بایننس به کپی کردن از اسناد صرافی بیتمکس متهم شد

بایننس به کپی کردن از اسناد صرافی بیتمکس متهم شد

صرافی «بیتمکس» که مقر آن در کشور سیشل قرار دارد، «بایننس» را به کپی کردن بخشی از اسنادش که از آن برای راه‌اندازی نسخه آزمایشی قراردادهای آتی کمک گرفته، متهم کرده است.

به‌گزارش «کوین تلگراف»، حساب بیتمکس در توییتر روز گذشته نوشت:

به بایننس بابت راه‌اندازی نسخه آزمایشی قراردادهای آتی تبریک می‌‌گوییم. خوشحالیم که از خواندن اسنادمان لذت بردید، ما هم موقع نوشتنش همین حس را داشتیم!

بیتمکس در این توییت تصویری از جزئیات سیستم «برداشتن خودکار اهرم» (Auto Deleveraging) بایننس را منتشر کرد که در خصوص قراردادهای آتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. پس از مقایسه تصویر و نمونه مشابه این بخش در بیتمکس، می‌توان فهمید که عینا شبیه یکدیگرند:

بایننس به کپی کردن از اسناد صرافی بیتمکس متهم شد

نوشته موجود روی سایت بایننس

بایننس به کپی کردن از اسناد صرافی بیتمکس متهم شد

اسناد بیتمکس

مدیرعامل بیتمکس، «آرتور هیس»، با انتشار یک تصویر طنز به این خبر واکنش نشان داد. وی نوشت:

می‌تونم تکالیفت رو کپی کنم؟

آره فقط یه کم تغییرش بده که خیلی تابلو نباشه.

فقط یکم!

کمی پس از این اتفاقات توجه «چانگپنگ ژائو» به مسئله جلب شد. وی به سرعت در پاسخ نوشت:

شرم بر ما!

در این باره پوزش می‌طلبیم. قبل از استفاده و در روند پیش‌نویس اصلا متوجه آن نشدیم (خودمان اسناد بیتمکس را نخوانده بودیم). در اسرع وقت نسبت به پاک کردن یا اصلاح آن اقدام می‌کنیم.

پس از اعتراف مدیرعامل صرافی بایننس به کپی بودن اطلاعات، بسیاری از کاربران چنین اظهارنظری را مفید ارزیابی کردند. این در حالی بود که به عقیده برخی دیگر این قبیل فرایندهای کپی-پِیستی ناشی از فشارها برای ساخت و عرضه مداوم محصولات و خدمات در این فضا است؛ فضایی که با سرعت در حال پیشرفت است.

هیس نیز در پاسخ به توییت چانگ‌پنگ ژائو، ضمن انتشار تصویری از حرکت مدیر بایننس قدردانی کرد.

بایننس به کپی کردن از اسناد صرافی بیتمکس متهم شد

بایننس تا به اینجا برنامه‌های آزمایش دو پلتفرم تبادل قراردادهای آتی خود را به اجرا گذاشته و اوایل ماه جاری نیز شاهد عرضه سیستم وام‌دهی ارزهای دیجیتال‌اش بودیم. بر اساس گفته‌های مدیرعامل این صرافی، پلتفرم کامل قرادادهای هوشمند بایننس، ماه سپتامبر (مهر) عرضه خواهد شد.

تابستان امسال، هیس با اتهاماتی از جانب «نوریل روبینی» مواجه شد. روبینی ادعا کرده که اجرای سیاست‌های شناخت مشتری و ضد پولشویی به خوبی و بر طبق قانون صورت نگرفته‌اند؛ وی حتی بیتمکس را متهم کرده که قوانین اوراق‌بهادار در آمریکا را زیر پا گذاشته است.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات‌متحده (CFTC) در حال بررسی صرافی بیتمکس است تا بفهمد که آیا این صرافی دسترسی شهروندان آمریکایی را به پلتفرم خود تسهیل کرده است یا نه.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه