اگر بیت کوین طلای دیجیتال باشد، اتریوم سیلیکون دیجیتال خواهد بود

اگر بیت کوین طلای دیجیتال باشد، اتریوم سیلیکون دیجیتال خواهد بود

در سال ۲۰۱۷ اتریوم برای اولین بار موفق به ثبت رکورد قیمت ۴۱۷ دلاری شد که موجب ایجاد یک جهش بزرگ در دستیابی جهان به بلوغ کامل بلاک‌ چین بود. این موضوع در آینده اتریوم چه تأثیری خواهد داشت؟

باوجود کلاه‌برداری‌های بسیاری از ICO ها، انقلابی بزرگ در زمینه ارزهای دیجیتال در حال وقوع است و همه می‌خواهند در بخشی از این انقلاب سهیم باشند. بسیاری از افراد به‌سوی دیجیتالی و غیرمتمرکز شدن در حرکت هستند و در این میان بانک‌ها و حکومت‌ها نمی‌توانند در برابر آنان مقاومت کنند.

اگر در سال ۲۰۱۷ شاهد افزایش جایگاه بیت‌ کوین به‌عنوان طلای دیجیتال بودیم، بی‌شک دیدن روزی که پلتفرم‌های قرارداد هوشمند بلاک چین مانند اتریوم را مورد ستایش قرار می‌دهیم چندان دور از ذهن نیست.

اگر بیت کوین طلای دیجیتال باشد، اتریوم سیلیکون دیجیتال خواهد بود

ارزیابی‌های اخیر رشد قیمت اتریوم نشان از افزایش ارزش بازار آن تا ۴۰ میلیارد دلار دارد. جالب است بدانید ارزش بازار اتریوم به‌تنهایی به‌اندازه یک بازار سرمایه است، درواقع ارزش بازار اتریوم از مجموع ۷ ارز برتر بازار ارزهای دیجیتال به‌جز بیت‌ کوین و بیت کوین کش بیشتر است. علاوه بر این، اتریوم در تعداد معاملات نیز پیشگام است و این موضوع بسیار حایز اهمیت است.

اگر بیت کوین طلای دیجیتال باشد، اتریوم سیلیکون دیجیتال خواهد بود

اتریوم نقره‌ی ارز‌های دیجیتال است

در حال حاضر ممکن است اتریوم نقره‌ی ارزهای دیجیتال هم باشد، اما پایداری این ارز، آن را به عنصری از سیلیکون تشبیه می‌کند و این همان دلیلی است که نمی‌توان آن را به‌عنوان یک طرح پونزی یا نوعی حباب به شمار آورد. اتریوم مادر ICO‌ ها است و هیچ شباهتی به بیت کوین ندارد. این ارز از خاکستر رکودهای اقتصادی بزرگ متولد شده و تاکنون استفاده از آن در چندین کشور منع شده است.

در حقیقت اتریوم، یک سمبل از نظم جدید در دنیای ارز‌های دیجیتال است. اگر بخواهید برخی از ارز‌های دیجیتال را در چند کلمه توصیف کنید می‌توانید از تعاریف زیر که برای ۲۵ مورد از برترین‌های آنان عنوان شده استفاده کنید.

نامنمادتوصیف
بیت‌کوین (Bitcoin)BTCطلای دیجیتال
اتریوم (Ethereum)ETHقرارداد‌های قابل برنامه ریزی و پول
بیت‌کوین کش (Bitcoin Cash)BCHمنشعب شده از بیت‌کوین
ریپل (Ripple)XRPشبکه رفع مشکل پرداخت شرکت‌ها
لایت‌کوین (Litecoin)LTCبیت‌کوین سریع
دَش (Dash)DASHنسخه مشابه بیت‌کوین با تمرکز بر حریم خصوصی
نئو (NEO)NEOاتریوم بازار چینی‌ها
نِم (NEM)XEMشرکت کامپیوتری دارایی‌های دیجیتال
مونرو (Monero)XMRپول دیجیتال محرمانه
اتریوم کلاسیک (Ethereum classic)ETCمنشعب شده از اتریوم
آیوتا (IOTA)MIOTAپرداخت‌های اینترنت اشیا
کوانتوم (Qtum)QTUMقرارداد‌های اتریوم بر بستر بیت‌کوین
اُمیسگو (OmiseGO)OMGبانکداری، انتقال وجه و صرافی
زی‌کَش (Zcash)ZECپول دیجیتال محرمانه
بیت‌کانکت (‌BitConnect)BCCسرمایه گذاری به روش برنارد میداف
لیسک (Lisk)LSKاپیکیشن‌های غیر‌متمرمکز در زبان جاوااسکریپت
کاردانو (Cardano)ADAقرارداد‌های هوشمند و ارز چند لایه
تتر (Tether)USDTقیمت = ۱ دلار
استلار لومن (Stellar Lumens)XLMاسناد تایید بدهی دیجیتالی
یاس (EOS)EOSاپیکیشن‌های دیجیتالی بر بستر وب‌اسمبلی
اِچ‌شر (Hshare)HSRصفحه‌ کلید بلاک‌چین
ویوز (Waves)WAVESپلتفرم جذب سرمایه و صرافی غیر‌متمرکز
استریتیز (Straties)STRATاپیکیشن‌های غیر‌متمرکز در زبان #C
کومودو (Komodo)KMDICO‌های غیرمتمرکز
آرک (Ark)ARKصفحه کلید بلاک‌چین

اگر بیت کوین طلای دیجیتال باشد، اتریوم سیلیکون دیجیتال خواهد بود

بلاک‌ چین می‌تواند سیلیکون بعدی اینترنت باشد

درمیان ارزهای نام برده شده، اتریوم و نئو بسیار جذاب‌تر از سایر ارزها به نظر می‌رسند زیرا آن‌ها نمایندگانی از پلتفرم بلاک چین هستند که قراردادهای هوشمند را با هوش مصنوعی ادغام می‌کنند و می‌توانند با افزایش سرعت انجام تراکنش‌ها خود را به‌عنوان معیاری برای صنایع مختلف تبدیل کنند. به‌علاوه می‌توانند از ماهیت رمزنگاری شده فراتر رفته و درجهت رسیدن به روح بلاک چین به مدل جدیدی از یک جامعه‌ی شفاف، غیرمتمرکز و آزاد انسانی دست یابند.

این رؤیایی است که قرار نیست تنها در نسل هزاره (نسل متولدین دهه ۶۰ شمسی/ ۸۰ میلادی) محبوب شود و نسل‌های G (متولدین دهه ۷۰ و ۸۰ شمسی/ دهه ۹۰ و ۲۰۰۰ میلادی) و نسل‌های آلفا (نسل دهه ۹۰ شمسی / ۲۰۱۰ میلادی به بعد) که در حال رشد هستند به‌طور فزاینده‌ای در حال تعامل باهوش مصنوعی هستند. اگر نسل هزاره افراد تلفن محور و همیشه در اینترنت باشند، متولدین نسل G را بومی رسانه و نسل آلفا را با نام هوش مصنوعی خواهند شناخت.

در حال حاضر برخی از کشورهای پیشرفته مانند استونی، ژاپن، قزاقستان، هند، روسیه، چین و… قصد دارند تا بنا به دلایل موجه پول رایج کشور خود را تا پیش از سال ۲۰۲۰ بر بستر بلاک چین عرضه کنند. البته این موضوع به طور مشخص به معنی غیرمتمرکز سازی پول رایج این کشورها نیست. در حقیقت این مورد بیانگر آن است که ارزهای رمزنگاری شده در حال حرکت در مسیر اصلی خود هستند و می‌توانند علاوه بر ایجاد فضایی برای کسب سود سرمایه گذاران، برای کسب‌وکارها و دولت‌ها نیز مفید باشند. بنابراین، اتریوم در میان تمام ارزهای رمزنگاری شده، بیشترین شانس را برای تبدیل‌شدن به چیزی متقاعدکننده و همه‌جانبه‌تر در آینده خواهد داشت.

بازار اتریوم مدام در حال بزرگ‌تر شدن است و با مشاهده مقیاس رشد معاملات آن می‌توان به توانایی این ارز برای مبدل شدن به یک چیز بی‌سابقه پی‌برد.

اگر بیت کوین طلای دیجیتال باشد، اتریوم سیلیکون دیجیتال خواهد بود

اگر سال ۲۰۰۸ را با رکود اقتصادی بزرگ می‌شناسند، پس سال ۲۰۱۷ باید با چه نامی شناخته شود؟ همچنان که رؤسای جمهور آمریکا به پوزیشن‌های فراموش شده تبدیل می‌شوند، بلاک چین تنها بخش قابل‌توجهی از دوران کودکی خود که شامل ادغام با هوش مصنوعی و انقلاب شفافیت سیستم‌ها برای افزایش اعتمادپذیری در افراد می‌شود را در ابتدای قرن ۲۱ نشان می‌دهد.

اگرچه آلت‌کوین‌ها همیشه قابل‌اعتماد نیستند و حتی بسیاری از ICO‌ ها هم جعلی از آب در می‌آیند، اما در جهانی که اعتمادی به دولت‌های تغییرناپذیر وجود ندارد و رشد و سقوط شرکت‌ها آن‌ها را تنها به منافع کوتاه‌مدت تبدیل می‌کند، بلاک چین یک پلتفرم قابل‌اعتماد است.

با وجود اینکه بسیاری از شرکت‌ها به یک ارائه دهنده خدمات بلاک‌چین تبدیل شده‌اند، اتریوم همچنان به‌عنوان گزینه‌ای جذاب برای شرکت‌هایی که به دنبال معاملات امن هستند باقی می‌ماند. اخیراً نیز خالق اتریوم، ویتالیک بولترین در رابطه با نقشه راه سه تا چهار ساله خود برای اتریوم صحبت کرده است.

وقتی یکی از رهبران دنیای بلاک چین تنها ۲۳ سال دارد، حسی را ایجاد می‌کند که نمایانگر افق‌های نامشخصی است که در آینده ممکن است روی دهد. به‌محض اینکه مشکل مقیاس‌پذیری اتریوم حل شود، احتمالاً آن را به کلیدی برای پلتفرم آینده‌ی بلاک چین تبدیل می‌کند، همچنین می‌تواند موجب پیشی گرفتن اتریوم از معادل چینی خود که نئو (NEO) نام دارد شود.

بلاک چین می‌تواند مشکل بی‌اعتمادی ما را به‌طور کل حل کند و همچنان که مشکل نابرابری جوانان را به پایین می‌کشد، اکنون و با شروع چالش اتوماسیون دو دهه آینده و تغییر سریع تکنولوژی بیش از هر زمان دیگری نیاز به حل این مشکل احساس می‌شود.

اگر شهرت نام بیت کوین برای نسل X (متولدین پس از جنگ جهانی دوم، دهه ۶۰ تا ۸۰ میلادی / دهه ۴۰ تا ۶۰ شمسی)، رگولاتورها و پلیس‌ها دارای چهره تاریک باشد و آن را به‌عنوان ابزاری برای تبادل مخفیانه پول در دارک‌وب بشناسند، اتریوم در جایگاهی کاملاً متفاوت قراردارد و به‌احتمال بسیار زیاد سرنوشت دیگری در انتظارش است.

منبع: Medium
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
آرش
آرش
۵ سال قبل

"هیچ شباهتی به بیت کوین ندارد"
مگه اتر برپایه چیزی به جز بلاکچین؟

"اگر شهرت نام بیت کوین برای نسل X ، رگولاتورها و پلیس‌ها دارای چهره تاریک باشد و آن را به‌عنوان ابزاری برای تبادل مخفیانه پول در دارک‌وب بشناسند، اتریوم در جایگاهی کاملاً متفاوت قراردارد و به‌احتمال بسیار زیاد سرنوشت دیگری در انتظارش است."
این مقاله به شدت با تعصب نوشته شده کاملا مشخصه نویسنده فقط اتر داره :|

حسام یزدانی
حسام یزدانی
۵ سال قبل
پاسخ  آرش

دوست عزیز بیت‌‌کوین ارز قابلی هست و شروع کننده یک انقلاب در عرصه بانکداری بوده ولی مسلماً بهترین ارز دیجیتال نیست چون پس از بیت کوین هر روز ارز‌های کامل تری ساخته شدند که نمونه اش رو میشه همین اتریوم رو مثال زد که علاوه بر اینکه یک ارز هست و دارای پلتفرمی هست که برنامه نویسان می‌توانند ارز‌های دیجیتال خودشون رو بر بستر بلاک چین اتریوم بسازند. همچنین اینکه در ابتدای عرضه بیت‌کوین اکثر کاربرانش رو افراد ذکر شده تشکیل دادند تقصیر بیت‌کوین نیست اما متاسفانه این موضوع باعث شد تا اسم بیت کوین برای بزرگ‌تر ها کمی با ترس همراه بشه. امیدوارم پاسخ مفیدی داده باشم.

آرش
آرش
۵ سال قبل

بله البته منم منظورم این نیست که بیت کوین هیچ ایرادی نداره یا مثلا اتریوم تاثیر کمی در دنیای کریپتو داشته، من میگم مقاله رو یک مقدار با تعصب نوشتید، البته توضیحات خوبی در مورد این ارز داره و اطلاعات خوبی میده.

یا مثلا در این مورد : "بلاک چین می‌تواند مشکل بی‌اعتمادی ما را به‌طور کل حل کند"
این جمله خیلی دقیق نیست به هر حال اعتماد نیازی نیست که به این راحتی بشه کنارش گذاشت، به طور مثال شما موقعی که از صرافی ارز می خرید باید به صراف اعتماد کنید یا به اون کیف پول سخت افزاری که سرمایه تون رو درش نگه میدارید.

به هر حال این نقد من بود به این مقاله بود. موفق باشید و ممنون بابت وبسایت خوبتون.

حسام یزدانی
حسام یزدانی
۵ سال قبل
پاسخ  آرش

ممنون از شما که ما رو دنبال میکنید، موفق و پیروز باشید ??

passenger
passenger
۵ سال قبل

خوب بود ولی قدیمی