آموزش استخراج بیت کوین با کامپیوتر معمولی و لپ‌ تاپ؛ آیا سودآوری دارد؟

آموزش استخراج بیت کوین با کامپیوتر معمولی و لپ‌ تاپ؛ آیا سودآوری دارد؟

اگر به دنبال استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی و یا لپ‌ تاپ هستید، باید گفت که انجام این کار در مقایسه با سال ۲۰۰۹ که ساتوشی ناکاماتو، خالق بیت کوین، در آن پیش‌قدم بود، بسیار متفاوت است. این روزها، استخراج ارزهای دیجیتال در میان دوستداران این حوزه بسیار محبوب شده و با توجه به ارتقای تجهیزات سخت‌افزاری لپ‌تاپ‌ها، این سؤال که آیا می‌توان به استخراج بیت کوین با لپ تاپ روی آورد، در ذهن شکل می‌گیرد. در ادامه به توضیح وضعیت کنونی استخراج با کامپیوتر و لپ‌ تاپ پرداخته و به شما عزیزان چهار مورد از بهترین نرم‌افزارها برای انجام این کار را معرفی خواهیم کرد. با ما همراه باشید.

استخراج بیت کوین با کامپیوتر امکان‌پذیر است اما…

استخراج بیت کوین با لپ تاپ

به طور خلاصه اگر بخواهیم بگوییم که آیا استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی یا لپ‌تاپ امکان‌پذیر است یا خیر، باید گفت بله، این کار از نظر تئوری شدنی است.

از چند سال پیش، نرم‌افزارهای زیادی برای استخراج ارزهای دیجیتال با کامپیوتر های شخصی تولید شده که به ماینرها این امکان را می‌دهد تا با استفاده از لپ‌تاپ‌های خود، بیت کوین استخراج کنند.

با این حال، باید این حقیقت تلخ را بدانید که استفاده از لپ‌ تاپ و کامپیوترهای معمولی برای استخراج بیت کوین، به احتمال ۹۹ درصد سودآور و به صرفه نخواهد بود.

۱ درصد باقیمانده به خاطر این است که شاید با کارت گرافیک لپ‌تاپ یا کامپیوترهای خانگی بتوانید در طولانی مدت مقدار کمی بیت کوین بدست بیاورید که با قیمت فعلی به صرفه نباشد اما در آینده ارزش بیت کوین‌های شما به شدت افزایش یابد.

گسترش شبکه بیت کوین، رشد شدید ماینرها، افزایش قیمت بیت کوین و متغیرهای زیادی دست به دست هم داده‌اند تا استخراج بیت کوین این روزها فقط با تجهیزات و دستگاه‌های مخصوصی با عنوان ای‌سیک (ASIC) به صرفه باشد. استخراج بیت کوین با لپ تاپ یا کامپیوترهای خانگی، فقط برای سرگرمی امکان‌پذیر است و چیزی جز فشار به لپ تاپ و قبض برق بالا عاید شما نمی‌شود.

بنابراین اگر قصد استخراج به صرفه بیت کوین را دارید، پیشنهاد می‌کنیم لپ تاپ یا کامپیوتر معمولی را فراموش کنید و به فکر تهیه دستگاه مخصوص استخراج بیت کوین باشید.

یک زمانی می‌شد

در ابتدا، زمانی که ساتوشی ناکاموتو، خالق ناشناس بیت کوین، تازه آن را معرفی کرده بود و اولین ماینرهای بیت کوین روی کار آمدند، استخراج این ارز دیجیتال با پردازنده‌های کامپیوترهای معمولی، متداول‌ترین راه بود. استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی تا سال ۲۰۱۱ و حتی ۲۰۱۲ به صورت جدی انجام می‌شد و تعداد زیادی بیت کوین توسط ماینرهای اولیه در همان سال‌ها استخراج شد.

این فرصت‌های طلایی خیلی زود با ظهور پردازنده‌های گرافیکی (GPU) که عملاً سودآوری ریزپردازنده‌ها (CPU) را برای استخراج بیت کوین زیر سؤال بردند، کم‌رنگ شدند. در طول هشت سال گذشته، پردازنده‌های گرافیکی و پس از آن دستگاه‌های ASIC عمدتاً با هدف استخراج ارز دیجیتال بیت کوین تکامل یافته‌اند.

همان‌طور که می‌دانید، سال‌ها پیش، ساتوشی ناکاماتو در وایت پیپر بیت کوین، هر پردازنده را معادل یک حق رأی دانست. در آن زمان، با هر لپ‌تاپی می‌‌شد هزاران بیت کوین را در طول یک هفته (به ارزش چندین میلیون دلار با قیمت امروز) استخراج کرد. این موضوع بدین معنا بود که هر کسی در هر کجای دنیا می‌توانست شبکه‌ی بیت کوین را تائید و پشتیبانی کند و این همان معنای واقعی غیرمتمرکز بودن است.

در حقیقت، استخراج ارزهای دیجیتال یکی از بهترین راه‌ها برای ورود به اکوسیستم این ارزها است؛ اما اکنون شاهد هستیم که دیگر مانند گذشته نمی‌توان روی سودآوری ریزپردازنده‌ها و پردازنده‌های گرافیکی حساب کرد و عملاً قدرت استخراج به دست شرکت‌های بزرگ ارائه‌دهنده‌ی تجهیزات، خصوصاً کشور چین، افتاده است.

حقیقتا باید گفت که با گذشت سال‌ها و افزایش سختی شبکه‌ی بیت کوین، دیگر تقریباً بدون استفاده از این سخت‌افزارها، شانس زیادی برای حل این معادله‌های پیچیده نخواهید داشت.

در حال حاضر با ظهور تجهیزات سخت‌افزاری استخراج بیت کوین، این کار سودآوری بیشتری در پی دارد

در حال حاضر با ظهور تجهیزات سخت‌افزاری استخراج بیت کوین، انجام این کار با کامپیوترهای معمولی به صرفه نیست

اما باید گفت که روی کاغذ و از نظر فنی همچنان می‌توانید با استفاده از لپ‌تاپ و رایانه‌ی خود به استخراج بیت کوین بپردازید. اگر چنین تصمیمی را دارید و می‌پذیرید که این کار هیچ سودی ندارد، قدم اول آن است که به یکی از استخرهای استخراج‌ متصل شوید. با این کار می‌توانید منابع سیستم خود را به اشتراک گذاشته و در عوض، سود حاصل از استخراج را به دست بیاورید. باز هم تاکید می‌کنیم که استخراج بیت کوین با کامپیوترهای خانگی و لپ تاپ اصلا به صرفه نیست.

نرم‌افزارهای بسیاری وجود دارند که می‌توانند به شما در مدیریت استخراج ارزهای دیجیتال کمک کنند. اگر کاربر حرفه‌ای هستید، توصیه می‌شود که از سیستم‌عامل لینوکس و نرم‌افزارهای متن باز استفاده کنید. در عین حال، اگر ترجیح می‌دهید که با ویندوز کار کرده و محیط ساده‌تری را تجربه کنید، بهتر است که از نرم‌افزارهایی که دارای رابط گرافیکی هستند، استفاده کنید.

در نهایت، اگر این روزها به دنبال استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی و یا لپ تاپ هستید، باید در خصوص جنبه‌های مختلف این کار اطلاعات بیشتری کسب کنید. در این آموزش، نرم‌افزارهای مختلفی را به شما معرفی خواهیم کرد.

نرم افزارهای استخراج بیت کوین با کامپیوتر و لپ تاپ

در این قسمت به شما خوانندگان همراه، چهار نرم‌افزار را برای سیستم‌عامل‌های ویندوز و لینوکس معرفی خواهیم کرد که با آن‌ها می‌توانید استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی یا لپ تاپ را تجربه کنید.

همچنین بخوانید: نرم افزارهای استخراج بیت کوین و ارزهای دیجیتال با گوشی موبایل

توجه: نرم‌افزارهایی که در ادامه از آن‌ها نام‌ برده می‌شود، معتبرترین نرم‌افزارهایی هستند که منابع انگلیسی زبان به معرفی آن‌ها پرداخته‌اند اما هیچ تضمینی در قبال کارکرد و واقعی بودن آن‌ها نیست. همان‌طور که بارها تاکید کرده‌ایم، این روزها استخراج به صرفه بیت کوین فقط با دستگاه‌های مخصوص امکان پذیر است.

سی‌جی ماینر (CGMiner)

نرم‌افزار متن محور CGMiner

نرم‌افزار متن محور CGMiner

بیش از شش سال از ساخت نرم‌افزار CGMiner می‌گذرد و از آن جا که به زبان C نوشته شده، تقریباً با همه‌ی سیستم‌عامل‌ها همخوانی دارد. محیط این نرم افرار به صورت دستوری و متنی بوده و از استخرهای استخراج و دیوایس‌های بی‌شماری پشتیبانی می‌کند. این نرم‌افزار برای کار با سخت‌افزارهای مخصوص استخراج طراحی شده اما قابلیت کار با GPU را نیز دارد.

اولین باری که این نرم‌افزار را اجرا می‌کنید، از شما می‌خواهد آدرس URL، نام کاربری و رمز عبور را برای اتصال به استخر استخراج وارد کنید. این نرم‌افزار به طور خودکار، هر دستگاه و سخت‌افزاری که به رایانه‌ی شما متصل باشد را تشخیص خواهد داد.

اگر چه محیط کاربری این نرم افزار به صورت متنی بوده اما کار با آن بسیار ساده است. ممکن است در هنگام نصب آن، آنتی‌ویروس جلوی فرایند را بگیرد و این بدین دلیل است که برخی هکرها با انتشار نسخه‌های تقلبی سعی در سوء استفاده از سیستم شما را دارند. بنابراین، می‌توانید با فشردن گزینه‌ی «execption» در آنتی‌ویروس، آن را نصب کرده و یا از نسخه‌ی لینوکس آن استفاده کنید.

این نرم‌افزار می‌تواند با هر نرخ هش هماهنگ شده و بدون ایجاد تأخیر در شبکه و با اجرای مکانیزم‌های متعادل‌سازی بار (تقسیم بار) هوشمند، از استخرهای استخراج متعددی پشتیبانی کند.

بیت مینتر (Bitminter)

نرم‌افزار Bitminter

نرم‌افزار Bitminter

استخر استخراج بیت مینتر از سال ۲۰۱۱ در این عرصه حضور داشته و یکی از مورد اعتمادترین و قدیمی‌ترین ارائه‌دهندگان خدمات استخراج نیز به حساب می‌آید. هدف این برنامه این است که استخراج بیت کوین با کامپیوتر خانگی را برای هر کسی امکان‌پذیر کند.

این نرم‌افزار گرافیکی، قابلیت کار با سخت‌افزارهای ای‌سیک و کارت‌های گرافیک را دارد. کار با این نرم‌افزار بسیار آسان بوده و با تنها با فشردن دکمه‌ی Engin Start می‌توانید استخراج را آغاز کنید. شما می‌توانید در هر زمان در قسمت Stats، روند استخراج را چک کنید. در پایین پنجره‌ی گرافیکی یک پنجره‌ی متنی وجود دارد که پیغام‌هایی از جمله اتصال موفقت آمیز یک دیوایس و یا استخر استخراج را نشان خواهد داد.

این نرم‌افزار تنها برای استفاده از استخر استخراج Bitminter طراحی شده، بر اساس پروتکل راه‌اندازی شبکه‌ی جاوا (JNLP) بوده و نیازی به نصب ندارد. برای شروع، تنها نیاز است در سایت بیت مینتر برای استخر استخراج آن ثبت‌نام و طبق دستورالعمل، تجهیزات سخت‌افزاری خودتان را نصب و راه‌اندازی کنید.

برخی از تجهیزات استخراج ای سیک که بیت مینتر و استخر استخراج آن پشتیبانی می‌کنند عبارتند از: باترفلای لبز (Butterfly Labs)، بلاک اراپتر یو‌اس‌بی (Block Erupter USB)، چیلی (Chili)، بلو فری (Blue Fury)، رد فری (Red Fury)، انت ماینر U۱ و U۲.

بی‌اف‌جی ماینر (BFGMiner)

نرم افزار BFGMiner

نرم افزار BFGMiner

نرم افزار BFGMiner مخصوص سخت‌افزارهای ای‌سیک و به زبان C بوده و با مدارات مجتمع دیجیتال برنامه پذیر (FPGA) و برخی کارت‌های گرافیک سازگار است. این نرم‌افزار ویژگی‌هایی ازجمله اورکلاک کردن (افزایش عملکرد پردازنده)، نمایش دمای بسیاری از دیوایس‌ها و امکان اتصال به چندین استخر استخراج را نیز در بر دارد.

علاوه بر آن، این نرم‌افزار از اتصال به استخرهای استخراج غیرقابل دسترس خودداری کرده و منابع سیستم را به هدر نمی‌دهد. محیط کاربری آن به صورت متنی بوده اما بسیار ساده و آسان است. نکته‌ی جالب آن است که می‌توان آن را روی رسپبری پای (Raspberry Pi) نیز نصب و اجرا کرد.

این نرم‌افزار از پراکسی سرورهای گتورک (getwork) و استراتیوم (stratum) برای اختصاص پراکسی به هر ریگ و جلوگیری از قطع ارتباط استفاده می‌کند. علاوه بر آن، از پروتکل استخراج غیرمتمرکز گت بلاک تمپلیت (getblocktemplate) که توسط جامعه‌ی بیت کوین توسعه داده شده، به منظور ایجاد هدر بلاک برای استخراج توسط ماینر، بهره می‌برد.

در این برنامه از یک تایمر واچ داگ استفاده شده که می‌تواند رشته‌های برنامه را مدیریت کرده و در صورت متوقف شدن این رشته‌ها، دستگاه از کار نخواهد افتاد. علاوه بر آن، اطلاعات مفیدی از جمله، درخواست‌های ارسال‌شده یا رد شده، خطاهای سخت‌افزاری و میزان کارایی دستگاه را نیز به شما نشان خواهد داد.

جی‌یو‌آی ماینر (GUIminer)

نرم‌افزار GUIminer

نرم‌افزار GUIminer

نرم افزار GUIminer نیز یکی دیگر از محبوب‌ترین و برترین نرم‌افزارهای استخراج در دنیا است. این نرم‌افزار برای استخراج بیت کوین، عمدتاً با پردازنده‌های گرافیکی و یا مرکزی ویندوز هماهنگ بوده و از طریق توسعه‌ی برنامه‌ی استخراج‌کننده‌ی بیت کوین اپن ‌سی‌ال پایتون (pocblm) بوجود آمده است.

شما می‌توانید از میان دو نوع استخراج در این نرم‌افزار یکی را به‌دلخواه انتخاب کنید: ماینینگ انفرادی (Solo mining) و گروهی (Pooled mining).  در استخراج انفرادی، ماینر خود به تنهایی و بدون هیچ کمکی به انجام این عمل می‌پردازد. در این صورت باید ماینر خود را به کلاینت محلی بیت کوین متصل کنید. با انجام این کار به تنهایی فرایند حل مسائل ریاضی را انجام داده و پاداش بلاک را از آن خودتان خواهید کرد. اما در آخر، از ویژگی‌های این نرم‌افزار می‌توان به این موارد اشاره کرد:

  •  این نرم‌افزار به طور خودکار متناسب با استخرهای استخراج رایج پیکربندی شده و نیازی به ورود اطلاعات توسط کاربر برای اتصال به این استخرها نیست.
  • گزارش اطلاعات مهم ازجمله هش ریت دستگاه
  • می‌توان در هر لحظه به حساب پولی خود دسترسی داشته و از آن برداشت کرد.
  • امکان انجام فعالیت‌های مختلف در یک زمان با کوچک کردن پنجره‌ی مربوطه
  • داشتن رابط کاربری گرافیکی
  • پشتیبانی از پردازنده‌های گرافیکی ای‌ام‌دی (AMD)، انویدیا (NVIDIA) و پردازنده‌های مرکزی

در پایان، اگر تجربه کار با این نرم‌افزارها یا به طور کلی استخراج بیت کوین با کامپیوترهای معمولی را دارید، می‌توانید از بخش نظرات این پست، تجربه خود را برای کاربران دیگر به اشتراک بگذارید تا به تصمیم‌گیری بهتر آن‌ها کمکی کرده باشید.

اشتراک
اطلاع از
guest
70 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
سینا شاهبداغی
سینا شاهبداغی
2 ماه پیش

سلام من لپتاپم ۲۰۱۹ گرافیک ۲ رم ۴ سی پی یو اینتل سیلور
۸ هسته اسیب نمیزنه به دستگام ؟؟؟؟ میشه بگید؟؟
چون ماین میکنم با سرعتی بدی هم نیست خوبه راضی ام.

سید حامد هاشمی
سید حامد هاشمی
4 ماه پیش

سلام دوستان اگر سایت خوبی
برای استخراج بیدکوین بلددید
به ما هم بگید ممنون میشم.

علی
علی
5 ماه پیش

سلام به تمام دوستان :
دوستان عزیز هرگز با لب تاب یا کامپیوتر کار استخراج انجام ندید چون ضررش بیشتر از سودش هستش در عوضش پولی که برای سیستم هزینه می کنید بیت بخرید الان هر روز در حال بالا رفتن قیمت هستش ولی اگه می خواید استخراج کنید حتماً از دستگاه ماینیگ استفاده کنید .

خودمم
خودمم
6 ماه پیش

من خودم با لپ تاپ ماهیانه به تومان حدود ۹۰۰ تومن یا ۱ ملیون برداشت میکنم 🙄 اگ کسی کمکی خاست بگه فقط باید از راه درستش رفت منظورم اینه توی ۲۴ ساعت مدادم دارم استخراج یا ماین میکنم و درامد خوبیه برای ی شغل کمکی

محمد
محمد
6 ماه پیش
پاسخ  خودمم

چجوری ؟

سورنا کیانی
سورنا کیانی
6 ماه پیش
پاسخ  خودمم

خوب لامصب فقط یه چیزی نوشتی و رفتی حداقل یه ایدی چیزی میزاشتی که ازت روشو بپرسیم 🙁 !

فرشاد موسوی
فرشاد موسوی
6 ماه پیش
پاسخ  خودمم

سلام،میشه لطفا ی راهنمایی کنید؟

محمد
محمد
6 ماه پیش
پاسخ  خودمم

از کجا باهات ارتباط برقرار کنیم؟

حمبد
حمبد
6 ماه پیش
پاسخ  خودمم

خوب چطوری
راه نمایی میکنی لطفا

محمد رضا فتحی
محمد رضا فتحی
6 ماه پیش
پاسخ  خودمم

سلام وقت بخیر
خوب الان ما چه جوری از شما راهنمایی بگیریم ؟
هیچ رد و نشانه ای از خودتون نذاشتین

منم
منم
6 ماه پیش
پاسخ  خودمم

میشه به مام کمک کنید

حاتم
حاتم
5 ماه پیش
پاسخ  خودمم

چجوری؟

محمد
محمد
5 ماه پیش
پاسخ  خودمم

سبلام میشه کمکم کنی

samansamani
samansamani
5 ماه پیش
پاسخ  خودمم

بگو داداش

معصوم
معصوم
4 ماه پیش
پاسخ  خودمم

چه جوری

iraj
iraj
4 ماه پیش
پاسخ  خودمم

چی جوری نیشه لطف کنی بگی

سید حامد هاشمی
سید حامد هاشمی
4 ماه پیش
پاسخ  خودمم

داداش اون سایتی که از اون استخراج می کنی
رو به ما هم بگو ممنون.

خودشم
خودشم
3 ماه پیش
پاسخ  خودمم

سرکار گذاشت و رفت طفلکی

پیمان
پیمان
1 ماه پیش
پاسخ  خودمم

سلام به ماهم بگید چطوری میشه این کارو انجام داد؟؟؟؟؟؟؟

مبین
مبین
4 روز پیش
پاسخ  خودمم

میشه بکین

pouria dan
pouria dan
7 ماه پیش

سلام من تو سایتی ثبت نام کردم و بعدش دیدم کارکرد لپ تاپم کند شده کارکرد cpu رو بررسی کردم دیدم رو 100 هستش فهمیدم که سایت از منابع لپتاپم داره استفاده میکنه هر چند یه پولی هم میده ولی میخامدسترسیش قطع بشه تیکت زدم جواب ندادن چیکار میتونم بکنم از داخل سایتشون هیچ گزینه ای مبنی بر دلت اکانت یا چیز دیگه ای نیست. چطور میتونم دسترسیشون رو قطع کنم؟

شاهین محمدی
شاهین محمدی
6 ماه پیش
پاسخ  pouria dan

سلام دوست عزیز.
منم با موبایلم این کارو میکردم. چند ساعت موبایلمو میزاشتم توی شارژ باشه ولی حتی به ۳۰_۴۰٪ هم نمیرسید، موقع استفاده هم درعرض ۵ دقیقه شارژش صفر میشد و سرعته موبایلم بیش از حد کم شده بود.
من اتفاقی حافظه پنهان مرورگر Chrome و مرورگر گوگل رو پاک کردم، الان دیگه موبایلم مشکلی نداره.
شاید با پاک کردنشون از لپ تاپ و نصب دوباره ای مشکل برای شما هم حل بشه.

ناهید
ناهید
5 ماه پیش
پاسخ  pouria dan

داداش کل هاردو از اول پارتیشن بندی کن

Rezaie
Rezaie
8 ماه پیش

سلام میخواستم بدونم که پردازنده اینتل سلنور n4000چقدر سود دهی داره می‌کشه نمی‌کشه چی کار کنم ماینیگ رو شروع کنم یا نه ؟ و اینکه چقدر می‌تونه آسیب بزنه؟ در طول یک سال روزی ۳ساعت ماینیگ تقریبا چقد میشه دراورد؟

سید حامد هاشمی
سید حامد هاشمی
4 ماه پیش
پاسخ  Rezaie

سلام داداش اگه می خوای
بیدکوین استخراج کنی باید
سیستمت 24 ساعت روشن باشه حالا بیبین سییستمت میکشه یانه

Mahi saman
Mahi saman
4 ماه پیش

اشتباهه سیستم حتی اگه روشن هم نباشه سایت یا برنامه کار ماین رو انجام میده از من ک اینجوری بوده تا الان

پارسا
پارسا
8 ماه پیش

با سلام و با تشکر از مطالب مفیدتون. آیا با لپ تاپ ایسوس مدل n552vw با رم 8 , cpu core i7 6700hq و گرافیک GTX960M با ۴ گیگ حافظه اختصاصی استخراج کردن ارزشی داره ؟سرعت استخراج چقدر خواهد بود حدودا؟

سپهر محمدی
سپهر محمدی
8 ماه پیش

من شنیدم با هر سیستمی که متین کنیم اگه هزینه ی برق رو کم کنیم توی ۷ ماه پول خود سیستم در میاد
این درسته؟

هادی
هادی
4 ماه پیش

سلام نه ولی ۵ ساله یه نیم بیت کوین میده

امید
امید
9 ماه پیش

دوست عزیز ۳ تا از این نرم افزارها که لینک دادی غیر فعالن

حسین
حسین
10 ماه پیش

سرعت 2000
لبتاب ایسوس cpu cori7
25تومن گرفتمش
بنظرتون ماین بیت کوین بهش اسیب میزنه/

پویا
پویا
9 ماه پیش
پاسخ  حسین

صد درصد

مجی
مجی
4 ماه پیش
پاسخ  حسین

14 تومن بده یه ماینرs9j بگیر 5 ماهه پولت برمیگرده حیف لبتابته

ایمان
ایمان
1 سال پیش

سلام ببخشید من الا دارم ماین میکنم با لپ تاب و میخواستم بدونم چطور باید بیت کویین رو استفاده کنم

محمد
محمد
1 سال پیش

سلام خسته نباشین
ممنون بابت سایت
خیلی سایتی خوبی دارین
میخواستم نظرتون درمورد نرم افزار cryptotab بدونم برای ماین بیتکوین
تشکر

مهدی
مهدی
4 ماه پیش
پاسخ  محمد

خیلی کم بهت ساتوشی میده . پدر سیستمو در بیاری روزی ۱۰ تا یا ۱۵ تا میده باید تا زمانی که ساتوشیات به ۱۰۰۰تا برسه صبر کنی تا ازاد بشه حالا قیمت هر ساتوشیو میدونی؟۱۹۷۱ ساتوشی یک دلاره پول برقی که مصرف میکنی هم نیست

مهدی پور
مهدی پور
1 سال پیش

سلام میخواستم بدونم با کامپیوتر مصرف برق به همون اندازست ؟
سود اوری چه زمانی با چه مشخصاتی خوب هستش ؟

ستار پورغریبشاهی
ستار پورغریبشاهی
1 سال پیش

دمتون گرم که مردمو با فناوری و اطلاعات قوی برای موفقیت میبرید جلو عشقین عشق??❤❤

Hamed
Hamed
1 سال پیش

سلام خدمت جناب آقای آذرنیوار

با توجه به ۴ برنامه گفته شده
سیستم بنده لب تاپ ایسوس n551vw هست
Cpu corei7HQ هشت هسته ای
گرافیک GTX960 با ۴ گیگ حافظه اختصاصی
میخواستم ببینم وقت برای کدوم بزارم بهتره ؟
با تشکر

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off