پس از هاوینگ: ۱۷ درصد درآمد ماینرها از کارمزدها است

پس از هاوینگ: ۱۷ درصد درآمد ماینرها از کارمزدها است

پس از هاوینگ درآمد استخراج‌کنندگان بیت‌کوین ۶۰ درصد کاهش یافته است. این در حالی است که درآمد ماینرها از طریق تایید تراکنش‌ها بالاتر رفته است.

به گزارش کوین تلگراف، با نصف شدن پاداش استخراج بیت‌ کوین، اکنون ماینرها برای بقای خود در بازار، بیشتر از گذشته به کارمزد تراکنش‌های شبکه متکی‌اند.

دهم ماه می (۲۱ اردیبهشت ۹۹)، مجموع بیت کوین استخراج شده توسط ماینرها ۲,۱۸۸ بیت کوین بود. در حالی که این مقدار در دوازدهم می (۲۳ اردیبهشت ۹۹) به ۸۵۲ بیت کوین کاهش یافت و یک افت ۶۱ درصدی را تجربه کرد. نصف شدن پاداش استخراج برخی از ماینرها را مجبور به ترک شبکه کرد که این امر باعث کاهش در هش ریت (نرخ هش) و افزایش فاصله‌ زمانی استخراج بین هر بلاک شد؛ به این معنی که حالا تعداد بلاک‌های کمتری در یک واحد زمانی پردازش می‌شود و مقدار پاداش موجود برای ماینرها نیز کاهش می‌‌یابد.

بعد از هاوینگ: هفده درصد از درآمد ماینرها از طریق کارمزد تراکنش‌ها تأمین می‌شود
نمودار درآمد ماینرها از کارمزد تراکنش‌ها

آنچه تاکنون آشکار شده است را می‌توان یک سناریوی مارپیچ مرگ کوچک دانست. تنها عاملی که باعث شده است ماینرها همچنان نسبت به درآمد خود امیدوار باشند، تراکم بالای مشترکان در شبکه است و به همین دلیل شاهد افزایش شدید در کارمزد تراکنش‌ها هستیم. پایان آوریل (۱۱ اردیبهشت ۹۹) کارمزد تراکنش‌ها در رقم ۰.۶۲ دلار قرار داشت و این مبلغ ۱۵ می (۲۶ اردیبهشت ۹۹) به ۵.۲۱ دلار رسید. در حال حاضر و در نتیجه‌ی این افزایش قیمت در بحث کارمزدها، ۱۷ درصد از درآمد ماینرها از طریق کارمزد تراکنش‌ها تامین می‌شود. این مقدار بالاترین نسبت کارمزد از ژانویه ۲۰۱۸ (دی ماه ۹۶) تا به اینجاست.

بعد از هاوینگ: هفده درصد از درآمد ماینرها از طریق کارمزد تراکنش‌ها تأمین می‌شود
نمودار کارمزد تراکنش‌ها برحسب دلار

درآمد ماینرها از میزان ۱۹٫۲۵ میلیون دلار در تاریخ ۹ ماه می (۲۰ اردیبهشت ۹۹) به مبلغ ۷٫۸۲ میلیون دلار در تاریخ ۱۲ می (۲۳ اردیبهشت ۹۹) کاهش یافته است. به عبارت دیگر، می‌توان گفت که شاهد یک کاهش ۶۲ درصدی در خصوص درآمد ماینرها بوده‌ایم. از سوی دیگر، اصلاح سختی شبکه‌ سه روز آینده اتفاق خواهد افتاد. پیش‌بینی می‌شود که پس از اصلاح سختی، سختی استخراج بالاتر رود؛ چرا که قدرت پردازشی شبکه پیش از هاوینگ، رشد قابل ملاحظه‌ای داشته است. با این حال، تا آن زمان به نظر می‌رسد که احتمالا با کاهشی جزئی در سختی شبکه روبه‌رو خواهیم بود. می‌توان انتظار داشت که این کاهش جزئی به ماینرهایی که هنوز در چرخه رقابت حضور دارند، کمک کند.

بعد از هاوینگ: هفده درصد از درآمد ماینرها از طریق کارمزد تراکنش‌ها تأمین می‌شود
نمودار درآمد ماینرها برحسب دلار در طول زمان

روی کاغذ، به مرور و با وجود مکانیزم هاوینگ، سرانجام زمانی خواهد رسید که دیگر بیت کوینی برای استخراج وجود نداشته باشد. در این شرایط، ماینرها بیش از پیش به کارمزد تراکنش‌ها متکی خواهند شد. صد البته باید توجه داشت که افزایش کارمزد تراکنش‌ها سبب خواهد شد تا جذابیت شبکه برای کاربران کمتر شود.

نکته تعجب برانگیز اینجاست که بسیاری از فعالان صنعت ارزهای دیجیتال معتقدند که کاهش هش ریت، خود یک نشانه‌ی صعودی برای بازار بیت کوین است؛ چرا که باعث می‌شود تا ماینرهای باقی‌مانده در این صنعت سود بیشتری کسب کنند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

0 دیدگاه