Volume_tradingg

خرید شت کوین: قسمت دوم

۱ سال قبل bitcoin بیت کوین
 • ۱ سال قبل
  قسمت دوم: یه توضیح در مورد شت کوینها:
  چند ساله کریپتو تو جوامع جایی باز کرده و شت کوینها هم به عرصه جولان شیادها تبدیل شدن تا با درگیر کردن طمع مردم، پولا رو بکشن بالا.

  ساختن شت کوین بسیار ساده و آسان هست و نیاز به فن خاصی نداره، با نیم ساعت جستجو تو اینترنت میشه یه شت کوین ساخت، مرحله بعدی بازاریابیه، هر چند نفرو که بشه متقاعد کرد اون شت کوینو بخرن بهمون نسبت درآمد کلاهبردار بیشتر میشه.

  طرح هایی مشابه شت کوین خیلی زیاد وجود دارن و همه شونم حول موضوع درگیری طمع افراد شکل میگیرن مثلا یه زمانی پرورش ورمی کمپوست یا حتی پرورش آلوئه ورا، قارچ خوراکی، بورس ایران، شرکتهای هرمی، طرحهای پانزی سرمایه گذاری در طلا و ارز دیجیتال و ...
  تولید ورمی کمپوست یه کار تولیدیه ولی شیادها با وعده سود فراوان، تبلیغات جذاب و درگیری طمع، میلیاردها تومن کلاهبرداری کردن(سودهای نجومی رو تبلیغ میکردن که هیچوقت در واقعیت قابل کسب نبود)

  همیشه رسانه ها با درگیر کردن حس طمع، آدمها رو به سمت دلخواهشون هدایت میکنن.
  مثلا بیاد بیارین چند بار شنیدین که یه نفر اندازه هزار دلار یا چقدر (شیبا، پپه، دوج کوین و ...) خرید حالا اندازه میلیونها دلار ثروت و سرمایه داره.
  وقتی ما این خبر رو می شنویم بلافاصله احساساتمون درگیر میشن، درگیری احساسات بمعنی کور شدن و بسته شدن مسیر تفکر منطقیه، با شنیدن خبری که حس طمع رو درگیر میکنه دیگه این سوالات که از منطق میان رو از خودمون نمیپرسیم: اونی که هزار دلار پپه تو همون اولین لحظه آغازین خرید، چه کسی بود؟؟ چه ارتباطی با راه اندازان پروژه داشت؟ یا شایدم کسی بود که خودش پپه رو راه انداخت؟؟ 

  رسانه ها هم فقط یه مشت اطلاعات ناقص یا حتی غلط منتشر میکنن و جوری خبرپردازی میکنن که ما به این نتیجه کلی ولی مبهم و غلط  برسیم: یه آدم خوش شانسی بود که همینجوری شانسکی و الله بختکی رفت هزار دلار پپه خرید و الان چند صد میلیون دلار پول داره پس منم میرم اندازه صد دلار یا پنجاه دلار از این شت کوینها میخرم تا یکی دو میلیون دلار بدست بیارم حتی اگه دو سه هزار دلار هم گیرم بیاد ببین چقدر پول زیادی میشه در حالیکه فقط ۵۰ دلار میخوام سرمایه گذاری کنم و منطق تا میاد چیزی بگه میزنیم خفه ش میکنیم چون نمیخوایم از این سود بزرگ و چشمگیر، چشم پوشی کنیم.

  ولی اگه منطقی فکر کنیم اولا خبرهای وحشتناکی از میزان کلاهبرداری با شت کوینها رو خواهیم شنید(فرقی نداره چه شت کوینهای خیلی معروفی مثل پپه و شیبا باشه یا شت کوینهایی که باهاش فقط چند هزار دلار کلاهبرداری شده) 
  دوما: درصد شانس خودمونو که حساب کنیم میبینیم درصد شانس یک در هزاره(شایدم خیلی کمتر) و خرید کمتر از ده دلار هم که بصرفه نیست، اونوقت باید ده دلار از هر شت کوین بخریم، ده هزار دلار باید قمار کنیم تا شاید یه ارزی خریده باشیم که هزار برابر بشه، تازه وقتی هزار برابر بشه ما به اصل پول خودمون میرسیم. 
  بر اساس منطق و امار، این یه ریسک معقولانه و منطقی نیست و فقط یه قمار با درصد باخت خیلی بالاست.

  البته بعضی افراد که علاقه به درآمد از شت کوین دارن با تکیه به مهارت خودشون میتونن درآمد خوبی کسب کنن اینجور افراد سعی میکنن درصد شانس رو به کمترین میزان برسونن، با بررسی و تحقیق لااقل یکساله و عضویت در پلتفرمهای انگلیسی زبان و دیسکورد و توئیتر، اونقدر اخبار مربوط به شت کوینها رو از زبان اصلی و منبع اصلی پیگیری میکنن تا بالاخره تو این زمینه به مهارت میرسن و میفهمن چیکار باید بکنن و سرمایه گذاری رو چه شت کوینی عاقلانه است اونا احتمال موفقیت خودشونو از یک در هزار میارن میرسونن به یک در صد یا حتی کمتر و از میزان شانس و بخت و اقبال کم میکنن. اینچنین افرادی از طریق تفکر منطقی، تلاش، استمرار، نظم و پشتکار، موفقیت بدست میارن و با عقل و تصمیم خودشون جلو میرن.

  ولی اینکه تو گروه های فارسی زبان و بدون تحقیق و بررسی و صرفا با پیروی از دیگران و دنباله روی و بدون تفکر منطقی بخواین شت کوین سودآور پیدا کنین دارید به ناکجا آباد میرید و دارید تو تله شیاد گیر میکنید که بعد از باختهای پیاپی تو این قمار و تقدیم پولاتون به کلاهبردار و شیاد، فقط دل شکستگی و زخم پولی و عاطفی ناشی از شکست باقی میمونه. 

  هر کسی خواست شت کوین سودآور بهتون معرفی کنه چندین سوال منطقی ازش بپرسین تا ببینید چه جوری توهین و فحاشی  رو شروع میکنه و بهتون میگه که شما لیاقت پولدار شدن ندارید. کلاهبردارها نیاز به افراد ساده لوح دارن که احساسات اونها رو درگیر کنن وگرنه منطق، یه زره نفوذ ناپذیر در مقابل کلاهبردارها و شیادهاست.

  لینک کانال @volume_tradingg