اتفاقی عجیب: ۱۰۰۰ بیت کوین که ۹ سال پیش استخراج شده بود پیدا شد!

اتفاقی عجیب: ۱۰۰۰ بیت کوین که  ۹ سال پیش استخراج شده بود پیدا شد!

شخصی که سال‌ها قبل برای سرگرمی بیت کوین استخراج می‌کرد، یک کیف پول قدیمی پیدا کرده است که ۱,۰۰۰ بیت کوین، و به همین تعداد از فورک‌های بیت کوین در آن موجود است.

به گزارش کوین تلگراف، در ۱۰ مارس (۲۰ اسفند)، پستی توسط یک کاربر که خود را «تازه‌وارد» عنوان می‌کرد، در انجمن بیت کوین تاک منتشر شد. او ادعا می‌کرد که بعد از وقفه‌ای طولانی به دنیای ارزهای دیجیتال بازگشته است و برای دستیابی مجدد به بیت کوین‌های قدیمی‌اش کمک می‌خواهد.

این شخص با نام کاربری «whoamisoon» ادعا کرد که سال‌ها قبل تعدادی بیت کوین با کارت گرافیکی ماین کرده است و اخیراً در یک فلش USB فایلی با نام «Wallet.dat» پیدا کرده است.

این ماینر سابق در انجمن بیت کوین تاک به دنبال این بود که برای نحوه جابه‌جایی بیت کوین‌ها از کیف پول از کاربران مشاوره بگیرد. همچنین او این سوال را پرسید که آیا به همین اندازه بیت کوین کش دارد، و اینکه چگونه می‌تواند بیت کوین کش را بفروشد.

این کاربر از اینکه می‌تواند به تعداد زیادی از کوین‌های فورک شده از بیت کوین دسترسی داشته باشد شگفت‌زده شد و نوشت:

نمی‌دانستم که تعداد هاردفورک‌ها انقدر زیاد است. فوق‌العاده است!

اندکی بعد و در همان روز، انتقال ۱,۰۰۰ بیت کوین که در ۲۴ آگوست ۲۰۱۰ (۲ شهریور ۱۳۸۹) ماین شده بود، در بلاک چین بیت کوین شناسایی شد. این انتقال باعث شروع گمانه‌زنی‌هایی شد مبنی بر اینکه کوین‌ها به whoamisoon تعلق دارد. به نظر می‌رسد این بیت کوین‌ها به کیف پول صرافی کوین بیس انتقال داده شده است.

در تاریخ ۱۲ مارس (۲۲ اسفند) این شخص دوباره به بیت کوین تاک برگشت تا از همه کسانی که او را راهنمایی کرده‌اند تشکر کند. او گفت:

از تمام پیشنهادات شما متشکرم. بازگشت بسیار خوبی بود و با گرم‌ترین استقبال از سوی شما همراه شد. باید به این راه ادامه دهیم، این می‌تواند به افراد بیشتری که وضعیتی مشابه من دارند کمک کند.

این کاربر بیت کوین‌های خود را قبل از ۱۳ مارس (۲۳ اسفند) و قبل از سقوط شدید قیمت‌ها، نقد کرده است. احتمالا او هر واحد را در حدود قیمتی ۷,۵۰۰ تا ۸,۰۰۰ دلار فروخته و ۷.۵ تا ۸ میلیون دلار بدست آورده است. ارزش روز بیت کوین کش و بیت کوین اس وی متناظر نیز حدود ۵۰۰,۰۰۰ دلار است.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

11 دیدگاه
jalilnez
jalilnez
۴ سال قبل

خیلی بچگانه به نظر میرسه و توجیه خوبی برای افت قیمت بیت کوین نیست

حسن مشکاتی
حسن مشکاتی
۴ سال قبل

شاید ایشون باعث کاهش شدید قیمتها شده ان؟

hossein
hossein
۴ سال قبل

خوش به حالش. من از 4 سال پیش میخواستم وارد این کار بشم اما مردم فقط بیتکوین رو به مسخره میگرفتن یا میگفتن ول کن این چیزا رو کلاه برداریه. خیلیا هم در این حوزه حرفی نمیزدن .ای کاش و ای کاش 4 سال قبل وارد این حوضه میشدم.توی اون زمان هم بهترین راه واسه پارو کردن پول بود.
ارزهایی مثل اتریوم که 1$ هم نبودن و یا NEM که قیمتش تا مدت زیادی در محدوده 0 و 15 تک تومنی حرکت میکرد. چه روز های طلایی که از دست رفتند.
10 سال پیش با یه کامپیوتر ساده فقط یه هفته وقت میزاشتیم واسه به دست آوردن بیتکوین میتونستیم تا کم کمش 40-50 عدد بیتکوین مفت به دست بیاریم. تا 2013 هم هر عدد زیر 200 هزار تومن بود. حیفش

عادل رحمانی
عادل رحمانی
۴ سال قبل

هرچی میریم جلوتر به حرف وارن بافت میرسم
م ر گ م و ش
واقعا چه کسی با چه علمی ، سرمایه گذاری میکنه روی مرگ موشی به اسم بیت کوین

سارا محبی
سارا محبی
۴ سال قبل

این طرف هم که مال مفت پیدا کرد
سریع نقدش کرد
بعد ملت ما با چه عقلی دارن میرن میخرن
این هیچی را
واقعا بیت کوین هیچی هست و وجود ندارد فقط سفته بازی هست

علی قربانی
علی قربانی
۴ سال قبل

ارز فیات هم هیچی هست بدون پشتوانه.بستگی به مردم داره مردم بخوان ارز دیجیتال میشه پول رایج نخوان هم نمیشه

ماینر کوچک
ماینر کوچک
۴ سال قبل

دقیقا نکته طلایی خواست اکثریت هست..

CyberPolice
CyberPolice
۴ سال قبل

آفرین بهش که سریع نقد کرده

ممد
ممد
۴ سال قبل

وقتی لباس زمستونیتو میپوشی و میبینی ۵ تومن از سال قبل مونده تو جیبش...

واقعاً حس لذت بخشیه...

بیتکوین
بیتکوین
۴ سال قبل
پاسخ  ممد

خخخخخخخ

حسن
حسن
۴ سال قبل
پاسخ  ممد

وقتی فلش قدیمیتو پیدا میکنی میبینی ۷ میلیون دلار توش پوله واقعا حس لذت بخشیه...