کارمند بایدو به جرم استخراج مونرو با سرورهای شرکت زندانی شد

کارمند بایدو به جرم استخراج مونرو با سرورهای شرکت زندانی شد

یک مهندس در شرکت بایدو (Baidu)، موتور جستجوی شماره یک چین و جایگزین گوگل در این کشور، به اتهام استخراج مونرو با سرورهای شرکت به زندان محکوم شده است. طبق گزارش‌ها او این مونروها را به قیمت ۱۴,۰۰۰ دلار فروخته است.

به گزارش کوین تلگراف، ان بانگ (An Bang) که به عنوان مهندس ارشد در شرکت بایدو (Baidu) استخدام شده بود، به اتهام نصب اسکریپت روی سرورهای این شرکت و استفاده از آنها برای استخراج مونرو دستگیر و روانه زندان شده است. او از آوریل (فروردین ۱۳۹۷) تا جولای سال ۲۰۱۸ (تیر ۱۳۹۷) از طریق این سرورها اقدام به استخراج مونرو کرده است. وظیفه بانگ رسیدگی به امور موتور جستجوی بایدو بوده است.

کارشناسان بایدو وقتی به فعالیت‌های غیر عادی در این بسیاری از سرورهای این شرکت پی بردند، پلیس را مطلع کردند. در زمان دستگیری ان، او ۱۴,۳۰۰ دلار مونرو استخراج کرده و فروخته بود.

ماه گذشته ان در دادگاه به اتهام دسترسی و کنترل غیر قانونی به سیستم‌های رایانه‌ای به ۳ سال زندان و پرداخت ۱۱,۰۰۰ یوآن چین متهم شد.

طبق گزارش‌ها، ماه نوامبر سال گذشته میلادی (آبان امسال)، مقامات چین استخراج بیت کوین را از لیست صنایع نامناسب خود بیرون آورند. این در حالی بود که پیش‌تر، این کشور به دنبال ممنوعیت چنین فعالیت‌هایی در مرزهای خود بوده است و این اقدام را می‌توان چراغ سبز چین به ماینرها دانست.

با این حال، ممنوعیت معاملات بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در چین همچنان ادامه دارد و مقامات این کشور همچنان به دنبال پیدا کردن افرادی هستند که اقدام به تبادل چنین ارزهایی می‌کنند.

از طرف دیگر گفته می‌شود که چین نزدیک‌ترین کشور به ساخت ارز دیجیتال ملی است. مسئله‌ای که با شیوع ویروس کرونا باید منتظر به تعویق افتادنش باشیم.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه