هشت غول مالی اروپا روی ارز دیجیتال ملی فرانسه کار می‌کنند

هشت غول مالی اروپا روی ارز دیجیتال ملی فرانسه کار می‌کنند

ارز دیجیتال ملی فرانسه در حال گذراندن مراحل آزمایشی خود است و هشت شرکت فعال در زمینه مسائل مالی به‌زودی کار خود را روی این ارز آغاز خواهند کرد.

به گزارش کوین دسک، شرکت‌های خدماتی اکسنچر (Accenture) و یوروکلیر (Euroclear) به‌ترتیب از ایرلند و بلژیک، شرکت حسابداری و سرمایه‌گذاری ایزنس (Iznse)، بانک اچ‌اس‌بی‌سی (HSBC) انگلستان، شرکت لیکوییدشیر (LiquidShare)، شرکت تجاری پراسپریو‌‌‎اس (ProsperUS) از ایالات متحده، بانک سبا (Seba) از سوییس و استارتاپ فورج (FORGE) متعلق به بانک سرمایه‌گذاری سوسیته ژنرال (Societe Generale) فرانسه که پیش‌تر امکان به‌کارگیری ارز دیجیتال ملی فرانسه را بررسی کرده بود، نهادهای مالی، بانکی و خدماتی هستند که با بانک مرکزی فرانسه در زمینه ارز دیجیتال ملی این کشور، همکاری خواهند داشت.

این شرکت‌ها سه حوزه کانونی مهم ارز دیجیتال ملی فرانسه را بررسی خواهند کرد. این سه حوزه عبارت‌اند از: قانون‌گذاری این ارز دیجیتال در پرداخت‌های برون‌مرزی، مفاد توافقنامه‌ها برای دردسترس قرار دادن پول رایج (فیات) و تبادل ابزارهای مالی با پول رایج عرضه‌شده توسط بانک مرکزی.

گفتنی است در این مرحله، دارایی‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال در فهرست ابزارهای مالی درنظرگرفته‌شده برای این پژوهش قرار ندارند. همچنین بانک مرکزی فرانسه به‌صراحت اعلام کرده است که دارایی‌های مبتنی بر ارزهای دیجیتال در فهرست حوزه‌های مطالعاتی این نهاد قرار نخواهند داشت.

فرانسه به‌دلیل حضور در منطقه یورو و اتحادیه اروپا، نمی‌تواند یک‌جانبه و بدون هماهنگی با سایر اعضا ارز دیجیتال ملی خود را عرضه کند. در همین راستا، بانک مرکزی این کشور در روز ۲۰ ژوییه (۳۰ تیر) اعلام کرد که این آزمایش‌ها تمرکز و توجه بیشتر اتحادیه اروپا را بر ارز دیجیتال ملی فرانسه در پی خواهد داشت.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه