شرکت گری اسکیل ۱.۵ برابر بیت کوین‌های تازه‌استخراج‌شده پس از هاوینگ را خریده است!

شرکت گری اسکیل ۱.۵ برابر بیت کوین‌های تازه‌استخراج‌شده پس از هاوینگ را خریده است!

محقق مستقل ارزهای دیجیتال، کِوین روک (Kevin Rooke)، برآورد کرد که از هاوینگ بیت کوین تاکنون، شرکت گری ‌اسکیل (Grayscale) تا ۱۵۰ درصد از بیت کوین‌های تازه استخراج‌شده را جمع‌آوری کرده است.

به گزارش کوین تلگراف، گری ‌اسکیل اینوِستمِنتس (Grayscale Investments)، شرکت مدیریت سرمایه ارزهای دیجیتال، پس از نصف‌شدن (هاوینگ) پاداش بلاک در ۱۱ می (۲۲ اردیبهشت)، در حال جمع‌آوری ۱۵۰ درصد از بیت کوین‌های تازه استخراج‌شده بوده است.

بر اساس داده‌های منتشرشده توسط کِوین روک، محقق مستقل ارزهای دیجیتال، گری ‌اسکیل پس از هاوینگ ۱۸,۹۱۰ بیت کوین به صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود اضافه کرده، درحالیکه تنها ۱۲,۳۳۷ بیت کوین از ۱۱ می تاکنون استخراج‌ شده‌ است.

مدیرعامل شرکت بایننس، چانگ‌پنگ ژائو (Changpeng Zhao) نیز نمودار روک را بازنشر کرد و با اشاره به عدم توازن بین بیت کوین‌های استخراج‌شده و خرید بیت کوین توسط گری اسکیل، نوشت:

عرضه جدید به اندازه‌ای کافی نیست تا وارد چرخه بازار شود، حتی فقط برای یک نفر.

خرید بیت کوین از سوی گری اسکیل
بیت کوین‌هایی که گری اسکیل بعد از هاوینگ خریده است (چپ) در مقابل بیت کوین‌هایی که استخراج می‌شوند (راست)

هفته گذشته، روک تخمین زده بود که گری اسکیل حدود ۳۳ یا ۳۴ درصد از عرضه جدید بیت کوین را در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ خریداری کرده است که در مجموع برابر است با ۶۰,۷۶۲ بیت کوین طی بیش از ۱۰۰ روز.

همچنین، گری اسکیل، در طول سه ماهه اول سال، به طور میانگین شاهد سرمایه‌گذاری ۲۹.۹ میلیون دلاری در صندوق سرمایه‌گذاری بیت کوین خود بوده است، که افزایشی ۸۰۰ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

در پاسخ به آمار ارائه‌شده توسط توییت‌های روک، بنیان‌گذار گری اسکیل، بری سیلبرت (Barry Silbert)، نوشت:

صبر کنید و منتظر سه ماهه دوم باشید!

آخرین‌ داده‌های روک نشان می‌دهد که گری اسکیل در حال حاضر به‌طور میانگین تقریبا دوبرابر تعداد کوین‌های استخراج‌شده در طول روز بیت کوین می‌خرد؛ رقمی که روک برای بعد از هاوینگ برآورد کرده بود ۱,۱۱۲.۳۵ بیت کوین در روز است که از سه ماهه اول سال جاری، ۶۰۷.۶۲ بیت کوین بیشتر شده است.

در گزارشی که اخیرا توسط گری اسکیل منتشر شد، این شرکت مقایسه بیت کوین را با ارزهای دیجیتال ملی مورد انتقاد قرار داده بود. در این گزارش نوشته شد:

ارزهای دیجیتال ملی گاهی هم‌تراز و یا جایگزین ارزهای دیجیتالی مانند بیت کوین در نظر گرفته می‌شوند. اما آن‌ها با ماهیت پروتکل‌های غیرمتمرکز در بسیاری از ارزهای دیجیتال فاصله قابل‌توجهی دارند.

گری اسکیل همچنین در ادامه افزود:

ارزهای دیجیتال ملی تلاش دارند تا زیرساخت‌های پرداختی را ارتقا دهند، درحالیکه هدف بیت کوین ارتقای پول است. درصورتی که توجه کاربران به ارزهای دیجیتال ملی جلب شود، درواقع، ارزش بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال افزایش خواهد یافت.

این گزارش، مهر تاییدی بر نظر اقتصاددان، جان واز (John Vaz)، بود. واز به‌تازگی طی مصاحبه‌ای گفته بود:

ارزهای دیجیتال ملی آخرین اقدام بانک‌های مرکزی برای مقابله با رشد ارزهای دیجیتال است. این بانک‌ها ارزهای دیجیتال را دوست ندارند… ارزهای دیجیتال ملی با پشتوانه بانک مرکزی در واقع با هدف دنبال‌کردن و ردیابی پول ایجاد شده‌اند و نه ایجاد مزیت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه