نبرد نوابغ: ویتالیک بوترین در مقابل استاد بزرگ شطرنج کانادا مسابقه داد

نبرد نوابغ: ویتالیک بوترین در مقابل استاد بزرگ شطرنج کانادا مسابقه داد

ویتالیک بوترین، خالق اتریوم و یکی از نوابغ حوزه ارزهای دیجیتال، صبح امروز در یک رقابت شطرنج، به مصاف الکساندرا بوتز (Alexandra Botez)، استاد شطرنج تیم ملی کانادا رفت. بوترین در این مسابقه از رقیبش شکست خورد.

به گزارش کوین تلگراف، صبح امروز، ویتالیک بوترین در یک مسابقه شطرنج به مصاف الکساندر بوتز، استاد شطرنج تیم ملی کانادا رفت. این مسابقه به‌صورت مستقیم از صفحه رسمی بوتز در پلتفرم پخش زنده توییچ پخش شد. بوترین در این مسابقه بازنده میدان بود.

ماجرا از این قرار بود که تعدادی از اعضای پادکست و خبرنامه بنکلس (Bankless) در مسابقات شطرنج شرکت کرده بودند. ویتالیک هم در برخی از این مسابقات حاضر بود و همین مسئله باعث شد تا بوتز در توییتر به بوترین پیشنهاد یک مسابقه را بدهد. او در توییتر نوشت:

من یک استریمر شطرنج و از طرفداران پروپاقرص شما هستم. شنیدم که در شطرنج خیلی ماهر هستید. افتخار بزرگی است که اگر وقت آزاد داشته باشید، با شما بازی کنم.

بسیاری از طرفداران بوتز به بوترین هشدار دادند که مراقب «وزیر بوتز» باشند. او مشهور است که تصادفاً وزیر خود را از بازی خارج می‌کند. بوتز استاد شطرنج فیده زنان است و پنج قهرمانی جوانان کانادا را در کارنامه دارد.

ویتالیک بوترین مغز متفکر بزرگترین پلتفرم قراردادهای هوشمند در جهان است. اما چیزی که خیلی‌ها در مورد بوترین نمی‌دانند، این است که او در تهیه نسخه‌ای ویژه از شطرنج با نام «شطرنج ۱.۵۸ بعدی» نقش داشته است. این شطرنج در یک صفحه هرمی شکل بازی می‌شود.

بازار پیش‌بینی نتیجه این مسابقه هم بسیار داغ بود. بسیاری در پلتفرم‌هایی نظیر یلدوارز (Yieldwars) و امن پردیکشن (Omen Prediction) به پیش‌بینی برنده این مسابقه پرداختند.

این بازی در پلتفرم‌های پیش‌بینی با عنوان «شاه در مقابل وزیر» نام‌گذاری شده بود و تقریبا تمام پیش‌بینی‌کنندگان طرف بوتز را گرفته بودند و تنها ۵۰۰ دلار روی برنده‌شدن بوترین قرار داده شده بود. در پلتفرم امن پردیکشن این مبلغ ۶۵۰ دلار بود.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
م. ف
م. ف
۳ سال قبل

Alexander Botez
من رو دچار باگ فلسفی کردید. الکساندر در شطرنج فیده زنان.
البته بعدش با یه سرچ متوجه شدم اسم این استاد شطرنج Alexandra هست.