قاضی مسعودی مقام: اگر بیت کوین را با قوانین کشور همسان کنیم می‌تواند اثرگذار باشد

قاضی مسعودی مقام: اگر بیت کوین را با قوانین کشور همسان کنیم می‌تواند اثرگذار باشد

استاد دانشگاه و قاضی دادگاه رسیدگی به مفاسد اقتصادی معتقد است بیت کوین در کشور ما بومی‌سازی نشده و فعلا انطباق صحیحی نیز با قوانین و مقررات داخلی ندارد اما در صورت همسان شدن با قانون می‌تواند اثرگذار باشد.

اسدالله مسعودی مقام درباره سرمایه‌گذاری مردم در حوزه‌های پول دیجیتال به خبرنگار قضایی ایرنا گفت:

هنوز بیت کوین در کشور ما بومی‌سازی نشده است و اگر ما بتوانیم با قوانین و مقررات داخلی، آن را همسان کنیم، ممکن است اثرگذار باشد اما مقوله‌های وارداتی بدون بومی‌سازی قطعاً مضرات و مشکلاتی خواهد داشت و در چنین مواردی دولت باید قوانین و مقرراتی تصویب کند.

وی با اشاره به مصوبه اخیر هیئت دولت در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال گفت:

مسئله مهم در این زمینه، فراهم کردن ساز و کار آن است.

این استاد دانشگاه تاکید کرد:

اکنون بیت کوین یک مقوله مجهول برای مردم است و هنوز انطباق صحیحی با قوانین و مقررات فعلی ما در همه حوزه‌ها ندارد.

وی درباره کنار کشیدن دولت از هرگونه مسئولیتی در زمینه خرید و فروش ارزهای دیجیتال توسط مردم گفت:

این نوع برخورد باعث ایجاد ناامنی در میان مردم می‌شود و باید برای مقوله‌ای که مورد تصویب قرار می‌دهند، ضمانت‌هایی را پیش‌بینی کنند تا کسانی که در این زمینه سرمایه‌گذاری می‌کنند، اطمینان داشته باشند.

رئیس شعبه سوم دادگاه ویژه رسیدگی به جرائم اخلال‌گران و مفسدان اقتصادی افزود:

باید برای مردم تبیین شود که این مقوله چیست، از کجا آمده و سیر تحول آن چگونه بوده تا مردم با آگاهی آن را انتخاب کنند اما اکنون کسی آگاهی ندارد و چون اکثر مردم به دنبال سود زودرس هستند و می‌خواهند به‌سرعت ثروتمند شوند، در این زمینه فکر می‌کنند هر مسیری که در کشور برای سرمایه‌گذاری باز می‌شود، سودی در آن وجود دارد در حالی که در کشورهای دیگر این‌گونه نیست و آنان به‌گونه‌ای وضعیت سرمایه‌گذاری خود را تنظیم می‌کنند که مردم در این مسیر، هم سود و زیان را در نظر بگیرند و هم مشکلات آن را پیش‌بینی کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
Bit Coin
Bit Coin
۴ سال قبل

بومی سازی بیت کوین؟! مثل اهلی‌سازی گرگ.

Charles Darwin
Charles Darwin
۴ سال قبل
پاسخ  Bit Coin
Bit Coin
Bit Coin
۴ سال قبل
پاسخ  Charles Darwin

عکس جالبی بود. نتیجه‌ی تکامل به خوبی در این عکس مشخصه. سگی که نتیجه‌ی پروسه‌ی تکامله دیگه گرگ نیست، یه موجود دیگه‌ست. بیت‌کوین غیر متمرکزه. رمز ارزی که متمرکز باشه دیگه مثل بیت‌کوین نیست، نتیجه‌ی تکامل هم نیست. مثل تتر. ارزش اصلی بیت‌کوین به غیر قابل کنترل بودنش توسط نهادها و سازمان‌هاست. اون چیزی که این قاضی محترم به دنبالشه، بیت‌کوین نیست، در بهترین حالت یه چیزی به نام رمز ارز ملی هست.