpda
hosseinpda
2 سال قبل
پاسخ  بهراد

موافقم،اگر ترید بلد باشین در هر شرایطی از بازار سود میگیرید