۴۰ میلیون لایت کوین در انتظار افزایش قیمت!

۴۰ میلیون لایت کوین در انتظار افزایش قیمت!

با آغاز سال ۲۰۲۰، لایت کوین نیز توجهات بسیاری را به خود جلب نمود. این جلب شدن توجهات را می‌توان ناشی از سیگنال جهش قیمت آلت کوین‌ها یا افزایش قیمت بیت کوین دانست. با نزدیک‌تر شدن به قیمت ۵۰ دلار، این ارز دیجیتال می‌تواند سرمایه‌‎گذاران بیشتری را جذب کند.

به گزارش بیت کوینیست، تعداد قابل توجهی از لایت کوین‌ها، یک سال است که توسط صاحبان‌شان خرج یا منتقل نشده‌اند. در حال حاضر تعداد تراکنش‌های لایت کوین چندان بالا نیست، اما نهنگ‌ها و هودلرها (Hodler) حضور پر رنگی در جامعه این ارز دیجیتال دارند. هودلر به فردی گفته می‌شود که ارزهای دیجیتال خود را نمی‌فروشد و آنها را نگه می‌دارد.

تحقیقات اخیر نشان می‌دهد که از ۶۳ میلیون لایت کوینِ موجود در چرخه، چیزی در حدود ۴۰ میلیون آنها یک سال است که مورد استفاده قرار نگرفته‌اند. محققین محل انباشت برخی از این ارزها را صرافی‌های ارزهای دیجیتال تشخیص داده‌اند، اما بقیه آنها به حامیان اولیه یا کسانی که لایت کوین‌های خود را در سال‌های اخیر خریده‌اند، تعلق دارد.

فرانکلین ریچاردز (Franklyn Richards)، از لایت کوین دات کام، در اظهارنظری می‌گوید:

حتی باید این مسئله را هم در نظر گرفت که شاید یک نفر با نگاهی به این داده‌ها فکر کند، تعداد قابل توجهی از این ارزها توسط افراد ثروتمند و سرمایه‌گذاران بلند مدت خریداری شده باشد که قصد انباشت سرمایه‌های خود را دارند و همین مسئله باعث کاهش فشار نزولی بر بازار شود.

لایت کوین پس از اصلاح قیمت شدیدش که منجر به سقوط از رقمی بیش از ۱۴۰ دلار شد، در حال حاضر مسیری جدید را در پیش گرفته است. قیمت لایت کوین در ماه‌های منتهی به هاوینگ با افزایش قابل توجهی رو به رو شد، اما با نصف شدن پاداش شبکه، قیمت این ارز دیجیتال نیز با کاهش شدیدی رو به رو شد.

حجم معاملات ۴.۷ میلیارد دلاری بازار لایت کوین موجب شده تا نقدینگی آن بالا باشد. در حال حاضر بیشتر صرافی‌های بزرگ ارزهای دیجیتال لایت کوین را در فهرست خود دارند. از طرف دیگر در بازار قراردادهای آتی اوککس (OKEx) نیز لایت کوین به عنوان یک سرمایه‌گذاری قابل اتکا شناخته می‌شود و بسیاری به افزایش قیمت آن در آینده امید بسته‌اند.

افزایش قیمت بیت کوین نیز سناریویی است که موجب افزایش قیمت لایت کوین می‌شود. همسو بودن جریانات فکری در میان حامیان بیت کوین و لایت کوین و جامعه این دو ارز دیجیتال، سبب شده تا همبستگی میان آنها نیز قوی‌تر باشد.

گلکسی بی‌تی‌سی (GalaxyBTC) در توییتر خود در ارتباط با همبستگی بیت کوین و لایت کوین می‌نویسد:

لایت کوین در حال افزایش قیمت است و همه می‌دانیم [ارز دیجیتال] بعدی کدام است!

لایت کوین در هفته دوم ژانویه توانست جهشی ۱۶ درصدی را تجربه کند و به قیمت ۵۰.۴۵ دلار برسد. بر حسب ساتوشی نیز لایت کوین در حال بازیابی است و از رقم ۰.۰۰۵ بیت کوینی به ۰.۰۰۶ رسید. انتظار می‌رود لایت کوین حرف‌های زیادی برای گفتن در مقابل بیت کوین داشته باشد.

نوسانات اخیر لایت کوین نشان می‌دهد طی روزها و هفته‌های آتی ممکن است شاهد افزایش بیشتر قیمت این ارز دیجیتال باشیم.

۴۰ میلیون لایت کوین منتظر افزایش قیمت‌اند!
پیش‌بینی حساب توییتری CryptoMehmet در خصوص لایت کوین

لایت کوین در حال حاضر به عنوان یک ارز دیجیتال با نقدشوندگی بالا شناخته می‌شود و معاملات نقدی بسیاری نیز بر پایه استیبل کوین‌ها در خصوص آن صورت می‌گیرد. این ارز دیجیتال در بین تریدرهای آسیایی محبوبیت بالایی دارد. بسیاری از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند با توجه به فعالیت نه چندان چشمگیر لایت کوین در ماه‌های اخیر، آینده برای این ارز دیجیتال امیدوارکننده خواهد بود.

guest

لطفا در صورت مشاهده دیدگاه‌های حاوی توهین و فحاشی یا خلاف عرف جامعه لطفا با گزارش سریع آن‌ها، به ما در حفظ سلامت بستر ارتباطی کاربران کمک کنید.

4 دیدگاه
Muhammad Heidary
Muhammad Heidary
۴ سال قبل

سلام اقای ناصرفلاح،فکر کنم کلمه هولدر (holder) درست باشه.

مهدی
مهدی
۴ سال قبل

سلام افزونه فایرفاکس شما از فایرفاکس حذف شده!!

vivi
vivi
۴ سال قبل

من 90 واحد لایتکوین دارم، ولی باور کنید تا بفروشم قیمتش میره بالا، کلا در این یک سال اخیر شانس خوبی برای trade کردن نداشتم، بارها فروختم به امید اینکه در قیمت پایین تر بخرم و مابه التفاوتش برام سود باشه ولی دقیقا برعکس شده!! مواردی بوده که خریدم، ولی دو روز بعدش قیمت افتاده ! حالا دست از خرید-فروش کشیدم و فقط قصد دارم این 90 واحد رو نگه دارم و کمتر از 200 دلار نمی فروشم.

امیر
امیر
۴ سال قبل
پاسخ  vivi

واقعا سرمایه گذاری دو روزه چیزی نیست که بتونید روش حساب کنید این اشتباه شماس که فورا میفروشید.تریدر های با تجربه شاید تو قیمت های بالا بخرن ولی به هیچ وجه تو قیمت های پایین نمی فروشن عجول بودن به درد ارز دیجیتال نمی خوره