درآمد ۳۸۰ میلیون دلاری استخراج‌کنندگان بیت کوین در ماه گذشته

درآمد ۳۸۰ میلیون دلاری استخراج‌کنندگان بیت کوین در ماه گذشته

طبق داده‌های جدیدِ جمع‌آوری‌شده توسط تیم تحقیقاتی خبرگزاری «The Block»، درآمد ماینر‌های بیت کوین در ماه مارس، ۳۸۰.۱ میلیون دلار برآورد شده است.

به گزارش این خبرگزاری، همان طور که در نمودار زیر نشان داده شده، این رقم در مقایسه با ماه فوریه، ۲۵ درصد کاهش یافته است. این آمار بر اساس این فرض است که ماینر‌ها بلا‌فاصله موجودی بیت کوین خود را می‌فروشند و قیمت نیز با قیمت بسته شدن کندل‌های روزانه محاسبه شده است.

درآمد ۳۸ میلیون دلاری استخراج‌کنندگان بیت کوین در ماه گذشته
نمودار درآمد یک ماهه ماینر‌های بیت کوین

همانطور که لری سرمک (Larry Cermak)، در گزارش ماه مارس خود اشاره کرده بود، بخش عمده‌ی این درآمد، به شکل پاداش بلاک بوده است. در زمان ارائه این آمار، ماینر با استخراج هر بلاک در شبکه، ۱۲.۵ بیت کوین دریافت می‌کرده است. این رقم، تا ماه دیگر، طی رویداد هاوینگ به ۶.۲۵ بیت کوین کاهش خواهد یافت.

کارمزدهای تراکنشی که توسط کاربران شبکه‌ی بیت کوین پرداخت می‌شود، حدود ۲.۱۲ درصد از کل درآمد ماینرها بوده است.

طبق گزارش‌ها، ماینر‌ها‌ی بیت کوین در سال ۲۰۱۹، حدود ۵ میلیارد دلار درآمد داشته‌اند. این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۸ که درآمد ماینر‌های بیت کوین ۵.۲۶ میلیارد دلار برآورد شده بود، کاهش یافته است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
شاهین
شاهین
۴ سال قبل

بعدازهاوینگ بیت اگرقیمتابالانره سودخوبوماینرایی میبرن که برق ارزون یارایگان دارن

هیرو
هیرو
۴ سال قبل

فکر میکنم در تایپ عدد عنوان مقاله اشتباه شده
380

محمد آذرنیوار
محمد آذرنیوار
۴ سال قبل
پاسخ  هیرو

درسته ممنون اصلاح شد