00: 00: 00
ارز دیجیتال > قوانین > اروپا > بارسلون ارز دیجیتالی خود را به ارزش یک یورو منتشر کرد
اخبار اروپا اقتصادی

بارسلون ارز دیجیتالی خود را به ارزش یک یورو منتشر کرد

بارسلونا ارز دیجیتالی خود را به ارزش یک یورو منتشر کرد

شهر بارسلون اسپانیا از ارز دیجیتال خود با نام REC رونمایی کرد که ارزش آن معادل یک یورو است.

شهر بارسلون اسپانیا، ارز دیجیتال انحصاری خود با نام (Recurso Economico Ciudadano (REC را منتشر کرد که شهروندان بارسلونایی می توانند آن را در ۱۰ محله استفاده کنند؛ ضمن اینکه انتظار می رود استفاده از آن در مناطق بیشتری رواج پیدا کند.

نام این ارز دیجیتال به زبان محلی به معنی «منبع اقتصادی شهروندان» است که تجارت محلی را به وسیله ساکنین بارسلونا برای خرید از مغازها ارتقاء می دهد. پرداخت از طریق ارز دیجیتال REC به صورت مستقیم با گوشی هوشمند انجام می گیرد.

بارسلون ارز دیجیتالی خود را به ارزش یک یورو منتشر کرد

نرخ ارز REC برابر است با یورو؛ اما در مراحل اولیه انتشار و معرفی آن، مغازه دارها فقط مجاز به داد و ستد این ارز به یورو هستند. ارز دیجیتال REC به عنوان بخشی از برنامه اقدامات نوآورانه شهری اروپایی است که به دنبال ایده سطح حداقل درآمدی تضمین شده به تمام ساکنین دنبال می شود؛ ضمن اینکه اتحادیه اروپا هم خواهان اجرای این طرح در تمام کشورها عضو این اتحادیه است.

به گفته برخی از کارشناسان اقتصادی، به کارگیری چنین شیوه پرداختی باعث توانمند شدن مردم در به کارگیری ابزارهای دیجیتال در داد و ستد می شود و پول فقط در داخل جامعه صرف می شود و در جامعه باز سرمایه گذاری می شود. همچنین کشورهای ضعیف تر هم به لحاظ اقتصادی می توانند از این ابزاراها سود ببرند.

بر پایه این گزارش، طرح آزمایشی استفاه از ارز دیجیتال REC تا اکتبر سال ۲۰۱۹ میلادی به صورت آزمایشی در بارسلونا انجام خواهد گرفت و در صورتی که موفقت آمیز باشد، تداوم پیدا می کند.

[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

بارسلون ارز دیجیتالی خود را به ارزش یک یورو منتشر کرد

درباره نویسنده

گروه خبری

گروه خبری

2
دیدگاه کاربران

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
رضا حمادی رادمهران پورضا Recent comment authors
  اشتراک  
جدید ترین قدیمی ترین بیشترین امتیاز
اطلاع از
رضا حمادی راد
رضا حمادی راد

و ما همچنان اسیر تفکرات بسته

مهران پورضا
مهران پورضا

با سلام میخداستم بدونم میتیونیم این ارز رو خریداری کنیم. یا مثلا بیت کویین رو تبدیل به این ارز کنیم. ممنون میشم توضیحات بیشتری درباره این ارز بدین