سختی استخراج بیت کوین همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۸,۰۰۰ دلار رکورد زد

سختی استخراج بیت کوین همزمان با رسیدن قیمت بیت کوین به ۱۸,۰۰۰ دلار رکورد زد

امروز سختی استخراج بیت کوین ۸.۹ درصد افزایش پیدا کرد و نرخ هش نیز به بیش از ۱۳۰ اگزاهش بر ثانیه رسید. با توجه به این افزایش، تنها ۵ درصد با رکورد سختی استخراج شبکه فاصله داریم.

به گزارش کوین تلگراف، همزمان با افزایش قیمت بیت کوین به بالا‌ترین قیمت دو سال گذشته، سختی استخراج شبکه این ارز دیجیتال هم روند صعودی خود را ادامه می‌دهد. این در حالی است که قیمت بیت کوین طی هفته گذشته چند بار تا مرز ۱۹,۰۰۰ دلار بالا رفته و تا ۱۷,۰۰۰ دلار اصلاح شده است.

بر اساس داده‌های درون زنجیره‌ای گلاسنود (Glassnode)، سختی استخراج بیت کوین امروز با رشدی ۸.۹ درصدی همراه بود. شایان ذکر است که درحال حاضر سختی استخراج شبکه بیت کوین فاصله‌ای ۵ درصدی با اوج خود دارد که ماه گذشته ثبت شده بود.

داده‌های گلاسنود از سختی شبکه بیت کوین
داده‌های گلاسنود از سختی شبکه بیت کوین

افزایش سختی استخراج نشانگر شروع چرخه‌های صعودی در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۶ بوده است، هر چند باید دید که آیا روند صعودی اخیر بیت کوین که در ۳ درصدی رسیدن به قله خود بوده است در بلندمدت باقی خواهد ماند یا نه. قیمت بیت کوین هفته گذشته ۱۱ درصد افت کرد؛ به‌گفته بسیاری از کارشناسان، دلیل این امر این بود که تعداد زیادی از نهنگ‌ها دارایی‌های خود را به صرافی‌ها انتقال دادند. قیمت بیت کوین در زمان نگارش این مطلب حدود ۱۸۵۰۰ دلار است.

افزایش سختی استخراج بیت کوین می‌تواند به‌معنای افزایش کارمزد‌ها برای کاربران و همچنین افزایش زمان لازم برای ایجاد یک بلاک باشد. علاوه بر این، تعداد تراکنش‌های تأییدنشده در ممپول (MemPool) (مکانیسمی برای ذخیره اطلاعات بر روی تراکنش‌های تأییدنشده) بیت کوین هم افزایش پیدا می‌کند. بنا بر تخمین‌ها و محاسبات وب‌سایت ارن (Earn)، کارمزد تراکنش بهینه بیت کوین در حال حاضر ۱۴,۲۷۲ ساتوشی و یا تقریبا ۲.۶۰ دلار است.

بلاک چین اتریوم نیز اخیراً رکورد‌های جدیدی را ثبت کرده است. طبق گزارش گلاسنود، سختی استخراج این شبکه در روز جمعه و به‌دنبال کاهش قیمت اتریوم از بیش از ۶۰۰ دلار در ۲۳ نوامبر به ۵۱۳ دلار، در بالا‌ترین سطح دو سال اخیر خود قرار داشته است. این سقوط قیمت تنها در عرض ۳ روز اتفاق افتاد.

نرخ هش شبکه نشان می‌دهد که چه مقدار قدرت محاسباتی به تأیید تراکنش‌های بیت کوین اختصاص یافته است که در ماه اکتبر با کاهش نرخ هش، سختی استخراج بیت کوین به بالاترین قله خود رسید. داده‌های وب‌سایت بلاک چین نشان می‌دهد که این استاندارد بیش از ۲۷ درصد بین ۱۷ اکتبر و ۲ نوامبر کاهش یافته است و از ۱۴۶.۵ اگزاهش بر ثانیه به ۱۰۶.۶ اگزاهش در ثانیه رسیده است. بنا بر آمار منتشرشده، نرخ هش بیت کوین در حال حاضر ۱۳۰.۱۵ اگزاهش در ثانیه است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه