نام کیف پول ارز دیجیتال فیس‌بوک از «Calibra» به «Novi» تغییر کرد

نام کیف پول ارز دیجیتال فیس‌بوک از «Calibra» به «Novi» تغییر کرد

پیرو اطلاعیه فیس‌بوک، نام کیف پول دیجیتال این شرکت تغییر می‌کند.

به گزارش دبلاک، کالیبرا (Calibra) سابق، کیف پولی که برای شبکه‌ ارز دیجیتال با‌ثبات فیس‌بوک (لیبرا) ساخته شده بود، هم‌اکنون نووی (Novi) نامیده می‌شود. هنگامی که این شبکه راه‌اندازی شود، کاربران قادر خواهند بود از طریق برنامه‌ای مستقل، علاوه بر فیس‌بوک مسنجر و برنامه‌های یکپارچه واتس‌اپ، به کیف پول خود دسترسی داشته باشند.

خالق کیف پول نووی که نووی فایننشال (Novi Financial) نیز نامیده می‌شود، یکی از شرکت‌های زیرمجموعه فیس‌بوک است که مانند کالیبرا، جدا از این غول فناوری فعالیت می‌کند. کیف پول برنامه‌ریزی شده که با لیبرا سازگار است و به گفته‌ این شرکت هم‌زمان با شبکه‌ لیبرا راه‌اندازی خواهد شد، به سیستم تأیید هویت دولتی و دیگر سیستم‌های ضد کلاه‌برداری نیز مجهز خواهد بود. در این اطلاعیه قید شده است:

ابتدا در یک سری از کشورها این کیف پول را با ویژگی‌هایی که امکان انتقال برون‌مرزی پول را به شکل سریع، ایمن و بدون کارمزدهای پنهانی فراهم می‌کنند، راه‌اندازی خواهیم کرد.

با وجود این که نام و ظاهر این کیف پول تغییر کرده، ولی رسالت آن همچون گذشته است. طبق اطلاعیه فیس‌بوک:

گرچه ما نام خود را از کالیبرا تغییر داده‌ایم، ولی تعهد بلندمدت خود را مبنی بر کمک به مردم سراسر جهان برای دسترسی به خدمات مالی مقرون به صرفه عوض نکرده‌ایم.

به گفته‌ دیوید مارکوس (David Marcus)، یکی از سازندگان لیبرا و رئیس نووی، این تغییر نام به منظور شفاف‌سازی پیام‌های حول ارز دیجیتال با‌ثبات تحت حمایت فیس‌بوک انجام گرفته است.

مارکوس در توییتر خود نوشت:

پس از معرفی لیبرا در تابستان گذشته، مشخص شد آشفتگی بیشتری نسبت به آنچه می‌خواستیم وجود دارد.

تغییر نام کالیبرا با موجی از استخدام توسط هر دو شرکت لیبرا و کیف پول تابع آن، که اواخر آوریل قصد داشت ۵۰ نفر را در ایرلند استخدام کند، همراه بود. این طرح، پس از تجدید ساختار برنامه‌های شبکه‌ لیبرا در این پروژه در ماه آوریل صورت گرفت. اکنون آن‌ها قصد دارند که علاوه بر توکن برنامه‌ریزی شده‌ لیبرا که با چندین ارز‌ مختلف همراه خواهد شد، انواع ارز‌های دیجیتال با‌ثبات را نیز بر اساس واحد‌های پول ملی متفاوت صادر کنند.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

2 دیدگاه
امیر مقدمی
امیر مقدمی
۳ سال قبل

سلام ببخشید یک کیف پول دیجیتالی می خواستم که تز لیبرا پشتیبانی کند

سپهر
سپهر
۴ سال قبل

خیلی هم عالی و خوببببب ???