بیش از ۵۰ درصد بانک‌های بزرگ دنیا در ارزهای دیجیتال و بلاک چین سرمایه‌گذاری کرده‌اند

بیش از ۵۰ درصد بانک‌های بزرگ دنیا در ارزهای دیجیتال و بلاک چین سرمایه‌گذاری کرده‌اند

گزارش‌های تازه نشان می‌دهد که بیش از ۵۰ درصد از ۱۰۰ بانک بزرگ دنیا که بیشترین حجم دارایی تحت مدیریت را در اختیار دارند، در پروژه‌های مربوط به حوزه ارز دیجیتال و فناوری بلاک چین سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

به گزارش کریپتو گلوب، گزارش بلاک دیتا (Blockdata) نشان می‌دهد که غول‌های بانکداری جهان مشارکت خود را در فضای ارز دیجیتال از طریق سرمایه‌گذاری در مراحل اولیه و نهایی پروژه‌ها و کسب‌و‌کارهای فعال در صنعت ارز دیجیتال افزایش داده‌اند. به‌طور دقیق‌تر ۵۵ بانک از ۱۰۰ بانک برتر جهان در فضای ارز دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

مشارکت این مؤسسات مالی در فضای ارز دیجیتال شامل سرمایه‌گذاری مستقیم و غیرمستقیم از طریق شرکت‌های زیرمجموعه آنهاست. در این گزارش از بانک‌های بارکلیز (Barclays)، سیتی گروپ (Citigroup) و گلدمن ساکس به‌عنوان فعال‌ترین بانک‌های مشارکت‌کننده در صنعت ارز دیجیتال نام برده شده است. پس از آنها بانک‌های جی‌پی‌مورگان و بی‌ان‌پی پاریباس (BNP Paribas) هم در رده‌های بعدی قرار دارند.

حمایت این بانک‌ها بخشی از یک جریان بزرگ‌تر است که در آن شاهد رکوردشکنی شرکت‌های بزرگ صنعت ارز دیجیتال در جذب سرمایه اولیه بودیم. تحقیقات بلاک دیتا به ارائه راهکارهای نگهداری امانی از ارزهای دیجیتال اشاره کرده که به یک هدف مهم برای مؤسسات مالی تبدیل شده است.

بلاک دیتا ۳ عامل کلیدی را در مشارکت روبه‌رشد مؤسسات مالی در صنعت ارز دیجیتال مؤثر می‌داند که شامل افزایش درآمد استارتاپ‌های فعال در حوزه ارز دیجیتال، پیشرفت در زمینه‌های قانونی و افزایش تقاضای مشتریان برای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال است.

با افزایش قیمت برترین ارزهای دیجیتال و رسیدن بیت کوین به رکورد تاریخی ۶۴,۰۰۰ دلار در اوایل سال جاری، تقاضا برای سرمایه‌گذاری در صنعت ارز دیجیتال هم افزایش یافت. در ادامه اما قیمت بیت کوین پیش از بازیابی و بازگشت به سطح ۴۵,۰۰۰ دلار، تا ۳۰,۰۰۰ دلار هم کاهش یافت.

با وجود سقوط بیت کوین از اوج تاریخی، تام لی (Tom Lee)، از اعضای هیئت‌مدیره شرکت فاندسترت گلوبال ادوایزرز (Fundstrat Global Advisors)، رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۰۰,۰۰۰ دلار را تا پایان سال کاملاً منطقی می‌داند، چراکه انتظار دارد بازار سهام با کاهش موارد ابتلا به کووید- ۱۹ در ایالات متحده رشد کند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
حسین
حسین
2 سال قبل

اینجاست که سنتیها هم فهمیدند قضیه جدیه.چین هم دوباره برمیگرده...

مهدی بدری بلقان
مهدی بدری بلقان
2 سال قبل

اینم یه خبر خوب دیگه. وقتی بانک های بزرگ جهان ارز دیجیتال می خرن چرا من نخرم. مگه اونا تحلیل گر و اقتصاد دان ندارن خوبم دارن. پس منم میخرم.