توافق احتمالی در آمریکا: وزارت خزانه‌داری دیگر نمی‌تواند تراکنش‌های خارجی ارز دیجیتال را مسدود کند

توافق احتمالی در آمریکا: وزارت خزانه‌داری دیگر نمی‌تواند تراکنش‌های خارجی ارز دیجیتال را مسدود کند

یک مؤسسه غیرانتفاعی آمریکایی که در زمینه حمایت از حقوق کسب‌و‌کارهای مرتبط با ارزهای دیجیتال در برابر قانون‌گذاری مقامات فعالیت می‌کند، به‌تازگی گفته است برای حذف اختیار وزارت خزانه‌داری در مسدودکردن تراکنش‌های خارجی ارز دیجیتال از لایحه جدید مجلس، به توافق نهایی رسیده است. این مؤسسه با این حال هشدار داده است که همچنان بندهای محدودکننده‌ای در لایحه مجلس آمریکا وجود دارد.

به گزارش کوین دسک، جری بریتو (Jerry Brito)، مدیر اجرایی مؤسسه غیرانتفاعی کوین سنتر (Coin Center)، اعلام کرده است که به‌تازگی برای حذف یکی از بندهای لایحه قانونی مجلس نمایندگان آمریکا به توافق رسیده است. این بند به وزیر خزانه‌داری آمریکا این اجازه را می‌داد تا در صورت لزوم، تراکنش‌های خارجی مرتبط با ارزهای دیجیتال را مسدود کند.

جیم هایمز (Jim Himes)، نماینده دادگاه ناحیه‌ای ایالت کنتیکت آمریکا که این بند را در متن لایحه مجلس قرار داده بود، در یک توییت این توافق را تأیید کرده و گفته است «از جری بریتو به‌خاطر اینکه برای رسیدن به این نتیجه خوب با ما همکاری کرده است، متشکریم».

این بند مربوط به طرحی تحت‌عنوان «قانون رقابت آمریکا» (America COMPETES Act) است؛ لایحه‌ای که هفته گذشته در مجلس نمایندگان آمریکا ارائه شده بود و به وزیر خزانه‌داری این کشور اجازه می‌داد در صورتی که متوجه شود یک معامله یا حساب خاص با پول‌شویی در ارتباط است، تراکنش‌های آن را مسدود و یا شرایط خاصی بر آنها تحمیل کند. هدف کلی این لایحه تقویت رقابت اقتصادی آمریکا با چین است.

با این حال، کوین سنتر با انتشار مطلبی در وبلاگ خود هشدار داد که این لایحه می‌تواند به وزیر خزانه‌داری اجازه دهد تمام مؤسسات مالی آمریکایی را از تعامل با صرافی‌های ارز دیجیتال، حوزه‌های قضایی دارای صرافی و تراکنش‌های مربوط به ماینرهای غیرآمریکایی و همچنین کیف پول‌های غیرامانی منع کند.

بر اساس قوانین موجود، وزیر خزانه‌داری آمریکا می‌تواند با مشورت رئیس بانک مرکزی این کشور، وزیر امور خارجه، نهادهای نظارتی فدرال و سایر مؤسسات، چنین محدودیت‌هایی را بر معاملات مربوط به ارزهای دیجیتال اعمال کند. با این حال، در چنین شرایطی اقدام مقامات باید همراه با یک اخطاریه و به‌‌صورت محدودیت دوره‌ای باشد و این محدودیت‌ها پس از ۱۲۰ روز برداشته شوند؛ مگر اینکه وزارت خزانه‌داری تصمیم بگیرد این محدودیت‌ها پس از پایان دوره مذکور ادامه داشته باشند.

کوین سنتر گفته است ماده موجود در لایحه جدید علاوه بر افزودن صریح دارایی‌های دیجیتال به انواع تراکنش‌های مالی که وزیر خزانه‌داری می‌تواند روی آنها محدودیت اعمال کند، دوره اظهارنظر و انقضای ۱۲۰ روزه محدودیت‌ها را نیز حذف خواهد کرد.

ممکن است علاقه مند باشید
guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

5 دیدگاه
هیچکس
هیچکس
۲ سال قبل

فقط خبرای خوش صددرصد جلوشوگرفتن ۴۷ تا عید

سعید
سعید
۲ سال قبل

گاها اخبار را از این سایت دنبال میکنم.
چقدر خوب میشه که در انتهای هر خبرِ طولانی یک تحلیل دو سه خطی بذارید... که مثلا این خبر چه تاثیر بر مارکت رمزارزها میذاره، چه در چه صورت چطور خواهد شد و امثال اینها...
اکثر خبرهایی که اینجا خواندم نقل قول یا ترجمه سایتهای مشابه خارجی هست (معمولا اخبار فاندا).
اطلاع رسانی اخبار تاپ خیلی خوب هست، اما اگر با یک تحلیل و جمع بندی کوتاه همراه شود فوق العاده میشود.
منظورم مستقیما به این خبر نیست - به طور کلی عرض کردم.
تشکر از سایت خوبتون.

Khashayar
Khashayar
۲ سال قبل

پس به نام خدا بخرین👌

به فنا دهنده دلار امریکا
به فنا دهنده دلار امریکا
۲ سال قبل

یه خبر خوب
تحریم ارزای دیجیتال نشیم صلوات

اراد
اراد
۲ سال قبل

آراد