ارزش خودپرداز‌های بیت کوین به ۱۳۵ میلیون دلار خواهد رسید !

ارزش خودپرداز‌های بیت کوین به ۱۳۵ میلیون دلار خواهد رسید !

همچنان که اطلاعات عموم در مورد ارز‌های دیجیتال رو به افزایش است، بر اساس میزان رشد مرکب سالیانه (CAGR) تخمین زده می‌شود که در پنج سال آتی ارزش بازار خودپرداز‌های این حوزه بیش از ۵۰ درصد افزایش یابد.

این مطالعه توسط شرکت کسب و کاری با نام MarketsandMarkets انجام شده است که نشان می‌دهد بر اساس شاخص میزان رشد مرکب سالیانه، ارزش خودپرداز‌های بیت کوین تا سال ۲۰۲۳ افزایش ۵۴,۷ درصدی را خواهد داشت. این بدان معناست که ارزش بازار خودپرداز‌های آن به حدود ۱۴۴.۵ میلیون دلار خواهد رسید.

در حال حاضر تعداد کل خودپرداز‌های بیت کوین حدود ۳,۷۲۰ است در حالی که در ماه پیش این تعداد ۳,۶۰۰ بوده است. سایت Coin ATM Radar این ویژگی را به کاربران می‌دهد که خودپرداز مربوط به ارز دلخواه خود را پیدا کنند. بر اساس این سایت ارزش خودپرداز‌های بیت کوین در سال ۲۰۱۷ حدود ۶,۸ میلیارد دلار بوده ولی در سال ۲۰۱۸ به مبلغ ۱۶,۳ میلیارد رسیده است.

ارزش خودپرداز‌های بیت کوین به 135 میلیون دلار خواهد رسید !

تصویری از سایت Coin ATM Radar: در این سایت شما می‌توانید در نقشه خودپرداز مورد نیاز خود را پیدا کنید

خود پردازهای دو طرفه و یک طرفه

در این مطالعه دو نوع خودپرداز بررسی شده است؛ خود پرداز‌هایی که فقط ارز دیجیتال را از کاربر می‌خرند و خود پرداز‌هایی که هم امکان خرید و هم امکان فروش ارز را به کاربران ارائه می‌دهند. این نوع از خودپرداز محبوبیت بیشتری دارد هر چند که خودپرداز‌های یک طرفه ۶۹,۴۲ درصد از سهم این بازار را در مقابل ۳۷,۵۱ درصد خودپرداز دو طرفه تصاحب کرده‌اند.

برای ایجاد یک خودپرداز مهمترین بخش آن صفحه‌ی نمایشگر آن است بعد از آن پرینتر و اسکنر QR در اولویت‌های بعدی قرار دارند. مطالعات نشان می‌دهد استفاده از صفحه‌ی نمایشگر برای کاربران از محبوبیت بالایی برخوردار است. برای همین برای ایجاد یک خودپرداز نیازی به کیبورد و دستگاه‌های جانبی دیگر نیست.

آمریکای شمالی بیشترین سهم این بازار را دارد

ارزش خودپرداز‌های بیت کوین به 135 میلیون دلار خواهد رسید !

براساس این تحقیق، در سال ۲۰۲۳ کشور‌های آمریکای شمالی بیشترین سهم خودپرداز‌های ارزدیجیتال را خواهند داشت. این امر حفظ وضعیت موجود است زیرا که در حال حاضر سهم آمریکای شمالی از خود پردازهای بیت کوین ۷۳,۰۷ درصد نسبت به کل جهان است. ایالت متحده بیشترین تعداد خودپرداز بیت کوین را در خود جای داده و پس از آن کانادا و مکزیک در رده‌های بعدی قرار دارند.

شرکت کسب و کار MarketsandMarkets، در مقاله‌ خود با عنوان «بازار خودپرداز‌های ارز‌ دیجیتال تا سال ۲۰۲۳» در مورد تسلط خودپرداز‌های آمریکایی نوشت:

انتظار می‌رود در این دوره [تا سال ۲۰۲۳] باز هم تعداد خودپرداز‌ها در ایالت متحده بیشتر باشد این امر به دلیل تولید سخت‌افزار و نرم‌افزار مورد نیاز برای این بازار است؛ همچنین ایالت متحده کشور مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این امور می‌باشد و مانع قانونی را ندارد. در سال ۲۰۱۷ مکزیک بیت کوین را قانونی اعلام کرد و اعلام کرد تنظیم مقررات آن بر اساس قوانین FineTech خواهد بود. همچنین کانادا اقدام‌های بسیار زیادی برای را‌ه‌اندازی شرکت‌های نوپا  در زمینه‌ی ارز‌های دیجیتال انجام داده است.

منبع:CCN
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه