جنگ تصاحب قدرت در بیت مین؛ تحویل دستگاه‌های استخراج جدید متوقف شد!

جنگ تصاحب قدرت در بیت مین؛ تحویل دستگاه‌های استخراج جدید متوقف شد!

تشدید جنگ تصاحب قدرت در بزرگ‌ترین شرکت تولیدکننده تجهیزات استخراج بیت کوین جهان، باعث شده است که تحویل سفارشات جدید این شرکت متوقف شود.

به گزارش دیکریپت، میکره ژان (Micree Zhan)، هم‌بنیان‌گذار شرکت بیت مین که قبلاً به‌دلیل اختلافات داخلی برکنار شده بود، حالا کنترل کارخانه این شرکت در شنزن را به‌دست گرفته است و اجازه نمی‌دهد دستگاه‌های استخراج جدید برای مشتریان ارسال شود.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، یکی از کارمندان بیت مین مدعی شد که کامیون‌های باری حق ورود به کارخانه را ندارند. کارمندان کارخانه مجبور هستند از دستورات نماینده قانونی شرکت که در حال حاضر میکره ژان است، اطاعت کنند.

جنگ تصاحب قدرت در بیت مین؛ تحویل دستگاه‌های استخراج جدید متوقف شد!

از سوی دیگر، مشتریان مدعی شدند که پول دستگاه‌های استخراج را از پیش پرداخت کرده‌اند و این مبالغ به حساب یکی از شرکت‌های تابع بیت مین منتقل شده است.

تنش بین ژان و شریکش ژیهان وو (Jihan Wu)، بر سر این موضوع است که چه کسی کنترل موقعیت نماینده قانونی شرکت را بر عهده داشته باشد. تحت قوانین کشور چین، دارنده این موقعیت دارای قدرت گسترده و اساسی خواهد بود. کسی که نماینده قانونی شرکت باشد، قدرت امضای اسناد قانونی را در اختیار خواهد داشت و به‌نوعی می‌توان او را مدیرعامل شرکت دانست.

جنگ تصاحب قدرت در بیت مین؛ تحویل دستگاه‌های استخراج جدید متوقف شد!
رسید بیت مین با مهر میکره ژان

درگیری ژان و وو برای کنترل کسب‌وکارشان، اوایل این ماه دوباره به تیتر اصلی اخبار حوزه ارزهای دیجیتال بدل شد. طبق گزارش‌ها، چند روز پیش ژان چند محافظ امنیتی استخدام کرده و برای تصاحب دفتر اصلی بیت مین در پکن اقدام کرده است. براساس اعلام خبرگزاری‌های محلی، میکره ژان به کارمندان و سهام‌داران بیت مین نامه‌ای ارسال کرده و گفته است که دفتر بیت مین حالا تحت کنترل او قرار دارد. او از کارمندان خواسته است تا از او پیروی کنند و به سر کارشان بازگردند.

از طرف دیگر، بیت مین هرگونه اختیار ژان را در امور این شرکت تکذیب می‌کند. این شرکت در اطلاعیه خود مدعی شده است که ژان موقعیت خود را از دست داده است و این شرکت در حال تنظیم شکایت علیه او است.

تاکنون کشمکش برای کنترل بیت مین تأثیر کمی بر فعالیت‌های روزانه این شرکت گذاشته بود و شرایط به‌گونه‌ای نبود که خط تولید این شرکت متوقف شود. در اوایل ژوئن، شرکت ریوت بلاک چین (Riot Blockchain) اعلام کرد ۱,۰۰۰ دستگاه نسل جدید Antminer S۱۹ Pro را از بیت مین با قیمت ۲.۳ میلیون دلار خریداری کرده است.

با این حال، با توجه به گزارش‌هایی مبنی بر توقف تحویل سفارشات، جنگ بین وو و ژان این بار رسماُ بر فعالیت‌های بیت مین تأثیر گذاشته است و می‌تواند به این شرکت آسیب برساند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه