خرید اتریوم کلاسیک

خرید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک در ۳ دقیقه! در سریعترین زمان و به راحتی و بدون احراز هویت طولانی، میتوانید برای خرید اتریوم کلاسیک Ethereum Classic از طریق سایت ارز دیجیتال اقدام نمایید. فروش اتریوم کلاسیک ETC با بهترین قیمت اتریوم کلاسیک امروز به همراه پشتیبانی ۲۴ ساعته

Ethereum Classic

13.9%

$31.78

۱,۹۴۶,۲۰۵ ت

Ethereum Classic
Ethereum Classic

اتریوم کلاسیک در حال رشد قیمت است!

اتریوم کلاسیک در ۲۴ ساعت گذشته حدود ۲۵۲.۴۸۳ میلیون دلار در جهان معامله شده و قیمت آن ۱.۰۱% از دیروز تغییر داشته است. خرید اتریوم کلاسیک در ایران با محاسبه قیمت جهانی آن که 31.78 دلار آمریکا بوده و قیمت تتر در بازار ایران که ۶۱,۲۳۹ تومان است، ۱,۹۴۶,۲۰۵ تومان خواهد بود. اتریوم کلاسیک نسبت به هفته گذشته نزدیک به ۱۳.۹۰% تغییر کرده و هم‌اکنون ارزش بازار آن معادل ۴.۶۸ میلیارد دلار است.
ارزش کل بازار 4.68 میلیارد دلار

حجم معامله 252.483 میلیون دلار

عرضه در گردش 210.7 میلیون دلار

نرخ تغییر 16.74 ۳۰ روزه

در کمتر از ۳ دقیقه خرید کنید!

۱

انتخاب ارزدیجیتال

از میان ۷۰۰ رمزارز، ارز دیجیتال مورد نظر خود را انتخاب و مقدار آن را تعیین کنید
۲

ثبت نام فوری

بعد از انتخاب مقدار لازم با وارد کردن شماره خود به سرعت یک حساب کاربری ایجاد کنید
۳

پرداخت

بعد از پرداخت مبلغ ارز مد نظر شما در حساب کاربری شما موجود می شود

چرا از میانبر ارزدیجیتال خرید کنیم؟

 • خرید تنها با ۱۰ هزار تومان

  با حداقل مبلغ ۱۰ هزار تومان خرید رمزارز خود را انجام دهید

 • کیف پول امن

  رمزارزهای خود را به صورت کاملا امن در کیف پول نگهداری کنید

 • کارمزد فروش صفر

  برای فروش رمزارزهای خود هیچ کارمزدی پرداخت نکنید

 • پشتیبانی ۲۴ ساعته

  ۷ روز هفته و ۲۴ ساعت شبانه روز آماده خدمات‌رسانی هستیم

نمودار اتریوم کلاسیک

درباره خرید اتریوم کلاسیک

اگر قصد خرید اتریوم کلاسیک را دارید، بهتر است قبل از خرید یک آشنایی کلی با این ارز دیجیتال داشته باشید. اتریوم کلاسیک (ETC) یک ارز دیجیتال است که بر روی بلاک چینی به نام اتریوم کلاسیک اجرا می‌شود. اتریوم (ETH) متفاوت از اتریوم کلاسیک بوده و به اصطلاح یک هارد فورک (نوعی انشعاب) از اتریوم کلاسیک است.

این پلتفرم همان هدف اصلی اتریوم را دنبال می‌کند؛ یعنی ارائه یک پلتفرم غیرمتمرکز برای اجرای قراردادهای هوشمند است؛ برنامه‌هایی که به‌دقت و بدون مداخله‌ شخص ثالث اجرا می‌شوند. قراردادهای هوشمند توافق‌هایی هستند که به کد نوشته و در بلاک چین ذخیره شده‌اند و به طور خودکار اجرا می‌شوند. قراردادهای هوشمند می‌توانند وظایف مختلفی نظیر انتقال وجه و تأیید هویت را انجام دهند.

چرا اتریوم کلاسیک از اتریوم جدا شد؟

جدایی اتریوم کلاسیک از اتریوم به‌دلیل جلوگیری از عواقب یک هک رخ داد. این هک در یک پروژه به نام دائو (The DAO) روی داد. دائو یک سازمان غیرمتمرکز بود که بیش از ۱۵۰ میلیون دلار ارز اتریوم (ETH) را در یک کمپین سرمایه‌گذاری جمع‌آوری کرده بود. دائو بر روی شبکه اتریوم ساخته شده بود و به سرمایه‌گذارانش حق رأی در مورد پروژه را می‌داد. با این حال، در ژوئن ۲۰۱۶، یک هکر با استفاده از باگی که در کدهای پروژه دائو وجود داشت توانست حدود یک‌سوم از اعتبارها (حدود ۵۰ میلیون دلار) را خالی کند.

طبق قوانین اتریوم هکر تا ۲۸ روز نمی‌توانست این مبلغ را برداشت کند و به این ترتیب توسعه‌دهندگان اصلی یک ماه فرصت داشتند تا به فکر چاره‌ باشند. اینجا بود که جامعه اتریوم با معضلی روبه‌رو شد که ۲ راه پیش روی داشت:

 • اجازه‌دادن به هکر برای نگهداری پول‌های دزدیده شده
 • مداخله‌کردن و تغییر کد به‌منظور بازگرداندن پول‌های به‌سرقت رفته

اکثریت جامعه به گزینه دوم رأی دادند که منجر به یک هارد فورک شد. بلاک چین اتریوم طی این هاردفورک به ۲ نسخه متفاوت تقسیم شد. نسخه جدید که پول‌های دزدیده شده را بازیابی کرد، اتریوم نام‌گذاری شد؛ درحالی‌که نسخه قدیمی که کد و تاریخچه اصلی را در بر داشت به اتریوم کلاسیک تغییر نام کرد.

هدف اتریوم کلاسیک

از زمان تقسیم، هدف پروژه اتریوم کلاسیک تبدیل‌شدن به یک شبکه پرداخت جهانی با استفاده از قراردادهای هوشمند بدون حاکمیت متمرکز است. اتریوم کلاسیک نیز مانند سایر ارزهای دیجیتال، به دنبال تبدیل‌شدن به یک ذخیره ارزش است که بتوان مانند پول، آن را ذخیره و مبادله کرد، به سرعت به وجه نقد تبدیل شود یا برای خرید دارایی دیگر مورداستفاده قرار گیرد.

تفاوت‌ اتریوم کلاسیک و اتریوم چیست؟

اتریوم و اتریوم کلاسیک هر دو پلتفرم‌های مبتنی بر بلاک چین هستند که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می‌کنند. هر دو از زبان برنامه‌نویسی سالیدیتی (Solidity)، ماشین مجازی اتریوم (EVM) استفاده می‌کنند. هر دو از یک بلاک چین شروع شده‌اند و هر دو از توکن‌های محلی به نام اتر (Ether) برخوردارند که برای پرداخت هزینه‌های تراکنش و تشویق شرکت‌کنندگان در شبکه استفاده می‌شوند.

با این حال، این دو تفاوت‌هایی نیز دارند:

 • اتریوم اکنون از سازوکار اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده می‌کند؛ اما اتریوم کلاسیک همچنان بر پایه سازوکار اجماع اثبات کار (PoW) است.
 • سقف عرضه توکن‌های اتریوم کلاسیک ۲۱۰.۷ میلیون واحد است؛ اما اتریوم حداکثر عرضه (Max Supply) خود را مشخص نکرده است.
 • اتریوم کلاسیک از اصل «کد قانون است» تبعیت می‌کند. به این معنا که قراردادهای هوشمند نباید توسط هیچ‌کس تغییر یا سانسور شوند؛ درحالی‌که اتریوم انعطاف‌پذیری بیشتر و توانایی بیشتری برای مداخله در موارد اضطراری یا ارتقاء دارد.
 •  اتریوم کلاسیک محافظه‌کارتر بوده و نسبت به تغییر، توسعه و اصلاح مقاومت می‌کند؛ درحالی‌که اتریوم پیشروتر بوده و تمایلش به نوآوری زیاد است.
 • اتریوم کلاسیک در مقایسه با اتریوم، محبوبیت کمتری در میان توسعه‌دهندگان و سرمایه‌گذاران دارد و تعداد کاربران آن کم است.
 • اتریوم کلاسیک امنیت کمتری نسبت به اتریوم دارد و ممکن است در مقابل حملات و باگ‌ها آسیب‌پذیرتر باشد.

آینده اتریوم کلاسیک

مسلماً هیچ‌وقت نمی‌توانیم اتریوم کلاسیک را با اتریوم مقایسه کنیم. اتریوم یک پروژه بسیار محبوب بین سرمایه‌گذاران و کاربران است که برنامه‌های توسعه آتی خود را به‌خوبی جلو می‌برد. آینده اتریوم کلاسیک در میان تحولات روبه‌رشد صنعت بلاک چین، با چالش‌ها و فرصت‌های بسیاری روبه‌رو است. اگرچه اتریوم کلاسیک ویژگی‌های مشترک بسیاری با اتریوم دارد، تأکید آن بر تغییرناپذیری و پایبندی به اصول اولیه فناوری بلاک چین می‌تواند آن را از رقبا متمایز کند و جامعه خاصی را جذب نماید.

توانایی متمایزشدن از سایر پلتفرم‌های بلاک چین برای اتریوم کلاسیک بسیار مهم است تا جایگاهی منحصربه‌فرد در بازار به دست آورد. با تمرکز بر حوزه‌هایی که تغییرناپذیری در آن نقش اساسی دارد، مانند مدیریت زنجیره تأمین و دیفای، اتریوم کلاسیک می‌تواند کاربرانی را که به حفظ یکپارچگی و شفافیت داده‌ها اهمیت می‌دهند، جلب کند.

ایجاد همکاری‌ها و شراکت‌های قوی با سایر پروژه‌ها و پلتفرم‌ها نیز عامل مهم دیگری در موفقیت اتریوم کلاسیک خواهد بود. اتریوم کلاسیک با گسترش اکوسیستم خود و انتقال ایده‌ها و فناوری‌ها می‌تواند جذابیت خود را افزایش دهد و به مخاطبان بیشتری دست یابد.

توسعه‌های نظارتی و پذیرش گسترده فناوری بلاک چین نیز نقش مهمی در شکل‌دهی آینده اتریوم کلاسیک خواهند داشت. با ایجاد چارچوب‌های نظارتی روشن توسط دولت‌ها و نهادها، این امر می‌تواند محیط مساعدی برای فعالیت اتریوم کلاسیک و جلب سرمایه‌گذاران نهادی ایجاد کند. در نهایت می‌توان گفت که آینده اتریوم کلاسیک به توانایی آن در سازگاری، نوآوری و پاسخگویی به نیازهای در حال تغییر صنعت بلاک چین بستگی دارد.

از کجا اتریوم کلاسیک بخریم؟

صرافی‌های داخلی، صرافی‌های خارجی و صرافی‌های غیرمتمرکز سه گزینه‌ای هستند که برای خرید اتریوم کلاسیک می‌توان به سراغشان رفت.

البته خرید از صرافی‌های خارجی گزینه چندان امن و مطمئنی برای ما کاربران ایرانی نیست؛ چون اولاً به‌دلیل ممنوعیت‌ها علیه ایران، ثبت‌نام و احراز هویت برای کاربران ایرانی بسیار دشوار و در برخی موارد غیرممکن است. ثانیاً حتی در صورت موفقیت در ایجاد حساب در صرافی‌های خارجی، اگر به هر دلیلی هویت ایرانی ما برملا شود ممکن است صرافی حساب ما را ببندد و سرمایه مربوطه را بلوکه کند.

این خطرات احتمالی موجب می‌شود خرید اتریوم کلاسیک از صرافی ایرانی و غیرمتمرکز گزینه‌های مطمئن‌تری باشند. علاوه بر امنیت، صرافی‌های ایرانی راحت و دردسترس هستند و به صورت تمام‌وقت خدمات پشتیبانی ارائه می‌دهند.

بااین‌وجود، اگر علاقه‌مند به خرید از صرافی‌های خارجی هستید کافیست مبلغ ریالی خود را در یک صرافی ایرانی به تتر یا هر استیبل کوین دیگری تبدیل کنید و سپس با تتر خریداری‌شده از یک صرافی خارجی، اتریوم کلاسیک بخرید.

روش‌های خرید اتریوم کلاسیک

به‌طورکلی برای خرید اتریوم کلاسیک از صرافی، دو راه دارید:

خرید مستقیم و فوری

در این روش، اتریوم کلاسیک را به صورت مستقیم از خود صرافی می‌خرید؛ یعنی ارز دیجیتال را از یک شخص ثالث (به‌عنوان فروشنده) نمی‌خرید. در این حالت، ارز دیجیتال خریداری‌شده به سرعت به حساب شما منتقل می‌شود.

خرید همتا به همتا

در این روش، شما اتریوم کلاسیک را از یک شخص ثالث (فروشنده) می‌خرید و صرافی تنها یک واسطه است. کافیست سفارش خود را برای خرید یا فروش مقدار اتریوم کلاسیک موردنظر در صرافی ثبت کنید و منتظر بمانید تا شخص دیگری سفارش شما را بردارد و با شما وارد معامله شود. در این حالت، صرافی پلتفرم واسطی است که خریدار و فروشنده را به یکدیگر می‌رساند.

مراحل خرید اتریوم کلاسیک از ارزدیجیتال

خرید اتریوم کلاسیک از وب‌سایت ارزدیجیتال راحت‌ترین گزینه پیش روی شماست. شما برای خرید اتریوم کلاسیک کافی است مراحلی را که در ادامه توضیح داده شده است را دنبال کنید:

۱. به بالای همین صفحه بروید و از ویجت سمت چپ صفحه، در فیلد ETC مقدار اتریوم کلاسیکی را که می‌خواهید بخرید را وارد نمایید.

۲. معادل تومانی مبلغ لازم برای خرید این مقدار اتریوم کلاسیک در فیلد زیرین آن نمایش داده می‌شود. روی گزینه «خرید اتریوم کلاسیک» کلیک کنید.

۳. شماره موبایل خود را در فیلد مربوطه وارد کنید و روی گینه «ارسال کد» کلیک کنید.

۴. یک کد ۶ رقمی برایتان پیامک می‌شود. این کد را در فیلد مربوطه تایپ کنید تا شماره موبایلتان تأیید شود.

۵. دو فیلد جدید برای «کد ملی» و «تاریخ تولد» در ویجت ظاهر می‌شود. اطلاعات لازم را وارد کنید و روی گزینه «پرداخت آنلاین» کلیک کنید. دقت کنید پرداخت فقط از طریق کارت‌بانکی‌ای امکان‌پذیر است که متعلق به کد ملی وارد شده در همین مرحله باشد.

۶. سپس روی دکمه «ارسال به درگاه» بزنید تا به صفحه پرداخت هدایت شوید. پس از تکمیل پرداخت، خرید شما تکمیل می‌شود.

در واقع، پس از خرید، یک حساب با همان کد ملی که در مراحل قبل وارد کرده‌اید در صرافی برای شما ایجاد می‌شود و از طریق این حساب به اتریوم کلاسیک‌های خریداری‌شده دسترسی خواهید داشت. اگر حساب احراز هویت‌شده با همان شماره موبایل و کد ملی (که در مراحل خرید وارد کرده‌اید) در صرافی دارید، می‌توانید بلافاصله توکن‌های اتریوم کلاسیک خود را برداشت کنید. یعنی کافی است آدرس کیف پول خود را وارد کنید و اتریوم کلاسیک خود را به کیف پولتان انتقال دهید. البته برای انتقال لازم است مراحل احراز هویت را از قبل برای این حساب تکمیل کرده باشید.

سؤالات متداول

 • آیا برای خرید اتریوم کلاسیک باید بدانیم این ارز دیجیتال چطور کار می‌کند؟
  خیر؛ برای خرید ارز دیجیتال اتریوم کلاسیک نیازی نیست نحوهٔ کارکرد و جزئیات فنی شبکه‌های آن و زیرساخت‌های بلاک چینی را بدانید. با خواندن سؤالات متداول این صفحه تا حد زیادی به ماهیت و نحوه .کارکرد این ارز دیجیتال پی خواهید برد.
 • میانبر خرید اتریوم کلاسیک ارزدیجیتال چیست؟
  میانبر یا ویجت خرید ETC ارزدیجیتال، ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید در عرض چند ثانیه از بین بیش از ۷۰۰ رمز ارز بازار خرید کنید. احراز هویت در میانبر بسیار ساده و تنها در عرض چند ثانیه انجام می‌گیرد. پس از خرید و فروش نیز موجودی حساب شما در صرافی تغییر خواهد کرد
 • آیا خرید و فروش اتریوم کلاسیک گزینه خوبی برای سرمایه گذاری است؟
  به طور کلی خرید و فروش ارزهای دیجیتال مشهور گزینهٔ مطمئن‌تری نسبت به ارزهای دیجیتال ناشناخته هستند. تتر نیز به‌عنوان یکی از ارزهای دیجیتال بزرگ بازار، ریسک کمتری نسبت به ارزهای کمترشناخته‌شده دارند.
 • آیا امکان خرید اتریوم کلاسیک با تومن یا ریال وجود دارد؟
  بله؛ در ویجت ارزدیجیتال تنها می‌توانید با ریال (تومن) توکن ETC بخرید. در صورت فروش توکن در ویجت نیز پول در قالب ریال به حساب شما واریز می‌شود.
 • کارمزد خرید اتریوم کلاسیک در میانبر ارزدیجیتال چقدر است؟
  در حال حاضر کارمزد خرید اتریوم کلاسیک از میانبر ۰.۱ درصد است. کارمزد فروش نیز صفر است.
 • اگر بعد از خرید اتریوم کلاسیک چیزی وارد حسابم نشد، چه کار کنم؟
  در صورتی که پس از تکمیل خرید، اتریوم کلاسیک وارد حساب شما در صرافی نشد، می‌توانید در ۲۴ ساعت شبانه روز و هفت روز هفته از طریق پشتیبانی نسبت به پیگیری سفارش اقدام کنید.
 • آیا برای خرید اتریوم کلاسیک باید کارمزد شبکه پرداخت کنم؟
  خیر؛ در صورتی که از طریق میانبر خریدتان را انجام داده باشید، ETC به حسابتان روی صرافی منتقل می‌شود و نیازی به پرداخت کارمزد شبکه نیست.
 • چطور در این صفحه اتریوم کلاسیک بفروشم؟
  برای فروش ETC در میانبر ارزدیجیتال تنها کافی است از بالای صفحه، گزینه فروش را انتخاب کنید. دقت کنید که پیش از فروش، ارزهای دیجیتال شما باید در کیف پول صرافی باشد و امکان فروش ارزها از کیف پول شخصی شما در میانبر وجود ندارد.
 • حداقل میزان خرید ETC در ویجت خرید ارزدیجیتال چقدر است؟
  در حال حاضر شما می‌توانید با حداقل ۱۰ هزار تومن، از ویجت ارزدیجیتال اتریوم کلاسیک بخرید.
 • آیا خرید و فروش ETC در ویجت ارزدیجیتال مطمئن است؟
  بله؛ خرید و فروش ETC در میانبر ارزدیجیتال کاملاً مطمئن است. احراز هویت شما در بستری کاملاً امن انجام می‌گیرد و بلافاصله بعد از خرید نیز توکن‌های شما روی کیف پول صرافی‌تان شارژ می‌شود.
 • آیا خریدوفروش ETC در ایران مالیات دارد؟
  خیر؛ در حال حاضر هیچ مالیاتی برای خرید و فروش ETC در ایران در نظر گرفته نشده است.
 • بعد از خرید، ETC هایی که خریدم کجا ذخیره می‌شود؟
  بلافاصله پس از خرید در میانبر ارزدیجیتال، ارزهای دیجیتال و توکن‌های ETC خریداری‌شده شما به حسابتان در صرافی اضافه خواهد شد.
 • چقدر طول می‌کشد خریدم تکمیل شود؟
  خرید و فروش اتریوم کلاسیک در ویجت ارزدیجیتال آنی است.
 • آیا در خرید و فروش ارزهای دیجیتال با میانبر ارزدیجیتال کارمزد اضافه دریافت می‌شود؟
  خیر؛ در صورتی که از میانبر ارزدیجیتال خرید کنید، هیچ کارمزد اضافه‌ای برای خرید ETC از شما دریافت نخواهد شد.
 • احراز هویت در میانبر ارزدیجیتال چقدر طول می‌کشد؟
  شما می‌توانید در کمتر از ۳۰ ثانیه احراز هویتتان را تکمیل کنید.
زبید‌ه‌کاکلی‌‌مدرن
زبید‌ه‌کاکلی‌‌مدرن
2 ساعت قبل

همه‌خودشون‌اماده‌کردند‌برا‌هاوینگ‌
هرچه‌زودتر‌بخرید‌که‌جا‌نمونید

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 هفته قبل

22 دلار خرید 40 فروش

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 هفته قبل

اتریوم بخرید بجای اتریوم کلاسیک

Morteza.M
Morteza.M
1 هفته قبل

دوستان ارز DOGGO را بررسی کنید.
فقط یک‌دهم سکه‌هاش در گردشه و ۹۰ درصد دست تیم سازنده است.
پتانسیل اینکه بتونه رشد پرقدرتی داشته باشه را دارد.
با مطالعه و تحقیق خرید کنید.
ان شاءالله سود ببرید.

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 هفته قبل

تا میتونید خرید کنید و نگهدارید سود بزودی می برید صبور باش

ÁMIR
ÁMIR
1 هفته قبل

این پروژه قدیمه اتریومه برای خریدش اشتباه نکنید
یعنی منسوخ شدس

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 هفته قبل

بخرید تا 100نگهدارید

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 هفته قبل

بخرید

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
1 هفته قبل

فقط بخرید زیر ۷۰ دلار نفروشید

کاربر تازه‌وارد
کاربر تازه‌وارد
2 هفته قبل

فقط خرید

guest

استفاده از محتوای توهین‌آمیز، غیراخلاقی، دیدگاه‌های غیراقتصادی، تبلیغات و اطلاعات تماس یا لینک‌های نامرتبط ممنوع است.

نقض قوانین ممکن است منجر به عدم تأیید دیدگاه‌ها یا مسدودسازی حساب کاربران شود.

0 دیدگاه