اصلاح اخیر برای بازار خوب بود یا بد؛ داده‌ها پاسخ می‌دهند

اصلاح اخیر برای بازار خوب بود یا بد؛ داده‌ها پاسخ می‌دهند

داده‌های تازه نشان می‌دهد که سقوط اخیر بازار می‌تواند در ادامه تأثیرات متفاوتی بر قیمت بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال داشته باشد. برخی از این موارد نتیجه‌ای منفی و برخی دیگر نتیجه‌ای مثبت دارند.

به گزارش دیلی هودل، پلتفرم تحلیل بلاک چین سانتیمنت (Santiment) می‌گوید سقوط هفته گذشته بازار می‌تواند به اشکال مختلفی روی قیمت بیت کوین و اتریوم تأثیر بگذارد. سانتیمنت گفته است این اتفاق با نشانه‌هایی صعودی و همچنین نزولی همراه بوده است.

یکی از تحلیل‌گران سانتیمنت در مطلبی در‌این‌باره گفته است:

برخی از تحلیل‌گران را دیده‌ام که تکنیکال سطح ۳۸,۰۰۰ دلار را به‌عنوان حمایت قدرتمند [بیت کوین] معرفی کرده‌اند. از طرفی دیگر، موجی از توییت‌هایی را دیده‌ام که در ساعات پس از سقوط بازار به خرید در کف قیمتی اشاره می‌کردند. با نگاه به فعالیت‌های درون‌زنجیره‌ای و [پست‌هایی] که کاربران شبکه‌های اجتماعی در رابطه با ارزهای برتر منتشر کرده‌اند، به نظر می‌رسد که وضعیت فعلی بازار مانند زمانی است که نمی‌دانید باید اول خبر خوب را بگویید یا خبر بد را.

به‌گفته سانتیمنت، اتریوم‌های موجود در بازار در حال انتقال از کیف پول‌های شخصی به صرافی‌های ارز دیجیتال است؛ موضوعی که می‌تواند نشانه‌ای برای افزایش فشار فروش باشد.

سانتیمنت در گزارش تحلیلی خود نوشته است:

با داده‌های شبکه‌ای آغاز می‌کنیم، سقوط هفته گذشته با نشانه‌هایی از فروش سرمایه‌گذاران ضعیف همراه بود که می‌تواند نشانه خوبی برای خریداران باشد.

اصلاح اخیر برای بازار خوب بود یا بد؛ داده‌ها پاسخ می‌دهند
نمودار تغییرات موجودی اتریوم صرافی‌های ارز دیجیتال

این شرکت تحلیلی گفته است نسبت سود به ضرر جریان خروجی شبکه بیت کوین (NPL) به کف دوماهه خود رسیده و این نشان می‌دهد که احتمالاً سرمایه‌گذاران بیت کوین دارایی خود را با ضرر می‌فروشند.

شاخص نسبت سود به ضرر جریان خروجی یا همان NPL، نشان می‌دهد سرمایه‌گذارانی که اقدام به فروش دارایی خود کرده‌اند به‌طور متوسط در سود هستند یا در ضرر. این نرخ از تقسیم میانگین قیمت فروش هر دارایی به میانگین قیمت خرید معامله‌گران به دست می‌آید.

در گزارش سانتیمنت آمده است:

سقوط‌هایی که [اکنون] شاهد آن هستیم در نزدیکی کف‌هایی شکل‌گرفته است که در جریان اصلاح ماه مه (اردیبهشت) و ژوئن (خرداد) دیده شده بود.

اصلاح اخیر برای بازار خوب بود یا بد؛ داده‌ها پاسخ می‌دهند
نمودار تغییرات نسبت سود به ضرر جریان خروجی بیت کوین

میانگین کارمزد تراکنش‌های شبکه اتریوم به سطح دومین اوج تاریخی خود رسیده است. سانتیمنت می‌گوید جهش‌های این‌چنینی کارمزد می‌تواند نشانه‌ای نزولی در نظر گرفته شود چراکه ممکن است به‌خاطر فروش عجولانه سرمایه‌گذاران باشد، هرچند که رونق بازار توکن‌های غیرمثلی (NFT) را هم می‌توان به‌عنوان یکی دیگر از دلایل افزایش کارمزدهای اتریوم مطرح کرد.

اصلاح اخیر برای بازار خوب بود یا بد؛ داده‌ها پاسخ می‌دهند
نمودار تغییرات کارمزد شبکه اتریوم

تعداد پست‌های کاربران شبکه‌های اجتماعی که حاوی کلمات «Buy» و «Dip» است و عموماً به «خرید در کف‌های قیمتی» اشاره دارد، در جریان سقوط اخیر بازار افزایش یافته است. به‌گفته سانتیمنت، این کلمات تمایلات صعودی سرمایه‌گذاران را نشان می‌دهد.

اصلاح اخیر برای بازار خوب بود یا بد؛ داده‌ها پاسخ می‌دهند
نمودار میزان استفاده از کلمات «Buy» و «Dip» در شبکه‌های اجتماعی

این شرکت تحلیلی رشدی جزئی را در میانگین احساسات کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به بیت کوین مشاهده کرده و در ادامه توضیح داده است که این اتفاق چگونه می‌تواند بر قیمت این ارز دیجیتال تأثیر بگذارد.

اصلاح اخیر برای بازار خوب بود یا بد؛ داده‌ها پاسخ می‌دهند
نمودار مقایسه احساسات کاربران شبکه‌های اجتماعی و قیمت بیت کوین

سانتیمنت در پایان گزارش خود نوشت:

به‌طور کلی به نظر می‌رسد که سرمایه‌گذاران خرد کمی دچار هیجان پس از سقوط شده‌اند که می‌تواند در کوتاه‌مدت به یک مشکل تبدیل شود. اگر به جهش‌های قبلی در استفاده از جمله «خرید در کف قیمتی» نگاه کنید متوجه می‌شوید که این [احساسات]، مانند آوریل (فروردین) و مه (اردیبهشت) گذشته، کمی پیش از موعد پدیدار شده‌اند و این تمایل در بازار وجود دارد که پیش از تحقق گفته‌های اکثریت، با سقوط همراه شود.

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

1 دیدگاه
برنامه نویس بلاک چین
برنامه نویس بلاک چین
2 سال قبل

ما که مقلد پلن بی هستیم