افت ۴۰ درصدی قیمت بیت کوین اس‌وی به دنبال وعده‌های توخالی کریگ رایت

افت ۴۰ درصدی قیمت بیت کوین اس‌وی به دنبال وعده‌های توخالی کریگ رایت

ارز دیجیتال بحث برانگیز بیت کوین اس‌وی بعد از اینکه حامی اصلی آن نتوانست اثبات کند که به ۹ میلیارد دلار بیت کوین دسترسی دارد، در مدت یک شب ۱۷ درصد کاهش قیمت را تجربه کرد.

به گزارش کوین تلگراف، سرمایه‌گذاران بیت کوین اس‌وی که در هفته اخیر و بعد از افشاگری‌های جدیدی که در پرونده کریگ رایت اتفاق افتاد، سودهای بزرگی به دست آورده بودند، ۲۴ ساعت سختی را پشت سر گذاشته‌اند.

پس از آنکه رایت قول داده بود ثابت کند کلیدهای خصوصی بیت کوین‌های منسوب به ساتوشی ناکاموتو را در اختیار دارد، بیت کوین اس وی که یکی از هاردفورک‌های بیت کوین است و رایت ادعا می‌کند بیت کوینِ اصلی است، رکورد قیمتی خود را زد و به ۴۳۶ دلار رسید.

اما در این جریان، رایت ناامید شد. بنابه ادعای وکیل کریگ رایت، کد حاوی کلید خصوصی که از آن با عنوان «قاصد» یاد می‌شود، و قرار بود هویت او را به عنوان مالک میلیاردها دلار بیت کوین اثبات کند، در واقع حاوی هیچ اطلاعاتی در مورد کلیدهای خصوصی نیست.

«آندرس ریورو» (Andres Rivero) در این مورد گفت:

فایلی که دریافت شد حاوی هیچ اطلاعاتی در مورد کلیدهای خصوصی نبود.

حتی قبل از انتشار عمومی این خبر، افت قیمت بیت کوین اس‌وی شروع شده بود و در زمان تنظیم این خبر به ۲۶۳ دلار رسیده است که ۴۰ درصد کمتر از بالاترین قیمت آن است که در ۱۵ ژانویه (۲۵ دی) ثبت شد.

در حالی که قیمت بیت کوین در روزها و هفته‌های اخیر، سطوح جدیدی را تست کرده است، اما شانس و اقبال بیت کوین اس‌وی به صورت تفکیک ناپذیری با پیشرفت‌های کریگ رایت گره خورده است. این موضوع دست‌مایه طنز و به باعث سخره گرفتن رایت در شبکه‌های اجتماعی شده است.

بیت کوین اس‌وی حالا موقعیت خود به عنوان چهارمین ارز دیجیتال برتر از لحاظ ارزش بازار را که به طور موقت به چنگ آورده بود، از دست داده است. هاردفورک دیگر بیت کوین، یعنی بیت کوین کش، با سود ۷ درصدی در ۲۴ ساعت اخیر، جای بیت کوین اس‌وی را در رتبه چهارم گرفته است.

در میان ۲۰ ارز دیجیتال برتر، فقط عملکرد دش مطابق بیت کوین اس‌وی بوده. این ارز دیجیتال پس از رشد خوبی که در اوایل ژانویه داشت، حالا ۱۵ درصد کاهش قیمت داشته است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
محمد گل ریکی
محمد گل ریکی
۴ سال قبل

من چند سال قبل بفکرم رسید که بیت کویین با چه پشتیبانی به این اعتبار رسیده برای مثال پول هرکشور پشتیبان آن دولت وبانک مرکزی آن کشور هست چند مدت قبل یکی دریه رسانه ای پاسخ خوبی داددولت ها قبلاً سکه طلا بجای پول داشتند الان سکه طلا تبدیل به اسکناس کاغذی شده بیت کویین هم مثل این ها بعضی میگویند که رباط های که در معدن طلا استخراج می کنند ماینر ها سرکارگرشان هستند وپاداش می گیرند و بعضی می گویند ماینر ها کارت گرافیک هستند درسراسر دنیا درانترنت به گیم نت ها کمک می کنند و به بازی رایانه ای کمک می کنند وپاداش می گیرند

علي رضا صدفي
علي رضا صدفي
۴ سال قبل

شايد به نظر بعضي از دوستان رايت يك آدم متقلب و حيله گر باشه، كه البته هست ولي برنده اين رشد نجومي بيتكوين sv هم همين آقاي رايته كه با پامپ قيمتش و فروش اون با قيمت هاي كذاي به خيلي از مردم حتي همين هموطنان خودمون پول هنگفتي به جيب زده هر چند من تاريخ ٢٢ به دوستان تو صفحه bsv هشدار دادم كه يك پامپه اما متاسفانه خيلي از هموطناي خوبمون پولشونو از دست دادند

Alidastan
Alidastan
۴ سال قبل

منم همون موقع هشدار دادم بهشون ولی کسی گوش نکرد
گفته بودم وقتی یه روزه کندل سبز رو به قله به این شدت میبینی شک کن و فرار کن