آتاری یک گام دیگر برای عرضه ارز دیجیتال خود برداشت

آتاری یک گام دیگر برای عرضه ارز دیجیتال خود برداشت

همکاری جدید شرکت آتاری، بستری را برای به‌کارگیری گسترده توکن‌های مخصوص بازی توسط این غول بزرگ بازی‌سازی مهیا خواهد کرد.

به گزارش کوین تلگراف، آتاری توافق همکاری خود را با شرکت آرکین نتورک (Arkane Network) امضا کرده است. آرکین نتورک شرکتی فعال در حوزه خدمات بلاک چینی است و قرار است تا به آتاری کمک کند تا از دارایی‌های دیجیتال در بازی‌های رایانه‌ای استفاده کند.

در بیانیه‌‌ای که در ۱۴ ماه می (۲۵ اردیبهشت ۹۸) منتشر شد، آمده است که توسعه‌دهندگان به دنبال بهره‌گیری از توکن‌های آتاری در قسمت‌های مختلف بازی‌ها هستند.

آتاری به عنوان یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های فعال در صنعت بازی سازی، تا به اینجای سال ۲۰۲۰ چندین مقاله با همین محوریت ارائه کرده است. آتاری ماه مارس (اسفند) نیز خبرِ عرضه توکن‌هایش را اعلام کرد. علاوه بر این توکن‌ها، آتاری قصد دارد تا یک پلتفرم سرگرمیِ غیرمتمرکز و چندمنظوره نیز راه‌اندازی کند. این پلتفرم قرار است تا به یک پلتفرم سرگرمی در حوزه فیلم، بازی‌های رایانه‌ای و موسیقی بدل شود.

آرکین نتورک یکی از شرکت‌های موفق در زمینه ارائه خدمات به کیف پول‌های ارزهای دیجیتال، رابط‌های برنامه‌نویسی (API) و دیگر کاربردهای بلاک چینی است و حالا ورود آن به بخش بازی‌های رایانه‌ای و همکاری‌اش با آتاری را می‌توان به فال نیک گرفت. در بیانیه آغاز همکاری آتاری و آرکین نتورک آمده است که آرکین به برنامه‌نویسان آتاری کمک می‌کند تا دارایی‌های دیجیتال را در بازی‌های خود بگنجانند. به علاوه، آرکین نتورک قرار است تا توکن‌های آتاری (آتاری توکن) را با بازی‌های این شرکت سازگار کند تا بتوان به راحتی از آنها در این بازی‌ها استفاده کرد.

فرد چسنیز (Fred Chesnais) مدیرعامل آتاری، در این بیانیه اظهار داشت که شرکت آتاری این همکاری را حرکتی صحیح در استفاده از بلاک چین در بخش سرگرمی‌های تعاملی می‌داند. در این بیانیه همچنین آمده است که استفاده از بلاک چین باعث پیش‌برد برنامه‌های آتاری در جهت استفاده از دارایی‌هایش در حوزه تبادل ارزش خواهد شد.

در این توافق ذکر شده است که آرکین در زمینه عرضه آتاری توکن نیز با این شرکت همکاری خواهد داشت، این در حالی است که صحبتی از جزئیات این «عرضه» نشده است و نمی‌توان فهمید که منظور آتاری از «عرضه» آتاری توکن چیست.

تیم دیرکسنس (Tim Dierckxsens)، یکی از بنیان‌گذاران شرکت آرکین، در پاسخ به سوال خبرنگاران در ارتباط با اینکه منظور آنها از «عرضه» آتاری توکن چیست، ضمن اشاره به جنبش بازی‌های رایگان، افزود که بازی‌های رایگان معمولا بر روی روش‌های درآمدزایی در داخل بازی تکیه می‌کنند. وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش گفت که تغییر رویه به سمت این قبیل بازی‌ها (رایگان) سبب شده است تا بسیاری از شرکت‌های فعال در این حوزه با مشکلات مالی روبه‌رو شوند. به عقیده او، بلاک چین می‌تواند در حوزه‌های زیادی به بهبود شرایط کمک کند.

دیرکسنس گفت که آرکین منابعی را که شرکت‌های بازی‌سازی برای به‌کارگیری فناوری بلاک چین به آن‌ها نیاز دارند، در اختیار آن‌ها قرار می‌دهد. او مدعی است که این کار باعث ایجاد مزیت‌هایی برای گیمرها می‌شود و درآمدزایی شرکت‌ها را بهبود می‌بخشد. وی در ادامه افزود:

ارزهای دیجیتال (مانند آتاری توکن) می‌توانند به عنوان پول درون بازی عمل کنند یا می‌توان دارایی‌های درون بازی را به شکل دارایی‌های توکنی درآورد و از آنها به شکل توکن‌های منحصر به فرد (یا توکن‌های کمیاب) استفاده کرد.

در ماه مارس آتاری همچنین از مشارکت با شرکت بلاک چینی سندباکس (Sandbox) خبر داد. این شرکت پلتفرمی است که در حوزه درآمدزایی از طریق انجام بازی‌های رایانه‌ای و تولید محتوا فعالیت می‌کند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

1 دیدگاه
Crypto Analyze
Crypto Analyze
4 سال قبل

با تشکر از مقاله خوب شما. جالب بود. فکر نمیکردم شرکت آتاری کلا هنوز وجود داشته باشه و فعال باشه.