مدیرعامل بایننس: ما هنوز در ابتدایی‌ترین نقطه از انقلاب بیت کوین قرار داریم

مدیرعامل بایننس: ما هنوز در ابتدایی‌ترین نقطه از انقلاب بیت کوین قرار داریم

چانگ‌پنگ ژائو، بیلیونر بیت کوین و مدیر بایننس، پیام دلگرم‌کننده‌ای برای طرفداران ارزهای دیجیتال که نگران جا ماندن از قطار آن هستند و می‌ترسند که فرصت‌های طلایی چند سال قبل را از دست داده باشند، ارسال کرد: انقلاب بیت کوین هنوز در ابتدایی‌ترین نقطه از آغاز مسیر خود قرار دارد، پس شما هنوز هیچ‌ چیزی را از دست نداده‌اید.

ژائو، موسس صرافی ارزهای دیجیتال بایننس، این جملات را در جواب به کاربری در توییتر گفت که آرزو می‌کرد در سال ۲۰۱۳ با ارزهای دیجیتال آشنا شده بود؛ زمانی که بیت کوین یک فناوری مبهم بود که نخستین دوره‌های رشد خود را طی می‌کرد.

در سال ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین در محدوده ۱۳ تا ۹۴۷ دلار در حال نوسان بود. اما امروز بیت کوین با وجود ریزش‌های متعدد و سنگینی که در ماه‌های اخیر تجربه کرده، در قیمتی نزدیک به ۳,۶۰۰ دلار معامله می‌شود.

چانگ‌پنگ‌ ژائو: شما هنوز اصل ماجرا را ندیده‌اید !

ژائو در پاسخ به این دنبال‌کننده توییتر گفت که هنوز بهترین رویدادهای حوزه اتفاق نیافتاده و او از کشتی ارزهای دیجیتال جانمانده است.

مدیرعامل بایننس: ما هنوز در ابتدایی‌ترین نقطه از انقلاب بیت کوین قرار داریم

این دقیقاً چیزی است که خود من در سال ۲۰۱۳ فکر می‌کردم. «لعنتی! من خیلی دیر وارد شدم. کاش من هم مثل بقیه افراد زودتر از این‌ها شروع می‌کردم» ولی من همان جمله‌ای را بازگو می‌کنم که همان موقع شنیدم. ما هنوز در ابتدای مسیر هستیم، ابتدایی‌ترین نقطه از آغاز یک مسیر.

ماجرای ژائو و اریک ورهیز

جریان صحبت‌های این دو از تعریف اریک ورهیز، مدیرعامل پلتفرم مبادلات ارزهای دیجیتال شیپ‌شیفت، از ژائو به خاطر موفقیت‌ افسانه‌ای بایننس در طول تاریخ کوتاه خود آغاز شد:

مدیرعامل بایننس: ما هنوز در ابتدایی‌ترین نقطه از انقلاب بیت کوین قرار داریم

هیچکس نمی‌تواند تحت تاثیر موفقیت شگفت‌انگیزی که بایننس طی ۱ سال و نیم گذشته به دست آورده، قرار نگیرد. چانگ‌پنگ ژائو (معروف به CZ)، مشاهده ترقی تو برایم لذت‌بخش بوده است. به موفقیت و ساخت‌وسازت ادامه بده.

ژائو گفتگو را با اظهار اینکه ملاقات ورهیز در سال ۲۰۱۳ نقطه عطفی در حرفه کاری او ایجاد کرده و منبع الهام بخش خوبی برایش بوده ادامه داد.

شیپ‌شیفت یک سوم نیروهایش را اخراج کرد

شیپ‌شیفت آخرین زخم خورده زمستان ارزهای دیجیتال است. در ماه ژانویه ۲۰۱۹، این شرکت یک سوم نیروهای خود را که شامل ۳۷ کارمند بود، پس از دریافت ضربه نهایی سال ۲۰۱۸ از سقوط بیت کوین، کنار گذاشت.

ورهیز مسئولیت وضعیت فاجعه‌بار شرکتش را به عهده گرفت و در این باره گفت که قبول کردن ریسک‌های مالی بخشی از شغل او به عنوان مدیرعامل است.

به عنوان یک شرکت، بزرگترین و بدترین تصمیم اقتصادی ما یکی بوده است: با روی باز دارایی‌های دیجیتال را کاملاً در آغوش بگیریم. بخش زیادی از موجودی ترازنامه ما از آن‌ها تشکیل شده است. ما نوسان آن‌ها و خطراتش را پذیرفته‌ایم. من این اشتباه را به پای هیچکس جز خودم نمی‌نویسم.

علی‌رغم رکود ادامه‌دار بازار، عده‌ای مانند چانگ‌پانگ ژائو در چشم‌اندازشان سخت باور دارند که انقلاب ارزهای دیجیتال تحولی عظیم در تمامی صنایع از جمله سیستم‌های قدیمی و موروثی مالی ایجاد خواهد کرد.

بر اساس گزارش‌های قبلی، ژائو هیچ شکی ندارد که بایننس ۱۰۰ سال دیگر هم وجود خواهد داشت، چرا که ارزهای دیجیتال تازه مسیر خود را شروع کرده‌اند.

بایننس آماده است تا چند سال دیگر هم جان سالم به در برد. مهم نیست بازار صعودی باشد یا نزولی، هدف ما برای بازه‌ای طولانی‌تر از چند سال آتی است. هدف‌گذاری ما برای ۱۰، ۵۰ و حتی ۱۰۰ سال بعدی است. پس ما زمانی را در کنار شما خواهیم گذراند. لحظه‌‌ای که درباره ارزهای دیجیتال و نحوه کار کردن بیت کوین یاد گرفتم، فهمیدم که این همان آینده است.

تیم دراپر: آینده در مسیر ارزهای دیجیتال قدم برمی‌دارد

مدیرعامل بایننس: ما هنوز در ابتدایی‌ترین نقطه از انقلاب بیت کوین قرار داریم

این مشابه همان چشم‌انداز درخشانی است که بیلیونر حوزه فناوری، تیم دراپر، درباره صنعت ارزهای دیجیتال متصور است. دراپر جسورانه پیش‌بینی کرده که ارزهای دیجیتال جای پول‌های رایج (فیات) را در دو سوم ارزش کل ارزهای جهان خواهند گرفت.

تیم دراپر در این باره گفته است:

این برای مردم بهتر خواهد بود. آن‌ها به سمت ارزهای دیجیتال خواهند رفت و از سمت ارزهای سیاسی که آن را فیات می‌خوانند، فاصله خواهند گرفت. این حرکت به این شکل انجام می‌شود.

دراپر از مبلغان ارزهای دیجیتال است که پشت پیش‌بینی جسورانه‌ ۲۵۰ هزار دلاری‌اش درباره قیمت بیت کوین در سال ۲۰۲۲ ایستاده است. حتی رکود بازار در کوتاه‌مدت او را مانند تریدرهای روزانه و افرادی که به دنبال معاملات کوتاه‌مدت هستند، مأیوس نکرده است.

نمی‌توانید در برابر ایده‌ای که زمانش فرا رسیده ایستادگی کنید !

به گفته دراپر، ارزهای دیجیتال یک انقلاب ساختارشکن و تغییر‌دهنده خواهد بود.

و همانطور که ویکتور هوگو، رمان‌نویس فرانسوی می‌گوید، هیچ چیز نمی‌تواند ایده‌ای را که زمانش فرا رسیده را از حرکت باز دارد.

من تمایل دارم تا دلارهایم را به سمت بیت کوین تغییر دهم. چرا باید ارزی داشته باشم که به تنش‌های سیاسی وابسته است، در حالی که ارزی وجود دارد که قرار است آسیب‌ناپذیر و جهانی باشد؟ ترجیح می‌دهم که یک ارز جهانی داشته باشم تا ارزی که به جریانات سیاسی وابسته است.

به عقیده او، ارزهای دیجیتال فراز و نشیب‌هایش را درست مانند تمامی اختراعات ما قبل خود تحمل خواهد کرد. اما بازار بی‌رحمانه به پیش خواهد تاخت.

اینترنت نیز به طرز مشابهی آغاز شد. جریانی که امواج بزرگی همراهیش کرد تا اینکه به نوعی حرکتش فروکش کرد. و سپس موج بعدی که تمرکزیافته‌تر ولی بزرگتر بود، شروع شد. گمان می‌کنم که این پدیده تکرار خواهد شد.

منبع: ccn
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
aram mohamadi
aram mohamadi
۵ سال قبل

باور كنيد كه بيت كوين تا ٥ سال ديگه يك انقلاب خواهد بود،پس الان بهترين زمان براي سرمايه گذاري و صبر است

محمد مقدم
محمد مقدم
۵ سال قبل

جالب بود مدیر باینسس داره تبلیغ بیت کویین رو میکنه .هیچ چیز ب طور قطعی مشخص نیس ک رشد میکنه یا نه فعلا ک همش نزوله

بیت کوین سراب
بیت کوین سراب
۵ سال قبل

کراوات قشنگی داره