تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰ میلیون نفر وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده‌اند

تا سال ۲۰۲۰ بیش از ۱۰۰ میلیون نفر وارد حوزه ارزهای دیجیتال شده‌اند

آخرین ویرایش «معیار جهانی دارایی‌های رمزنگاری‌شده» که دانشگاه کمبریج آن را منتشر کرده است، نشان می‌دهد که تعداد کاربران ارزهای دیجیتال با رشدی ۳ برابری، از ۳۵ میلیون در سال ۲۰۱۸، به ۱۰۱ میلیون در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰ رسیده است.

به گزارش کریپتوپوتیتو، این سومین نسخه از معیار جهانی دارایی‌های رمزنگاری‌شده است. از جمله نکات برجسته این این گزارش می‌توان به رشد حدود ۲۰۰ درصدی تعداد کاربران ارزهای دیجیتال در دو سال گذشته اشاره کرد. مطالعه جامع بازار دارایی دیجیتال که دانشگاه کمبریج آن را انجام داده است، نشان می‌دهد که رشد سالانه در همه بخش‌ها تنزل پیدا کرده و به ۲۱٪ در سال ۲۰۱۹ رسیده است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۸ این میزان ۵۷٪ بود.

آخرین ویرایش گزارش مذکور که با همکاری دانشگاه کمبریج و مرکز امور مالی جایگزین (Centre for Alternative Finance) منتشر شده است، خبر از جهش ۱۸۹ درصدی تعداد کاربران ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۸ می‌دهد.

در سال 2020 بیش از 100 میلیون نفر وارد حوزه ارزهای دیجیتال شدند
رشد ۱۸۹ درصدی تعداد کاربران ارزهای دیجیتال از سال ۲۰۱۸

بررسی‌ها نشان می‌دهد که تا سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۰، چیزی در حدود ۱۰۱ میلیون کاربر یکتا برای استفاده از بیت کوین و سایر دارایی‌های رمزنگاری‌شده در پلتفرم‌های ارائه‌دهنده چنین خدماتی ثبت‌نام کرده‌اند. این ارائه‌دهندگان خدمت اغلب پلتفرم‌های معاملاتی ارزهای دیجیتال و کیف پول‌ها بوده‌اند. گفتنی است ۱۹۱ میلیون حساب کاربری برای این کاربران جدید ثبت شده است. در این گزارش آمده است:

دومین [نسخه] معیار دارایی‌های رمزنگاری‌شده که در سال ۲۰۱۸ منتشر شد، تعداد کاربران ارزهای دیجیتال در جهان را که احراز هویت شده‌اند، حدود ۳۵ میلیون نفر برآورد کرده بود.

دانشگاه کمبریج این رشد فوق‌العاده سریع را با استفاده از آمار جمعیت‌شناختی استفاده از ارزهای دیجیتال توضیح می‌دهد:

این افزایش ۱۸۹ درصدی در کاربران را می‌توان با تعداد حساب‌ها (که ۳۷٪ بیشتر شده‌اند) و افزایش ارتباط سیستماتیک حساب‌ها با هویت‌های افراد واقعی، توجیه کرد. این مسئله این امکان را فراهم می‌کند که برآوردمان را از حداقل تعداد کاربرانی که با حساب‌های کاربری در ارائه‌دهنده‌های مختلف خدمات [در این حوزه] مرتبط هستند افزایش دهیم.

این گزارش عنوان می‌کند که نه‌تنها تحقیقات آنها، بلکه مطالعاتی که مرجع راهبرد امور مالی انگلستان نیز انجام داده است چنین افزایشی را نشان می‌دهد. تحقیقات مرجع راهبرد امور مالی انگلستان افزایش ۷۸ درصدی را در مقایسه با سال ۲۰۱۹ در زمینه مالکیت دارایی‌های رمزنگاری‌شده در میان افراد در سطح جهان نشان داده است.

در این گزارش آمده است که علیرغم توسعه و پیشرفت زیرساخت‌های حرفه‌ای سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال برای مؤسسات، سرمایه‌گذاران خرد بیشترین سهم را در این حوزه در اختیار دارند.

بخش عمده مشتریان ارائه‌دهندگان خدمات دارایی‌های دیجیتال، هنوز هم سرمایه‌گذاران خرد هستند. این مسئله نشان می‌دهد که علیرغم بیشترشدن علاقه مؤسسات سرمایه‌گذاری، نرخ تبدیل (از اعلام لفظی تا سرمایه‌گذاری) همچنان محدود است.

در سال 2020 بیش از 100 میلیون نفر وارد حوزه ارزهای دیجیتال شدند
تعداد کاربران ارزهای دیجیتال به طور چشمگیری افزایش یافته است

طبق اظهارات تیمی که هدایت و تألیف تحقیق یادشده را بر عهده داشته است، مشکلات موجود نظیر دست‌کاری بازار و نوسانات قیمتی ارزهای دیجیتال باعث شده است که مؤسسات سرمایه‌گذاری سنتی علاقه کمی برای ورود به این حوزه داشته باشند.

با این حال، اگر نیمه پر لیوان را ببینیم، ۳۰ درصد از مشتریانی که در آمریکای شمالی و اروپا در شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات ثبت‌نام کرده‌اند، شرکت‌های سرمایه‌گذاری و بنگاه‌های مالی هستند. در حالی که در مناطق آسیا و اقیانوسیه، آمریکای لاتین و حوزه دریای کارائیب و همچنین خاورمیانه و آفریقا به ترتیب ۱۶، ۱۰ و ۲۰ درصد است.

در نتیجه‌گیری گزارش دانشگاه کمبریج به این موضوع اشاره شده است که بسیاری از مشتریانی که با شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات حوزه ارزهای دیجیتال کار می‌کنند، ماینرها هستند. تمرکز عملیات‌های استخراج در آسیا و به‌ويژه چین را می‌توان دلیل اصلی این موضوع دانست. این گزارش می‌افزاید:

ماینرها از این خدمات استفاده می‌کنند تا ارزهای دیجیتال خود را به ارزهای رایج (فیات) تبدیل کرده و از این طریق بتوانند هزینه‌های پرداختی به شکل ارز فیات را پوشش دهند.

استفاده از تکنیک‌های پوششی نیز بین ماینرهای ارزهای دیجیتال رایج است. تعداد رو به افزایشی از استخراج‌کنندگان دارایی‌های دیجیتال ترجیح می‌دهند ارزهای دیجیتال خود را به‌عنوان وثیقه در ازای پول فیات، در صرافی‌ها قرار دهند.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

3 دیدگاه
سید علی
سید علی
۳ سال قبل

درود به تمام هم وطن های عزیز ، سپاس از گروه گردآورنده این نرم افزار خوب و آموزنده
در حال حاظر حدود ۱٪ از جمعیت دنیا داخل بازار ارزهای دیجیتال هستن که برسی ها نشان میدهد تا ۲ سال آینده نزدیک به ۵٪خواهد شد

محمد
محمد
۳ سال قبل

به نظرم خیلی بیشتر شما ببینید از 2016 تا الان که 4 ساله تقریبا 20 برابر شده کاربرانتا 2030 که خیلی بیشتر خواهد شد

SmherS
SmherS
۳ سال قبل

پس تا سال ۲۰۳۰ با توجه به رشد جمعیت و پیشرفت حد اقل به ۳۰۰ میلیون خواهد رسید