یکی از دادگاه‌های چین بیت کوین را یک «دارایی دیجیتال» خواند

یکی از دادگاه‌های چین بیت کوین را یک «دارایی دیجیتال» خواند

یک دادگاه میانجی در چین حکم کرده است که بیت کوین یک دارایی دیجیتال است و باید تحت حمایت قانون قرار گیرد.

به گزارش کوین تلگراف و به نقل از خبرگزاری بایدو (Baidu)، شعبه ۱ دادگاه میانجی شانگهای، طی حکمی اعلام کرد که تمام بیت کوین‌هایی که به روش‌های غیرقانونی به دست آمده باشند، باید بازگردانده شوند یا متهم ملزم به پرداخت خسارت خواهد بود. دادگاه میانجی در چین یکی از دادگاه‌های بدوی در این کشور است که به شکایات معمول شهروندان رسیدگی می‌کند.

بر اساس این گزارش، ۴ سارق در سال ۲۰۱۸ به منزل پیت و ژیاولی وانگ، یک زوج ساکن شانگهای، دستبرد زدند. سارقان این زوج را مجبور کردند تا ارزهای دیجیتال خود را به حساب آنها واریز کنند. در بخشی از گزارش می‌خوانیم:

این چهار نفر با دسترسی به تلفن همراه این زوج و سپس ضرب و شتم و تهدید آنها، مجبورشان کردند تا تمام ۱۸.۸۸ بیت کوین و ۶,۴۶۶ اسکای کوین (SkyCoin) خود را به آنها تسلیم کنند.

در جلسه اول استماع در دادگاه، این چهار نفر اذعان داشتند که خواهان بازگرداندن بیت کوین‌ها و اسکای کوین‌ها به این زوج هستند. طبق رأی دادگاه، در آن زمان شش ماه و پانزده روز تا هشت ماه حبس برای این افراد در نظر گرفته شده بود. به گفته دادگاه، جرم این افراد نگه‌داری غیر قانونی افراد و اموال است.

دادگاه همچنین عنوان کرد که اگر متهمان، توانایی بازگرداندن عین اموال را ندارند، می‌بایست به ارزش بیت کوین‌ها و اسکای کوین‌های ۱۲ ژوئن ۲۰۱۸ (۲۲ خرداد ۹۷)، ارز رایج ملی چین را پرداخت کنند.

این در حالی است که چهار متهم پرونده این تصمیم دادگاه را نپذیرفتند. آنها ضمن درخواست فرجام، عنوان کردند:

قوانین فعلی چین، بیت کوین و اسکای کوین را دارای خواص دارایی نمی‌داند و از نگاه قانون، بیت کوین و اسکای کوین اشیا یا دارایی به حساب نمی‌آید. از همین رو پیت و ژیاولی وانگ، حق درخواست برای بازگردانی دارایی را ندارند.

بعد از دو سال کشمکش قانونی، این زوج درخواست بازگردانی اسکای کوین‌های خود را پس گرفتند، اما همچنان نسبت به بازگرداندن بیت کوین‌های خود اصرار دارند. دادگاه نیز در نهایت رأی بر بازگرداندن ۱۸.۸۸ بیت کوین به سرقت‌رفته داد.

در نمونه مشابه دیگری، یک دادگاه در هانگ ژو نیز با تصمیم مشابه، بیت کوین را به عنوان یک دارایی مجازی به رسمیت شناخت.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه