دگ کوین (Dagcoin)؛ یک پروژه کلاهبرداری هرمی

دگ کوین (Dagcoin)؛ یک پروژه کلاهبرداری هرمی

یک پروژه کلاهبرداری هرمی با نام دگ کوین (Dagcoin)، تحت پوشش شرکتی به نام «ساکسس فکتوری» (Success Factory) به‌تازگی در فضای مجازی بین کاربران ایرانی رواج پیدا کرده است. در این مقاله این طرح را بررسی می‌کنیم.

دگ کوین چگونه کلاهبرداری می‌کند؟

تمام پروژه‌های هرمی کلاهبرداری، محصولات بی‌ارزش خود را بزرگ جلو می‌دهند و به افراد ناآگاه پیشنهاد می‌دهند که محصولات‌شان را خریداری کرده و با عضو کردن دوستان و آشنا‌یان خود در سیستم، از هر خرید آن‌ها هم پورسانت دریافت کنند.

به همین ترتیب دگ کوین هم خود را یک ارز دیجیتال جهانی با صدها هزار کاربر معرفی می‌کند که قیمت‌ آن به‌زودی افزایش شدیدی خواهد داشت و افراد با سرمایه‌گذاری در آن و عضو کردن دوستان و آشنایان خود در سیستم هرمی، می‌توانند ثروتمند شوند.

در حقیقت پروژه دگ کوین می‌خواهد پول ارزشمند افراد را بگیرد و به جای آن باد هوا به آن‌ها تحویل بدهد.

برای این‌که با ذات اصلی پروژه دگ کوین و دیگر طرح‌های مشابه آشنا شوید، به این مثال توجه کنید:

شرکت X، مقدار زیادی خاک معمولی دارد که در هر جایی یافت می‌شود. این شرکت به دروغ ادعا می‌کند که خاکش سرطان را درمان می‌کند و به‌زودی توسط شرکت‌های داروسازی بزرگ جهان مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین شرکت X از افراد دعوت می‌کند که با پرداخت مبلغی، خاک‌های ضد سرطان را بخرند و در آینده ثروتمند شوند. همچنین سرمایه‌گذاران می‌توانند از خرید دوستان و آشنایانی که معرفی کرده‌اند، پورسانت بگیرند.

اساس کار همه طرح‌های هرمی مثال بالا است اما نام، محصولات و جزئیات هرکدام متفاوت است.

اثبات کلاهبرداری بودن دگ کوین

پروژه کلاهبرداری دگ کوین از حدود دو سال پیش در چند کشور دیگر فعالیت خود را آغاز کرده است و حالا به میان کاربران ایرانی رسیده است. برای اثبات کلاهبرداری بودن دگ کوین، به ترتیب ادعای تبلیغ‌کنندگان آن را مرور می‌کنیم و به جلو می‌رویم.

ساکسس فکتوری؛ کارخانه موفقیت یا بدبختی؟

در اولین ادعای تبلیغ‌کنندگان دگ کوین، گفته می‌شود که شرکت بزرگی به نام ساکسس فکتوری با ۱۵۰ کارمند قصد دارد یک ارز دیجیتال را عرضه کند که در تمام دنیا کاربرد خواهد داشت. قبل از هر چیز، خود شرکت ساکسس فکتوری را بررسی می‌کنیم.

اسم این شرکت به معنای «کارخانه موفقیت»، خودش گویای خیلی از مسائل است. شرکت‌های کلاهبرداری اغلب اوقات با نام‌های لوکس و انگیزشی وارد عرصه می‌شوند تا بتوانند ذهن مخاطب را با وعده‌های دروغ خود همراه کنند.

از سوی دیگر، در وب‌سایت ساکسس فکتوری هیچ اشاره‌ای به دگ کوین نشده است. به‌طور کلی ماهیت این وب‌سایت اصلاً مشخص نیست. در بالای این وب‌سایت چند محصول مالی با کاربردهای نامشخص به چشم می‌خورد و در پایین وب‌سایت قسمتی برای خرید تیشرت‌های این شرکت دیده می‌شود. به جز تصویر چند تیشرت تبلیغاتی و چند شعار و محصول گنگ، هیچ اسم و اطلاعاتی درباره دگ کوین در این وب‌سایت ارائه نشده است. ساکسس فکتوری بیشتر به یک فروشگاه آنلاین شبیه است تا یک شرکت بزرگ که به قول تبلیغ‌کنندگان دارد یک ارز دیجیتال جهانی را توسعه می‌دهد.

دگ کوین (Dagcoin)؛ یک پروژه کلاهبرداری هرمی
ساکسس فکتوری؛ فروشگاه تیشرت یا سازنده ارز دیجیتال جهانی؟

در توییتر هم هیچ صفحه رسمی از این شرکت وجود ندارد و فقط چند صفحه غیررسمی از آن در دسترس است که بیشتر آن‌ها هم از اواسط سال ۲۰۱۹ به آن طرف دیگر به‌روز نشده‌اند.

ارتباط با پروژه وان کوین (OneCoin)

وب‌سایت Bitcoinexchangeguide، حدود دو سال پیش درباره کلاهبرداری بودن دگ کوین پستی منتشر کرده است که نشان می‌دهد این پروژه یک کلاهبرداری بین‌المللی است.

پست وب‌سایت Bitcoinexchangeguide در مورد کلاهبرداری بودن دگ کوین در سال ۲۰۱۸
پست وب‌سایت Bitcoinexchangeguide در مورد کلاهبرداری بودن دگ کوین در سال ۲۰۱۸

شواهد نشان می‌دهد که دگ کوین با پروژه کلاهبرداری وان کوین (One Coin) که بیش از ۴ میلیارد دلاری کلاهبرداری کرده است، ارتباط دارد. یکی از گردانندگان این پروژه چند ماه پیش دستگیر و به ۹۰ سال زندان محکوم شد.

گفته می‌شود که دو فرد به نام نیلز گراسبرگ (Nils Grossberg) و کریس رس (Kriss Ress)، دو بنیان‌گذار دگ کوین هستند. این در حالی است که در یکی از بنرهای تبلیغاتی مربوط به پروژه وان کوین در سال ۲۰۱۶، دقیقاً نام نیلز گراسبرگ به چشم می‌خورد.

وان کوین

همچنین، خود نیلز گراسبرگ و کریس رس، در صفحه لینکدین خود هیچ اشاره‌ای به دگ کوین نکرده‌اند.

صفحه لینکدین نیلز گراسبرگ
لینکدین گراسبرگ؛ هیچ نامی از دگ کوین نیست.

در صفحه نیلز گراسبرگ، نام صرافی سوئیپ‌اکس (SwipeX) به چشم می‌خورد؛ تنها صرافی‌ که دگ کوین در آن معامله می‌شود. این یعنی گراسبرگ ارز دیجیتال خودش را در صرافی که خودش ایجاد کرده است، می‌فروشد.

نام صرافی سوئیپ‌اکس در هیچ کدام از وب‌سایت‌های رسمی مانند کوین مارکت کپ (Coinmarketcap) به چشم نمی‌خورد. در واقع، سوئیت‌اکس یک صرافی صوری است تا دگ کوین‌های بی‌ارزش را با قیمت‌های ساختگی در آن به فروش برسانند.

ادعای رقابت با بیت کوین!

دگ کوین هم مانند صدها کلاهبرداری دیگر در این حوزه ادعا می‌کند که بیت کوین مشکلاتی دارد و آمده تا مشکلات آن را حل کند و در تمام جهان مطرح شود.

وب‌سایت ارزدیجیتال و وب‌سایت‌های فارسی‌زبان معتبر در حوزه ارزهای دیجیتال، مدت‌هاست که بر این حوزه مطالعه و نظارت دارند. دگ کوین به جز این‌که نوعی کلاهبرداری است، هیچ جایگاهی در حوزه ارزهای دیجیتال ندارد و حتی هیچ کدی از آن منتشر نشده است، چه برسد به این‌که بخواهد پروژه‌ای انقلابی باشد و با بیت کوین رقابت کند.

این پروژه مدعی است بزرگ‌ترین اکوسیستم کل بازار ارزهای دیجیتال را دارد، در حالی که با کمی بررسی مشخص می‌شود که تمام نرم‌افزارها و سایت‌های معرفی‌شده به عنوان اجزای اکوسیستم، تنها چند سایت تقلبی و نرم‌افزار ساده است که ساختن آن‌ها حتی چند روز هم زمان نمی‌برد.

شگرد تمام پروژه‌های کلاهبرداری هرمی، با ارزش نشان‌ دادن یک محصول بی‌ارزش است. تبلیغ‌کنندگان دگ کوین هم ادعا می‌کنند که قیمت دگ کوین می‌تواند در آینده به چند دلار برسد و سودهای چند صد و حتی چند هزار درصدی نصیب سرمایه‌گذارانش کند. دگ کوین در هیچ صرافی به جز صرافی خود شرکت یعنی سوئیپ اکس به فروش نمی‌رسد. در واقع سازندگان دگ کوین می‌توانند خودشان قیمتش را تعیین کنند و پول‌های مردم را در قبال دادن وعده‌های پوچ به دست بیاورند.

سایت جعلی Businessforhome

طرح‌های کلاهبرداری هرمی همیشه سعی می‌کنند که خودشان را به عنوان برترین شرکت معرفی کنند. تبلیغ‌کنندگان دگ کوین هم برای ادعای خود سایتی را به آدرس «businessforhome.org» معرفی کرده‌اند که به گفته آن‌ها اخبار حوزه نتورک مارکتینگ را پوشش می‌دهد و بزرگ‌ترین شرکت‌ها را معرفی می‌کند. در این سایت با رفتن به قسمت «Top Earners Ranks» جدولی را مشاهده می‌کنید که طبق ادعای این سایت، فهرست افرادی است که بیشترین درآمد را از نتورک مارکتینگ دارند.

دگ کوین (Dagcoin)؛ یک پروژه کلاهبرداری هرمی
جدول فعلی در سایت businessforhome.org

همانطور که مشاهده می‌کنید، طبق ادعای این سایت، افرادی با نام‌های «Igor Alberts» و «Andreea Cimbala» از دگ کوین، بیشترین درآمد حوزه نتورک مارکتینگ را دارند.

حالا تصویری از همین بخش که متعلق به دو سال پیش است را مشاهده کنید:

سایت businessforhome.org
جدول دو سال پیش در سایت businessforhome.org

نامی مشابه که این بار متعلق به شرکت وان کوین (OneCoin) است.

حقیقت ماجرا این است که سایت businessforhome.org یک سایت صوری و تقلبی است که برای جلب اعتماد بیشتر سرمایه‌گذاران ساخته شده است و با هر کلاهبرداری، نام شرکت موجود در فهرست این سایت تغییر می‌کند.

تمام ادعاهای مربوط به پذیرندگان و دستگاه‌های خودپرداز هم چیزی جز یک نمایش نیست. در وب‌سایت Coinatmradar که خودپردازهای ارزهای دیجیتال در کشورهای مختلف را نمایش می‌دهد، هیچ نامی از دگ کوین مشاهده نمی‌شود.

همچنین با بررسی اسناد ثبت شرکت ساکسس فکتوری مشخص شد که این شرکت که ادعا می‌شود ۱۵۰ کارمند دارد تنها ۲,۵۰۰ یورو سرمایه به خود اختصاص داده است. تاریخ تأسیس این شرکت هم برخلاف ادعای تبلیغ‌کنندگان دگ کوین، سال ۲۰۱۶ نیست بلکه اواسط ۲۰۱۸ است.

دگ کوین (Dagcoin)؛ یک پروژه کلاهبرداری هرمی

با بررسی آدرس این شرکت هم به این تصویر از آن رسیدیم:

دگ کوین (Dagcoin)؛ یک پروژه کلاهبرداری هرمی
تصویری از آدرسی که به عنوان آدرس شرکت ساکسس فکتوری ثبت شده است.

جمع‌بندی

دگ کوین یک پروژه هرمی است که با ارائه یک محصول بی‌ارزش (دگ کوین) سعی دارد از افراد ناآگاه کلاهبرداری کند. طبق شواهد، این پروژه با پروژه وان کوین که چند سال پیش بیش از ۴ میلیارد دلار در سطح بین‌المللی کلاهبرداری کرد، ارتباط دارد. همچنین تمام ادعاهای تبلیغ‌کنندگان دگ کوین درباره جهانی بودن و افزایش ارزش آن در آینده، دروغ و نامعتبر است.

اشتراک
اطلاع از
guest
71 دیدگاه
بازخوردهای داخلی
مشاهده تمام دیدگاه‌ها
مصطفی
مصطفی
3 ماه پیش

لطفا تحقیق بروز بذارین و ارز دگ کوین رو بررسی کنین. آیا هنوز هم میگین کلاهبرداریه؟؟؟؟؟؟؟؟

آریا امینی
آریا امینی
17 روز پیش
پاسخ  مصطفی

آغا هر چیزی اگه ظاهر خوبی متناسب با دوران خودش نداشته باشه چطور می خواد جذب سرمایه کنه لطفا رو درمورد چارلز پانزی، ویلیام فلی میلر، جارلز دیویل ولز، لوسیان ریویر و… تحقیق کنید برید روشاشونو بخونید اوناهم دقیقا از همین روش هرمی ساکسس فکتوری استفاده کردن همه شونم بزرگترین کلاهبرداری های تاریخ رو انجام دادن

مرتضی بهرامی
مرتضی بهرامی
5 ماه پیش

جوابیه سایت ارزدیجیتال قسمت دوم
این محقق و مقاله ادعا میکنن که ایگورآلبرت و نیلز گروس
برای انتخاب و سرمایه گذاری روی یک ارز دیجیتال باید به موارد زیر نگاه کنیم
وایت پیپر اون ارزدیجیتال
تکنولوژی‌ بکار رفته
پشتیبانی کمپانی و تیم توسعه دهنده
اکوسیستم
و عملکرد اون ارز در مدت زمان فعالیت

و برای انتخاب یک کمپانی نتورک مارکتینگ باید به موارد زیر توجه کرد

1محصول
2پوزیشن کمپانی و مدیریت کمپانی
3خط لیدرشیپ
4آموزش کمپانی
5پلن درآمدی
سربلند باشید
09164971311

حسن بکلو
حسن بکلو
7 ماه پیش

سلام دوستانی که میخواهند عضو دگ کویین بشوند بدانند این کار کلاهبرداری هرمی است و هر کس گرفتارش شد مجبور میشود برای نجات خود دیگران را هم با خودش گرفتار کند.بدانید که یک کلاهبرداری هرمی پیشرفته مبتنی بر اصول روانشناسی و استفاده علمی برداشت های غلط از اصول اقتصاد می باشد . برای اینکه بدانید واقعاً کلاهبردایه یا نه! با ۳شرط میتوانید یقین حاصل کنید.

۱ – بگویید مقداری دگ کویین دارم میخواهم برایم نقد کنید ببینید قبول می کنند یا نه؟

۲ در صورت قبولی چند تا دگ کویین آزاد زیر قیمت بخرید بدهید به ریال نقد کنند نه اینکه در دفتر کارشون نشان دهند که قابل تبدیل به پوله.

۳ اگر خدای نکرده دفتر کار براتون درست کردند خودتون مستقیماً از طریق صرافی به پول نقد کاغذی تبدیل کنید .تاکید میکنم پول کاغذی نه پول مجازی تو دفتر کارتون .

امید راد
امید راد
4 ماه پیش

من ۲ میلیون هزینه کردم و تا حلا ۱۰۰میلیون خودم و بچه‌هام هم پول بتناسب خریدشون رو به یورو دریافت کردن
به زودی وقتی دگ کوین یک یورو رو رد کرد خیلیا که الان ادعای کلاهبرداری دارن خودشون سریع خرید میکنن

آینده این ارز که مصرفیه هر واحدش هزار یورو رو هم رد خواهد کرد
۹میلیارد ازین ارز نوشته شده و نیازی به ماین نداره

شما فکرشو کن فقط کازینوهای لاس وگاس گردش مالی ماهانه ۱۰میلیارد دلاری داره

من دگهام رو نمیفروشم وام میدم به بانکهای جهانی و کشورها

آریا امینی
آریا امینی
17 روز پیش

بسه دیگه لطفا مردم قبل این با همین شعار کلی از بورس ضرر کردن و انگار بسشون نشده می خوان تکرار هم بکنن تا کی بی اطلاعاتی اخه بورسم همین سودارو توو دوران اوجش داد ولی چرا شکسست خورد من بهت میگم بخاطر زود باوری مردم این روشی که دگ کوین پیش گرفته کاملا شبیه روش های کلاهبرداران بزرگی مثل چارلز پانزی، ویلیام فلی میلر و … هست شما خودتون برید توو ویکی پدیا تحقیق کنید ببینید اصن چرا بهش میگن هرمی یا همون پانزی. بعدشم اگه به شما اوایل سود خوب و چشم نوازی ندن چطور میتونن جذب سرمایه ی بیشتری داشته باشن و حداکثر پول مردم رو به جیب بزنن

علیرضا محمدی
علیرضا محمدی
7 ماه پیش

عالی بود ، خدا خیرتون بده

Masiha قاضی فقط خداست ☝️
Masiha قاضی فقط خداست ☝️
7 ماه پیش

✔️👏 👏 ایووووول دمتون گرم عالیه 🙏👏 👏 🙋‍♂️

مسلم
مسلم
8 ماه پیش

این ارز دیجیتال وقتی توی سایتهای مرجع سرچ میشه اصلا وجود ندارد.
https://coinmarketcap.com/

مرتضی بهرامی
مرتضی بهرامی
5 ماه پیش
پاسخ  مسلم

من خیلی از ارزهای معتبر را میشناسم که در کوین مارکت کپ نیست و در صرافی های معتبر دیگه مثل کوینکس ترید میشوند.
دلیلتون منطقی نبود.
لطفا در پایان نظرتون هشتک نظر شخصی بذارید.

دوست من لطفا دلایل مرجعیت خودتون رو تغییر دهید.

یاسین
یاسین
5 ماه پیش

کوین مارکت کپ کارش بررسی ارزها و لیست کردنشون داخل سایتشه اگه از کلاهبرداری نبودنشون اطمینان حاصل بشه
ارزی که میگین توی کوینکس ترید میشه نام ببرید ما هم بدونیم!

مسعود بای
مسعود بای
2 ماه پیش
پاسخ  یاسین

ارزهای دیجیتالی که رفتار پولی دارن هیچکدوم توی کوین مارکت کپ و صرافی های متعدد و کیف پول های مختلف نمیرن.
یوآن کوین توی کدوم صرافی و کدوم کیف پول هاست؟
صرافی ملی چین و کیف پول مخصوص خودش.
مشکل اینجاست که دگ‌کوین رو با ارزهای دیجیتال نسل های قبل مقایسه میکنید.
ایران داره ارزی هایی رونمایی میکنه بنام تومان کوین و نشان ریال
به نظر شما توی کوین مارکت کپ و صرافی ها و کیف پول های دیگه میره؟
خیر
کریپتوکارنسی فیات ها هم مکانیسم قیمت گذاری شون و هم نحوه عرضه به بازارشون فرق میکنه.
لطفا در مورد کریپتو فیات ها تحقیق کنید دوست عزیزم

آنتی هکر
آنتی هکر
5 ماه پیش
پاسخ  مسلم

برای اینکه در صرافیها عرضه نمیشه و پلتفرم ویژه داره که با صرافی swipex فقط کار میکنه، ضمنا داداش دگ کوین پول دیجیتال هست نه ارز

Rasmnajat
Rasmnajat
8 ماه پیش

با سلام و خداقوت خدمت تمام دوستان عزیزتراز جان
سالها پیش یکی از دوستان عزیزم مثال جالبی برایم زد که خیلی جالب وظریف بود از این قرار‌‌‌‌‌‌؛
میگفت شماتاحالا 3هزارتومانی قلابی دیدی یا حتی 7هزاری قلابی؟
خب گفتم نه.!
گفتند دوست عزیزم پس چه پول قلابی را دیده اید گفتم : 2هزاری یا5هزاری
گفت:دقیقا اگر چیزی اصلش باشد قلابی و فیک هم وجود خواهد داشت.
پس دوستان عزیزتراز جان دقت کنید واگر به فیک و قلابی رسیدید بیشتر دقت کنید متشکرم

محمد کرامت
محمد کرامت
9 ماه پیش

من متاسفانه دیر فهمیدم . راهی هست ک بتونم پولمو بردارم؟

محمد آریا
محمد آریا
10 ماه پیش

واقعا دمتون گرم که اطلاع رسانی میکنین به مردم،

متأسفانه کشور ایران به خاطر سطح پایین اطلاعات مردم و مسائل اقتصادی ای که مردم دارن،

تبدیل شده به بهترین نقطه دنیا برای این نوع کلاهبرداری ها،

من تحقیق زیادی کردم در مورد دگ کوین از افراد متخصص حوزه ارزهای دیجیتال و کسانیکه در حوزه دیجیتال مارکتینگ، جز نفرات برتر ایران هستن،

همشون با تحقیقاتی که انجام دادند، متوجه شدن که این پروژه، یه پروژه کلاهبرداریه بزرگه که به روش پونزی در حال انجام هست، بیشترین نفراتی هم که درگیرش هستن از داخل ایرانه،

خواهشا حواستون به پول هاتون باشه، چون جبران این خسارت ها برای خیلیها غیر قابل جبرانه و زندگیشون رو نابود میکنه

آنتی هکر
آنتی هکر
5 ماه پیش

آره محمدآقا، این بابا الآن عاشق چشم و ابروی مردمه که مجانی بیاد منجیه مردم بشه، فرشته نجاته ایشون الان؟ واقعا متاسفم که بدون تحقیق به اطلاعات این سایت اعتماد میکنید.

عطا
عطا
1 سال پیش

دوستان و عزیزان دل
بجای پرداختن به تراوشات ذهنی یک فرد به مجامع بین الملل بپردازید.
برای تحقیقات درست در مورد هر رویدادی سعی کنی موتور جستجوگر گوگل را رفرنس قرار ندید.
اگر از گوگل استفاده میکنید و به دنبال اطلاعات موثق هستید باید به گوگل نیوز مراجعه کنید. چون خود گوگل اعلام میکنه اخبار موثق فقط در گوگل نیوز قابلیت رویت دارد.
حال وقتی شما در گوگل نیوز به فارسی این ارز دیجیتال و سرچ می کنید هیچگونه مطلبی را نمایش نمیدهد.
اما با سرچ انگلیسی اون به نتایج مثبت و منفی خواهید رسید که به شما در انتخاب یا رد این ارز بسیار کمک خواهد کرد.

پاندای بیکار 2
پاندای بیکار 2
1 سال پیش

تاریخش که مال امروز

مصطفی گلچین
مصطفی گلچین
1 سال پیش

مطلب خوبی بود اما کلیپ بیشتر شبیه برچسب گذاری بود و می‌خواست ذهن ببیننده رو شرطی کنه

Mira
Mira
1 سال پیش

سلام خسته نباشید.
ممنونم بابت مطلب مفیدی که گذاشتید.
من نمیدونستم که سایت کریپتو هندز هم کلاهبرداریه که دوستان تو کامنتا گفتن این سایت هم کلاهبرداری هستش..درکل متوجه شدم که تمام سایتای هرمی که ادعای سود های نجومی میکنن قطعا کلاهبرداری هستن
متاسفانه چند وقت پیش من زیر مجموعه گروهی دراین سایت شدم و خودشون دارن زیر مجموعه میارن برای ما و اینکه نمیخوام زیر مجموعه برام بیاد وسوالم الان از شما اینکه آیا میشه که از این سایت و پنل به طور کامل حذف شد؟خودمون میتونیم این کارو بکنیم؟
این سوال قطعا سوال خیلی از عزیزان دیگه هم هست ممنون میشم اگر پاسخ بدین و راهنمایی کنید…

محمد
محمد
1 سال پیش

دوستان قدیم یه ضرب المثل بود میگفت خر همون خره فقد پالونش عوض شده. قضیه الانه این پنل هستش با استفاده از ارز دیجیتال یه پنل هرمی درست کردن . شما اگ میخای واقعا قصدت اتریوم‌خریدنه برو صرافی هر چقد میخای اتریوم بخر سرمایه گذاری کن . فکر اینک با ۳۰۰ هزار تومن پولدار بشیو از سرت بکن بیرون. یه مطلب ساده بگم پولا فقد از دست پایین مجموعه به دست بالای مجموعه میرسه. شمام اگ واقعا درکت این هست این پولا خوردن داره خودت زرنگ میدونی پول افراد ساده را بخور

سهیل رادمهر
سهیل رادمهر
7 ماه پیش
پاسخ  محمد

بزرگوار شما اول برو یاد بگیر فقد رو درست بنویس فقط بعدش اظهارنظر کن

عقیل
عقیل
1 سال پیش

سلام دوستان کسی درمورد آربیستار اطلاع داره آیا این هم مثل بقیه کلاهبرداریه چون خیلی ازش مدارک موجوده؟؟؟!!

علی خان
علی خان
1 سال پیش
پاسخ  عقیل

اصلا کلاهبرداری نیست و کاملا قانونیه

علی خان
علی خان
1 سال پیش
پاسخ  عقیل

اگه خواستین میتونم مدارک مورد نیاز رو بهتون ارسال کنم

شریف زاده
شریف زاده
8 ماه پیش
پاسخ  علی خان

سلام اگه ادعای شما واقعی لطفا مدارک لازم فورا برام بفرستید

ارزهای دیجیتاللیست کامل
اخبار و مقالاتاخبار و مقالات بیشتر
صرافی ارزهای دیجیتالصرافی های بیشتر
دستگاه ماینر ارزهای دیجیتالدستگاه های بیشتر
موردی یافت نشد.
float
اطلس ارزدیجیتال پلاس
دوره‌ی جامع غیرحضوری صفر تا صد ارزهای دیجیتال،
آموزش تریدینگ، تحلیل تکنیکال و آشنایی با ماینینگ
۴,۰۰۰,۰۰۰
off
۲,۴۰۰,۰۰۰ تومان
+ ata ATA
off